پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۴۸۲۸
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
علیرضا بیگی نماینده تبریز گفت: «به‌رغم درخواست برای برگزاری نشست ویژه بررسی حوادث اخیر کشور، برخی نمایندگان به لیدری اعضای جبهه پایداری مانع‌تراشی کرده و اجازه برگزاری نشست بررسی حوادث اخیر را نداده‌اند.» وی یادآور شد: نیرو‌های مسئول در خصوص رخداد‌های به وقوع پیوسته باید مسوولیت خود را بپذیرند. وزارت کشور به عنوان ناظر عملکرد نیروی انتظامی که اختیارات قابل توجهی هم از رهبری دریافت کرده، باید مسوولیت خود را در مدیریت یا سوءمدیریت رخداد‌های اخیر بپذیرد. اینکه هر روز آمار‌های کشته‌شدگان بالا برود، اما مسوولیتی متوجه وزارت کشور و نیروی انتظامی نباشد، نشان‌دهنده وجود ایراد ساختاری است.

شعار سال: علیرضا بیگی نماینده تبریز گفت: «نوع مواجهه مسوولان با رخداد‌ها در تعیین سرنوشت این حوادث بسیار مهم است. به عنوان نمونه موضوع تلخی در چابهار اتفاق افتاده و مردم امام جمعه مناطق سنی‌نشین مطالباتی را مطرح می‌کند. اما تاخیر در اقناع مردم و برخورد با متخلفان باعث وقوع حوادث تلخ زاهدان، زخمی شدن تعداد زیادی از مردم و تلفات انسانی در این منطقه می‌شود. در واکنش به این حوادث تلخ، نماینده چابهار تصمیم می‌گیرد در خصوص موکلان خود و کشته‌شدگان جمعه خونین زاهدان صحبت کند. اما این حرکت طبیعی با واکنش تند برخی نمایندگان تندروی مجلس مواجه و میکروفن آقای نماینده قطع می‌شود. در ادامه، اما هیات اعزامی از سوی رهبر انقلاب به منطقه می‌رود و همه افرادی که در ماجرای جمعه خونین زاهدان کشته شده بودند و عنوان اغتشاشگر داشتند، ناگهان ذیل شهدا قرار گرفته و مورد تکریم واقع می‌شوند.»

نماینده مردم تبریز می‌گوید: «ما در ایران با شناخت دوگانه از یک حادثه واحد مواجهیم تا زمانی که به این شناخت دوگانه خاتمه ندهیم و به یک جمع‌بندی واحد در این خصوص که مردم حق دارند و مطالبات‌شان باید برآورده شود، نرسیم، مشکلات حل نمی‌شود. گروهی دیگر، اما مدام اعلام می‌کنند مردمی که در جوانرود اعتراض می‌کنند، در مهاباد مطالبه دارند، یا در پاوه و ایذه و تهران و… اعتراض دارند، اغتشاشگر هستند، تروریست هستند، ضدانقلابند، با داعش هم‌پیمانند و… با این نگاه نمی‌توانیم رخداد‌های امنیتی موجود را مدیریت کنیم.»

او ادامه داد: «این روز‌ها حجم کشته‌شدگان در کشور بالاست و کسی نیست که توضیح بدهد چه کسانی این مردم را کشته، به آن‌ها شلیک کرده و خانواده‌ها را عزادار می‌کنند.»

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس یازدهم یادآور شد: «نیرو‌های مسوول در خصوص رخداد‌های به وقوع پیوسته باید مسوولیت خود را بپذیرند. پذیرفتن این مطلب که گروهی از لباس شخصی‌ها به‌رغم وجود نیروی انتظامی در کشور وارد دانشگاه شده و دانشجویان را (هرچند تخلفی کرده باشند) مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، قابل قبول نیست. اشکال این قضیه به وزارت کشور باز می‌گردد. وزارت کشور به عنوان ناظر عملکرد نیروی انتظامی که اختیارات قابل توجهی هم از رهبری دریافت کرده، باید مسوولیت خود را در مدیریت یا سوءمدیریت رخداد‌های اخیر بپذیرد. اینکه هر روز آمار‌های کشته‌شدگان بالا برود، اما مسوولیتی متوجه وزارت کشور و نیروی انتظامی نباشد، نشان‌دهنده وجود ایراد ساختاری است.»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مدارا، تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۱، کدخبر: ۲۱۱۷۷۸، www.modara.ir
اخبار مرتبط
برچسب ها: علیرضا بیگی ، درخواست برگزاری نشست ویژه بررسی حوادث اخیر کشور ، ممانعت نمایندگان از نشست ویژه بررسی حوادث اخیر کشور ، نقش جبهه پایداری در برگزار نشدن نشست ویژه بررسی حوادث اخیر کشور ، مواجهه حاکمیت با اعتراضات ، مواجهه حاکمیت با معترضان ، تاخیر در اقناع مردم ، قطع میکروفون نماینده زاهدان در مجلس ، بایکوت معترضان زاهدان ، بایکوت اعتراضات اخیر در کشور ، چرا نمایندگان مجلس نمی خواهند به اعتراضات مردم رسیدگی کنند؟ ، ماجرای جمعه خونین زاهدان ، عنوان شهید یا اغتشاشگر به کشته شدگان اعتراضات ، چالش شناخت دوگانه از یک حادثه واحد ، مدیریت رخدادهای امنیتی در کشور ، اغتشاشگر نامیدن معترضان ، داعشی نامیدن معترضان ، نظارت بر عملکرد نیروی انتظامی ، ضرب و شتم دانشجویان معترض ، چه کسی به نیروهای لباس شخصی مجوز ورود به دانشگاه داده؟ ، مجوز لباس شخصی ها برای ضرب و شتم مردم ، ایراد ساختاری در وزارت کشور در برخورد با معترضان ، مواجهه با مردم معترض ، چرا معترضان را به چشم اغتشاشگر می بینیم؟ ، ماموران خاطی نیروی انتظامی ، کشتار مردم معترض ، چرا اجازه حرف زدن به مردم نمی دهیم؟ ، چرا همه را دشمن می بینیم ، این مردم مطالبه دارند اغتشاشگر نیستند
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین