پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۶۶۰
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
نمایندگان مجلس صدا و سیما را مکلف کردند نسبت به پخش برنامه‌های آگاهی بخشی و آموزش انتخاباتی که وزارت کشور و یا هیات مرکزی نظارت شورای نگهبان ضروری تشخیص می‌دهند، اقدام کند.گفتنی است که زارع پور وزیر ارتباطات در این باره اظهار داشت: من چنین نامه‌ای ندیدم. وی پس از رؤیت متن نامه باز هم بیان کرده است، که این نامه را ندیده و سپس تصریح کرد: آهان، این نامه آقای توانگر است که برای تاریخ ۱۶/‏۱۰/‏۱۴۰۱‬ یعنی سه ماه پیش است. در این نامه گفته شده جهت بررسی و پیگیری و اعلام نتیجه ارسال می‌شود.

شعار سال: دفتر رئیس جمهور در نامه‌ای به وزیر ارتباطات خواست تا در خصوص «لزوم برگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد» بررسی‌هایی در کارگروه اقتصاد دیجیتال صورت بگیرد.

این درخواست ظاهرا با پیگیری «مجتبی توانگر»، رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس مطرح شده. البته قبلا وزیر ارتباطات بار‌ها گفته بود اعمال محدودیت‌ها در اینترنت، توسط «نهاد‌های ذی‌صلاح» صورت گرفته و برطرف کردن آن نیز در اختیار همین نهاد‌هاست.

با این حال دفتر ریاست جمهوری بررسی این موضوع را به کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت سپرده است و به نظر می‌رسد این کارگروه باید در این رابطه تصمیم‌گیری و نتیجه را اعلام کند. حال باید دید پس از این نامه، چه اتفاقی برای وضعیت اینترنت خواهد افتاد.

انتشار نامه‌ای از دفتر رئیسی: بازگشت اینترنت به شرایط عادی را بررسی کنید+ واکنش زارع پور

واکنش زارع‌پور به دستور رییسی برای بررسی عادی شدن اینترنت

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در رابطه با نامه‌ای که خطاب به وی برای پیگیری درخواست یک نماینده مجلس در خصوص «لزوم بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد»، اظهار داشت: من چنین نامه‌ای ندیدم.

وی پس از رؤیت متن نامه باز هم بیان کرد که این نامه را ندیده و سپس تصریح کرد: آهان، این نامه آقای توانگر است که برای تاریخ ۱۶/‏۱۰/‏۱۴۰۱‬ یعنی سه ماه پیش است. در این نامه گفته شده جهت بررسی و پیگیری و اعلام نتیجه ارسال می‌شود.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: این نامه مفصل آقای توانگر است که قبل از اینکه به دست ما برسد در رسانه‌ها منتشر شده و در حال بررسی است. بعید می‌دانم این نامه از دفتر رئیس جمهور منتشر شده باشد.

زارع پور خاطرنشان کرد: این نامه یک نامه عادی است و این از اخلاق آقای توانگر است که رونوشت تمام مکاتبات را رسانه‌ای می‌کند. ما ان شاءالله پاسخ آن را خواهیم داد.

وی اضافه کرد: این نامه در حال بررسی است و جواب لازم طی چند جلسه به ایشان داده شده است منتهی جواب نامه را به صورت مکتوب هم به ایشان خواهیم داد.

 مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با انتشار عکس نامه دفتر رئیس جمهور خطاب به عیسی زارع پور وزیر ارتباطات مبنی بررسی بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد، در کارگروه اقتصاد دیجیتال در تویئتی نوشته است: «پیرو نامه‌ام، با تشکر از حسن نظر آقای رئیس‌جمهور که موضوع بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی به دستور کار "کارگروه اقتصاددیجیتال دولت" تبدیل شد. مردم و کسب و کار‌ها منتظر تصمیمات عاجل این کارگروه برای رفع مشکل اختلالات اینترنتی و فراهم کردن دسترسی عمومی به اینترنت آزاد هستند.»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت برترین ها، تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر:۱۲۸۹۲۲۱، www.bartarinha.ir/ و خبرگزاری مهر، کدخبر:۵۷۱۵۳۳۴

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین