پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 07
کد خبر: ۳۹۰۰۱۶
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۸
گرچه برخی از اعضای سابق اتاق بازرگانی بعضا با ژست اپوزیسیون از اختیارات محدود و ناچیز این نهاد بخش خصوصی حرف می‌زنند اما بررسی‌ها نشان می‌دهد اتاق بازرگانی ایران در ۱۰۶ نهاد دولتی و حاکمیتی عضو ناظر و مشورتی دارد.

شعارسال: گرچه برخی از اعضای سابق اتاق بازرگانی بعضا با ژست اپوزیسیون از اختیارات محدود و ناچیز این نهاد بخش خصوصی حرف می‌زنند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد اتاق بازرگانی ایران در ۱۰۶ نهاد دولتی و حاکمیتی عضو ناظر و مشورتی دارد.

اتاق بازرگانی در۱۰۶نهاد دولتی و حاکمیتی نماینده دارد

طبق اطلاعات به دست آمده، اتاق بازرگانی در ۲۳ کارگروه، ۲۲ شورا، ۱۸ کمیسیون، ۱۱ کمیته، ۱۰ هیات، ۹ ستاد و ۴ مجامع نماینده دارد. همچنین ۹ سهم نیز در سایر نهاد‌ها یا مراکز تصمیم‌گیری و مشورتی دارد.

قابل ذکر است اهمیت این ۱۰۶ نهاد در این است که اولا اتاق بازرگانی از رانت اطلاعاتی قابل‌توجهی برخوردار است که باید مراقب این اطلاعات بوده و امانت‌دار خوبی برای آن باشد. ثانیا این نهاد به این دلیل که به‌عنوان بازوی مشورتی عمل می‌کند، در بسیاری از تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور شریک است.

کارشناسان معتقدند با دسترسی اتاق بازرگانی به ۱۰۶ مرکز تصمیم‌گیری، طبیعی است از اعضای اتاق بازرگانی انتظار داشته باشیم افراد دارای صلاحیت و دارای سلامت اقتصادی را به‌عنوان رئیس اتاق بازرگانی معرفی کنند.

اتاق بازرگانی در۱۰۶نهاد دولتی و حاکمیتی نماینده دارد

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت نوداقتصادی، تاریخ انتشار: 12تیر1402، کدخبر: 2152512، www.90eghtesadi.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین