پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - 2023 September 30
کد خبر: ۳۸۸۲۷۴
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
نگاهی به تغییرات هیات مدیره شرکت‌های بیمه‌ای فعال در بورس نشان دادکه هیات مدیره ۱۸ شرکت بیمه‌ای در سال گذشته دستخوش تغییراتی شد؛ یعنی هیات مدیره حدود نیمی ازشرکت‌های بیمه ای تغییر داشته اند. اما این سوال مطرح است که، تغییرات هیات مدیره تعدادی از شرکت‌های بیمه‌ای در سایت کدال منتشر نشده و یا با اندک مدتی، تغییرات منتشر شده است. دراین صورت، چرا دو نهاد ناظر بر صنعت بیمه یعنی بیمه مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار نسبت به این اقدام برخی از شرکت‌های بیمه‌ای بورسی واکنش به موقع نشان نداده اند؟

شعار سال: نگاهی به تغییرات هیات مدیره شرکت‌های بیمه‌ای فعال در بورس نشان دادکه هیات مدیره ۱۸ شرکت بیمه‌ای در سال گذشته دستخوش تغییراتی شد؛ یعنی هیات مدیره حدود نیمی ازشرکت‌های بیمه ای.

بیمه‌های دارای تغییرات مدیریتی در سال ۱۴۰۱

درحال حاضر ۳۱ شرکت بیمه‌ای فعال ثبت شده دربورس حضور د ارند.

ازاین تعداد ۵ شرکت تازه تاسیس بوده و کمتر از یکسال بوده که فعال شده اند.

براساس این گزارش، مدیران عامل، شرکت‌های بیمه اتکایی امین، اتکایی ایرانیان، البرز، دی، سرمد، سینا، ملت و میهن هم در سال گذشته تغییر یافت.

هرچندکه جابجایی مدیران و اعضای هیات مدیره درصنایع مختلف از جمله صنعت بیمه، موضوع جدید و یا تازه‌ای نیست و این تغییرات در هر صنعتی به یک امرعادی تبدیل شده است.

گفته می‌شود که عمر مدیریتی در صنعت بیمه نسبت به سایر صنایع اندکی کمتر است.

در این بررسی‌ها مشخص شد که تغییرات هیات مدیره تعدادی از شرکت‌های بیمه‌ای در سایت کدال منتشر نشده و یا با اندک مدتی، تغییرات منتشر شده است.

دراین صورت، چرا دو نهاد ناظر بر صنعت بیمه یعنی بیمه مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار نسبت به این اقدام برخی از شرکت‌های بیمه‌ای بورسی واکنش به موقع نشان نداده اند؟

بیمه‌های دارای تغییرات مدیریتی در سال ۱۴۰۱

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت چابک آنلاین، تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، کدخبر: ۳۳۳۷۱، www.chabokonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین