پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۴۶۲
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
در جریان بازدید احسان خاندوزی از گمرک اروندکنار و چوئبده آبادان ، یکی از لنجداران چالش‌های گمرک چوئبده و گرانی سوخت را مطرح کرد و وزیر اقتصاد نیز در پاسخ گفت: درباره این مساله برای سه استان کشور، ستاد مبارزه با قاچاق، وزارت کشور و وزارت صمت، هر سه دست به دست هم داده اند. همچنین برای اولین بار به جای اینکه کسانی که کار شرافتمندانه در لنج انجام می‌دهند، به قاچاق و با بدنامی متهم شوند و یا با چشم دیگری به آن‌ها نگاه شود، به این کار رسمیت داده می‌شود و کالای آن‌ها به عنوان کالای رسمی مجاز خواهد بود، اما ضابطه‌مند باید شود.

شعار سال: احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر یک روزه خود به خوزستان، از گمرک اروندکنار و چوئبده آبادان بازدید و با مسئولان، فعالان اقتصادی و لنجداران در این گمرکات گفتگو کرد.

در این بازدید یکی از لنجداران چالش‌های گمرک چوئبده و گرانی سوخت را مطرح کرد و وزیر اقتصاد نیز در پاسخ گفت: درباره این مساله برای سه استان کشور، ستاد مبارزه با قاچاق، وزارت کشور و وزارت صمت، هر سه دست به دست هم داده اند. همچنین برای اولین بار به جای اینکه کسانی که کار شرافتمندانه در لنج انجام می‌دهند، به قاچاق و با بدنامی متهم شوند و یا با چشم دیگری به آن‌ها نگاه شود، به این کار رسمیت داده می‌شود و کالای آن‌ها به عنوان کالای رسمی مجاز خواهد بود، اما ضابطه‌مند باید شود.

خاندوزی افزود: به عبارتی معلوم شود که این اقلام چه اقلامی هستند و مشخص می‌شود که در سال چند بار می‌توانند تردد کنند و گمرک به کالا‌های آن‌ها تاییدیه بزند و کالا‌های آن ها، چون تاییدیه دارند، نه تنها در شهر آبادان بلکه در بیرون از استان، گمرک آن را به عنوان کالای رسمی مجاز قبول کند.

در این بازدید مدیرکل گمرکات خوزستان، معاون منابع انسانی استانداری خوزستان و رئیس سازمان منطقه آزاد اروند و دیگر مسئولان استانی و محلی حضور داشتند.

بازدید از شلمچه برنامه بعدی وزیر اقتصاد در این سفر یک روزه است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار:۹ تیر ۱۴۰۱، کدخبر:۸۴۶۷۹۱، www.asriran.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین