پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۸۶۲۴
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
با وجود ارادت خاص به آقای محسن رضایی باید عرض شود که ذخیره دو ساله کالا‌های اساسی با ذهنیت انبارداری و انبارگردانی و واسطه‌های گرگ صفت منتظر لفت و لیس از این طرح، بسیار متفاوت است. بحث چرخش مصرف و متروکه نشدن کالا در کنار افزایش ظرفیت تولید و توسعه صادرات و تنوع بخشی به محصولات تولیدی از الزامات این کار است که مدیران فعلی، چندان کارآمدی برای انجام این کار ندارند. به دکتر رضایی توصیه می‌کنیم بحث برنج‌های آلوده به آرسنیک را دنباله گیری کنند و به سر خط یک کثافت بازی بزرگ برسند. چای سنواتی، فساد میوه‌های تنظیم بازار شب عید، انبار داری خرما، فساد نهاده‌های دامی، تنها بخشی از دست بخت مدیران دارای ترک فعل یا اهمال کار یا دلال صفت بوده است. آماده ارایه مشاوره به دولت و شخص ایشان، هستیم.

شعار سال:

محسن رضایی دوشنبه در جریان سفر خود به خوزستان و در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی و انبار‌های ذخایر کالا‌های اساسی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه ریزی شده تا با تقویت تولید داخل و واردات کالا‌های اساسی و کشاورزی به امنیت غذایی کشور لطمه‌ای وارد نشود.

وی گفت: امنیت غذایی در سطح جهان در شرایط خاصی است و اولین زنگ خطر امنیت غذایی از ۲ سال پیش با شیوع کرونا و ویروس‌های همه گیر به صدا در آمد.

معاون اقتصادی رییس جمهور افزود: تغییر اقلیم و گرم شدن زمین دومین عامل به خطر انداختن امنیت غذایی در دنیا و سومین هشدار نیز جنگ اوکراین و روسیه است.

وی افزود: این سه مورد امنیت غذایی جهان را با تغییر و تحول اساسی مواجه کرده است و کشور‌های بزرگ به دنبال یک برنامه ۱۰ ساله برای امنیت غذایی خود هستند.

رضایی در ادامه در خصوص بندر امام خمینی اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های مهم بندری کشور بندر امام خمینی است که ظرفیت بالایی دارد و در طول سال می‌توان ۷۰ میلیون تن کالا را از این بندر صادر و وارد کرد به طوریکه در سال گذشته ۴۸ میلیون تن مبادله، تخلیه و بارگیری کالا در این بندر انجام شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: در ابتدای امسال ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا از طریق بندر امام خمینی وارد و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا خارج شده است و در حال حاصر سه میلیون تن کالا در انبار‌های این بندر ذخیره شده است.

وی با بیان اینکه با این وجود به این شرایط اکتفا نمی‌کنیم گفت:قبلا سالانه به فکر ذخایر کالا بودیم، اما در حال حاضر با توجه به شرایط ذخایر محصولات کشاورزی در دنیا باید برنامه ریزی‌ها را ۲ ساله کنیم و بعد به فکر برنامه ریزی ۱۰ ساله باشیم تا نگرانی از نظر کالا‌های اساسی و امنیت غذا نداشته باشیم.

معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه بندر امام تجهیزات و اسکله‌های خوبی دارد هدف از سفر خود به استان خوزستان را بازدید از انبار‌های ذخیره کالای بندر امام خمینی عنوان کرد و گفت: با نظارت بیشتر از وضعیت کالا‌های ذخیره شده در انبار‌های این بندر، برنامه ریزی لازم برای رفع برخی کمبود‌ها اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای خرید این کالا‌ها انجام می‌شود اظهار داشت:در مدت سه ماه گذشته سه‌میلیارد دلار خرید کالا برای کشور صورت گرفته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور برای سفری یکروزه و بازدید از بندر امام خمینی و چند واحد صنعتی روز دوشنبه وارد خوزستان شد.
 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار:۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:84763746، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین