پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۲۸۷
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای به تمامی وزارتخانه ها، موسسات، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی، تغییر ناگهانی و بدون اطلاع رسانی قبلی مقررات، رویه‌های اقتصادی را بر خلاف ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار دانست و آن را ممنوع اعلام کرد.
شعار سال: محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور با ارسال بخشنامه‌ای ۴ بندی بر مبنای اجرای مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، تمامی وزارتخانه ها، موسسات، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد تا از تغییر ناگهانی و بدون اطلاع رسانی قبلی مقررات و رویه‌های اقتصادی بپرهیزند.

در این بخشنامه آمده است: هرگونه تغییر سیاستها، مقررات و رویه‌های اقتصادی در زمان مقتضی قبل از اجرا باید به صورت شفاف از طریق رسانه‌های گروهی و تشکل‌های اقتصادی ذیربط به اطلاع عموم رسیده شود.

همچنین پیش نویس آیین نامه ها، دستورالعمل یا بخشنامه باید یک هفته قبل از صدور از طریق بارگذاری در سایت خود به اطلاع عموم و فعالان اقتصادی رسیده شود تا فرصت لازم برای اعلام نظرات عموم و فعالان اقتصادی و تشکل‌ها وجود داشته باشد.

دهقان تاکید کرده است که هر گونه آیین نامه، دستورالعمل یا بخشنامه یا مقرره مرتبط با محیط کسب و کار باید بلافاصله در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب و کار معاونت حقوقی رئیس جمهور ثبت شود و به اطلاع عمومی برسد.

معاون حقوقی رئیس جمهور عنوان کرده که با توجه به ذیل ماده ۳۰ قانون فوق الذکر، که در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ لازم الاجرا شده است، مقررات مرتبط با محیط کسب و کار پس از یکسال از تاریخ مذکور تنها در صورت ثبت در پایگاه موضوع این ماده نافذ است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری اقتصادآنلاین، تاریخ انتشار:۲۳ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۶۶۰۳۳۷، www.eghtesadonline.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین