پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۶۰۸
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
بازنشستگان را سخنی روشن و خواستی بی‌ابهام است؛ عمل به قانون و رویه قانونی سال‌های پیش. این که مصوبه مزدی شورای عالی کار که به تصویب هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی رسیده است، عینا تأیید و اجرایی شود. ما به دنبال "پیشنهاداتِ حمایتی" نیستیم. بسته پیشنهادی هم نداریم. عمل به قانون را از دولت محترم مطالبه می‌کنیم.
شعار سال: علی بهادری جهرمی در حساب توییتری خود خبر داد: در پی درخواست‌های گروه‌هایی از بازنشستگان محترم درخصوص وضعیت دریافتی خود در سال جاری از رئیس جمهور، به معاون اول دستور داد موضوع را با حضور نمایندگان بازنشستگان و سازمان تأمین اجتماعی بررسی و پیشنهادات حمایتی خود را ارائه نمایند.

این، خبری است که روی خروجی خبرگزاری‌ها می‌رود. این که صدای این قشر را رئیس‌جمهور بشنود را به فال نیک می‌گیریم و در راستای الزاماتِ "دولتِ صادق‌الوعد" می‌دانیم. اقدام مبارکی است که جناب رئیسی، وعده‌های خود را پیش‌رو بگذارد.

ما هم همین را می‌خواهیم، اما درباره محتوای توئیتِ آقای سخن‌گو، به این نکته ظریف توجه می‌دهیم تصمیم گیران را که بازنشستگان را سخنی روشن و خواستی بی‌ابهام است؛ عمل به قانون و رویه قانونی سال‌های پیش.

این که مصوبه مزدی شورای عالی کار که به تصویب هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی رسیده است، عینا تأیید و اجرایی شود. ما به دنبال "پیشنهاداتِ حمایتی" نیستیم. بسته پیشنهادی هم نداریم. عمل به قانون را از دولت محترم مطالبه می‌کنیم.

قطعا آقای رئیسی که با فقه و حقوق آشنائی دارند، ما را در بیان طلبِ حقمان یاری خواهند فرمود. در نظام تامین اجتماعی افراد از یک تا ۷ برابر یک، حق بیمه می‌پردازند. ما به ازا هم اینست که در زمان بازنشستگی از یک تا ۷ برابر یک هم حقوق و مستمری باید بگیرند. بخش اول تمام و کمال انجام و تا ۷ برابر حق بیمه اخذ می‌شود، اما هنگام محاسبه برای پرداخت جز سال اول، دیگر از این نسبت خبری نیست و پرداخت پلکانی معکوس، عدالت را هم معکوس می‌کند تا جایی که ضریب اولیه هر سال کاهش می‌یابد.

اما امسال، اصل کار به مشکل خورد، چون مصوبه تامین اجتماعی که ناظر به مصوبه شورای عالی کار بود، فقط در حق حداقل بگیران اجرایی شد و سایر سطوح، به شدت آسیب دیدند آن هم در سالی که آسیب‌های گرانی و تورم، روزافزون است.

جناب رئیس‌جمهور بهتر از ما می‌دانند که دولت ریالی بودجه برای تامین نمی‌گذارد جز این که در ادوار گذشته چند صد هزار "همت" هم از جیب بازنشستگان برداشته که جناب رئیسی خود به زیبایی در برنامه‌های تبلیغات انتخابات آن را بیان کردند.

حال حرف ما همان حرف‌های خود جناب رئیسی است. حتی نمی‌گوئیم دستتان را از جیب ما بیرون بکشید. می‌گوئیم "حمایت" نمی‌خواهیم، "پیشنهاد حمایتی" هم نداریم فقط طبق سنوات گذشته، مصوبه تامین اجتماعی ناظر به تعیین دستمزد شورای عالی کار را دستور به اجرا دهید.

هم دعا گوی شما می‌شویم و هم پشتیبان شما. جای بازنشسته که کف خیابان نیست. باید در خانه بنشیند و مسئولان به خدمتش برخیزند. صادق‌الوعد باشید و قانون را اجرا کنید، همین!
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۵۵۵۵۴۷، www.jamaran.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین