پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 07
کد خبر: ۳۹۰۴۰۵
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
کانال تلگرامی «مدیران نامدار ایران» نوشت: اگر یک قرن پیش کسی به شما می‌گفت کسانی پیدا خواهند شد که کارشان مثلاً برنامه‌نویسی یا طراحی صفحات وب باشد، آیا کسی پیدایش این مشاغل را باور می‌کرد و شناختی نسبت به ماهیت آن‌ها می‌داشت؟ به همین ترتیب پیشرفت فناوری و تکامل جوامع انسانی، باعث خواهد شد در آینده شاهد به وجود آمدن شغل‌ها و حرفه‌های تازه باشیم. در اینجا هفت شغلی را باهم مرور خواهیم کرد که در آینده نسبتاً نزدیک مثلاً در دو دهه بعد رواج پیدا خواهند کرد

شعار سال: کانال تلگرامی «مدیران نامدار ایران» نوشت: اگر یک قرن پیش کسی به شما می‌گفت کسانی پیدا خواهند شد که کارشان مثلاً برنامه‌نویسی یا طراحی صفحات وب باشد، آیا کسی پیدایش این مشاغل را باور می‌کرد و شناختی نسبت به ماهیت آن‌ها می‌داشت؟ به همین ترتیب پیشرفت فناوری و تکامل جوامع انسانی، باعث خواهد شد در آینده شاهد به وجود آمدن شغل‌ها و حرفه‌های تازه باشیم. در اینجا هفت شغلی را باهم مرور خواهیم کرد که در آینده نسبتاً نزدیک مثلاً در دو دهه بعد رواج پیدا خواهند کرد:

هفت شغل عجیبی که مردم در آینده خواهند داشت

نوستالژیست

آدمی است دیگر! همیشه دوست دارد محل زندگی خود را به سبک‌های مختلف آماده کند. هیچ بعید نیست آدم‌ها مخصوصاً تحت فشار زندگی مدرن و بسیار ماشینی و احتمالاً خالی از معنویت دهه‌ها بعد، هوس کنند جلوه‌ای از گذشته مثلاً دهه۱۹۸۰ یا اصلاً دهه‌ای را که ما در آن به سر می‌بریم، بازسازی کنند و برای این کار به آدم‌های متخصصی نیاز خواهند داشت که اتاق‌ها و خانه‌های‌شان را به سبک گذشته بیارایند.

جراحی از راه دور یا Telesurgeon

با پیشرفت وسایل دقیق جراحی کنترل از راه دور، احتمالاً جراحی‌ها چه به صورت جراحی‌های اورژانس بیماران دچار تروما یا جراحی‌هایی مثل جراحی‌های زیبایی از حالت کنونی به در خواهند آمد. در این صورت احتمالاً ما شاهد مسائل جدیدی خواهیم بود؛ بیماران ثروتمندی که خودپسندانه ترجیح می‌دهند در یکی از مراکز نزدیک پزشکی، توسط بهترین جراحان دنیا عمل شوند یا جراحان چینی که با نصف قیمت، جراحی می‌کنند و کاروکسب جراحان داخلی را کساد می‌کنند. شاید هم بازار سیاه جراحی‌های غیرقانونی را شاهد باشیم!

احیاکنندگان طبیعت

هیچ نمی‌دانیم که در دهه‌ها بعد اصولاً طبیعتی هم باقی خواهد ماند یا نه. می‌توان حدس زد در آن زمان آنقدر مساحت نقاط بکر و دست‌نخورده طبیعت کم شود که به جای حرفه حفظ محیط‌زیست، شاهد رونق گرفتن حرفه احیای طبیعت باشیم. احیاکنندگان طبیعت، احتمالاً با داشتن دانش زیست‌شناسی و ژنتیک پیشرفته و فناوری‌های نوین تلاش خواهند کرد به صورت محدود برای آدم‌های دلتنگ، جلوه‌هایی از طبیعت را ایجاد کنند.

هفت شغل عجیبی که مردم در آینده خواهند داشت

درمانگر‌های سال‌های پایانی عمر

با افزایش امید به زندگی، سال‌های پایانی عمر انسان‌ها توأم با شرایط ایستایی خاصی خواهد شد. در این سال‌ها که ما به رغم داشتن بیماری‌های متعدد، همچنان زنده خواهیم بود، کیفیت زندگی کاهش خواهد یافت. پس لازم است علاوه بر متخصصان کنونی طب سالخوردگی، درمانگر‌هایی هم به مردم کمک کنند و به آن‌ها در مورد چگونگی گذران مناسب سال‌های پایانی مشاوره‌بدهند.

طراحان بازی‌وارسازی

در دهه‌های آینده ما نیاز خواهیم داشت کار‌های پیشرفته و دشوار آن زمان را با روحیه و نشاط بهتری انجام دهیم و در این راستا، سر و کله متخصصان بازی‌وارسازی یا Gamification پیدا خواهد شد. آن‌ها دنیا را به محیط قابل تحمل‌تری تبدیل می‌کنند و ترتیبی می‌دهند که روند آموختن مهارت‌ها یا انجام کار‌ها ساده‌تر شود، انگیزه انجام کار‌ها را پیدا کنیم و تنش‌های روزانه ما کم شود.

مشاوران روبات‌ها

کسانی پیدا خواهند شد که به شما در مورد مدل‌های بسیار متنوع روبات‌ها مشاوره دهند و بتوانند در انتخاب مدل مناسب روبات خانه‌دار یا مربی توصیه‌های خوبی کنند.

سرگرم‌کننده‌های چندرسانه‌ای

در آینده سروکله کسانی پیدا خواهد شد که برای برگزاری بهتر مراسم ازدواج یا کارزار‌های تبلیغاتی می‌توانند به صورت چندرسانه‌ای به ما کمک کنند. آن‌ها صوت و ویدئو و عکس و واقعیت افزوده را باهم ترکیب می‌کنند و از ترکیب آن‌ها شیوه جدیدی برای سرگرم کردن ما ایجاد خواهند کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت جوان آنلاین، تاریخ انتشار:۱۸ تیر ۱۴۰۲، کدخبر: ۱۱۶۹۳۶۴، www.javanonline.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین