پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۱۰۹۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
در حالی که مطالعات و بررسی‌های میدانی نشان دهنده، کاهش یک سومی مشتریان سوپر مارکت ها، نصف شدن مشتریان میادین میوه و تره بار و نصف شدن مشتریان قصابی هاست، شاهد افزایش جهشی قیمت گوشت گوسفندی و گوساله‌ای هستیم. شاید بنوعی در تناسب با قیمت مرغ ۶۰ تومانی، این قیمت‌ها نه تنها جهش محسوب نمی‌شود، بلکه بنوعی عادی هم هست. اما علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید وقتی گوسفند زنده کیلویی ۸۰ هزار تومانی روی دست دامداران مانده است و کسی نمی‌خرد، این افزایش قیمت‌های گوشت گوسفند و گوساله، اصلا معنا پیدا نمی‌کند.
شعار سال: در روز‌های اخیر اخباری مبنی بر افزایش ۵۷ درصدی قیمت گوشت گوساله و افزایش ۴۰ تا ۴۶ درصدی گوشت گوسفندی در میادین میوه و تره‌بار دست به دست می‌شود.

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، با تکذیب این افزایش قیمت‌ها گفت: گوشت کیلویی ۸۰ هزار تومانی روی دست دامداران مانده است و کسی آن را نخریده است و این افزایش قیمت‌ها اصلا معنا پیدا نمی‌کند.

گفتنی است که همزمان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و آغاز سال جاری قیمت‌ها در بازار گوشت به طور بی‌سابقه‌ای جهش کرد و نرخ تورم مواد غذایی در خرداد ماه ۱۴۰۱ رکورد شکست.
 
دام کیلویی ۸۰ هزار تومان را کسی نمی‌خرد و گوشت کیلویی ۱۸۰ هزار تومان منطق ندارد

هر کیلوگرم گوشت ران کامل ممتاز گوسفندی از ۱۷۲ هزار تومان در اسفند ماه ۱۴۰۰ امروز به ۲۱۶ هزار تومان رسیده است و هر کیلوگرم گردن گوسفندی نیز از ۱۳۳ هزار تومان امروز به ۱۸۰ هزار تومان رسیده است.

گوشت سفید نیز در این مدت از این افزایش قیمت‌ها در امان نبوده است و هر کیلوگرم از آن در حالی امروز در بازه قیمتی ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که در اسفند ماه ۱۴۰۰ و تنها در ۴ ماه پیش کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان قیمت داشته است.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ انتشار:۲۴ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۶۵۱۳۷۳، www.khabaronline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین