پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 March 28
کد خبر: ۳۸۶۹۴۰
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کرد: از ۶۵۷ دستگاه اجرایی که با وجود پیوستن به حساب واحد خزانه، نزد سایر بانک‌ها حساب فرعی دارند، ۲۹۷ دستگاه اجرایی نسبت به بستن تمام حساب‌های غیرمجاز خود اقدام کرده‌اند.

شعار سال: به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی، از ۶۵۷ دستگاه اجرایی، ۲۶۳ دستگاه اجرایی متعهد به تعیین تکلیف حساب‌ها شده‌اند، اما ۹۷ دستگاه اجرایی نیز تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

تعداد شرکت‌های دولتی که به حساب واحد خزانه ملحق نشده‌اند، ۴۳ شرکت است.

تعداد ۶۵۷ دستگاه اجرایی از جمله دانشگاه‌ها و شرکت‌های دولتی با وجود پیوستن به حساب واحد خزانه، نزد سایر بانک‌ها حساب فرعی دارند که تعداد ۲۹۷ دستگاه اجرایی نسبت به بستن تمام حساب‌های غیرمجاز خود اقدام کرده‌اند و تعداد ۲۶۳ دستگاه اجرایی علاوه‌ بر انسداد حساب‌های فرعی غیرمجاز خود، با توجه به عدم انسداد حساب‌ها از سوی بانک‌ها (به دلایل قانونی) متعهد به تعیین تکلیف حساب‌ها شده‌اند.

همچنین تعداد ۹۷ دستگاه اجرایی نیز با وجود پیگیری‌ها تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

براین اساس از ۶۷ دانشگاه علوم پزشکی تعداد هفت دانشگاه به طور کامل حساب‌های خود را مسدود و ۵۸ دانشگاه نیز متعهد به بستن حساب‌ها شده‌اند.

پیش از این خزانه داری کل کشور اعلام کرده بود که خدمات دهی و پرداخت اعتبارات به دستگاه‌هایی که حساب واحد خزانه را اجرا نکرده و یا حساب غیر مجاز نزد بانک‌ها دارند از ابتدای بهمن ماه متوقف کرده است.

این امر در راستای اجرای حساب واحد خزانه صورت گرفته و بر همین اساس اعلام شد که ارائه خدمات و پرداخت اعتبارات از سوی خزانه داری کل، منوط به بستن حساب‌های غیر مجاز نزد شعب بانک‌های کشور و پیوستن به حساب واحد خزانه است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایمنا، تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۱، کدخبر:۶۴۶۳۷۵، www.imna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین