پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۹۹۱۶
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
ارکان کشاورزی کشور بدلیل کم تدبیری‌های وزیر محترم جهادکشاورزی در حال از هم پاشیدن است. مشخص نیست که منافع کدام گروه و جناح پشت پرده با ماندن ایشان تامین می‌شود؟ دامداران می‌گویند که نهاده دامی وجود دارد، اما گران است و وزیری که وعده برخورد تعزیراتی، حمایتی و تسهیل گری می‌دهد. آیا هنوز هم نمایندگان محترم مجلس معتقد به تداوم حضور ساداتی نژاد بر اریکه وزارت جهادکشاورزی هستند؟
شعار سال: ناصر نبی‌پور در گفتگو با یک رسانه، با بیان اینکه عوارض صادراتی تخم مرغ هنوز حذف نشده است و صادرکنندگان به ازای صادرات هر کیلو تخم مرغ ۳۵۰۰ تومان عوارض می‌پردازند، گفت: صادرات صرفه اقتصادی ندارد، ولی چون مازاد تولید داریم، باید انجام شود.

وی ادامه داد: حتی بعد از برداشت عوارض باز هم صادرات به صرفه نیست. چون قیمت تمام شده ما با قیمت صادراتی همخوانی ندارند. حتی با قیمت‌های داخل بازار داخلی هم متناسب نیست.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران اضافه کرد: قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ برای تولیدکننده ۴۵ هزار تومان است، ولی با قیمت بسیار پایین‌تر در بازار داخلی و خارجی به فروش می‌رود.

وی تصریح کرد: مرغداران در فروش هرکیلو تخم مرغ در بازار داخل حدود ۱۸هزار تومان ضرر می‌کنند.

نبی‌پور در ادامه گفت:، چون قیمت تخم مرغ در داخل کشور ارزان است، صادر می‌شود؛ اگر به قیمت واقعی تمام شده آن بود، امکان صادرات نداشتیم.

وی عنوان کرد: مسئولان اعلام کردند که تا آخر سال نهاده‌ها را تامین می‌کنند، بعد از آن اعلام شد که تا شهریورماه نهاده تحویل داده می‌شود. مرغداران نیز جوجه‌ریزی کردند. بیش از نیاز جوجه ریخته شد، یعنی بیش از ۶۰ میلیون قطعه. مرغ‌ها همگی جوان هستند و با مازاد تولید مواجهیم. با این شرایط حتی به مرغداران اجازه داده نمی‌شود که مرغ‌هایشان را حذف کنند.

نبی‌پور در پایان گفت: نهاده در بازارگاه وجود دارد، ولی چون قیمت آن‌ها بسیار بالاست و نقدینگی مرغداران نیز کم است، خرید نیز بسیار کم شده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۲۹ خرداد ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۲۹۲۰۲۷۳، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین