پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 06
کد خبر: ۳۹۱۷۶۹
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۱
معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مجمع عمومی بانک آینده بعد از ۵ سال وقفه برگزار شد. در این مجمع صورت‌های مالی سال‌های ۹۷ و ۹۸ بررسی و با شروطی مصوب شد.

شعارسال: محمدجواد شریف‌زاده در ارتباط زنده با شبکه خبر در مورد برگزاری مجمع عمومی بانک آینده گفت: بعد از ۵ سال امروز اولین مجمع عمومی بانک آینده برگزار شد.

برگزاری مجمع عمومی بانک آینده بعد از ۵ سال

وی گفت: طبق تبصره ۲ ماده ۵ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، اگر یک سهامدار سقف سهامداری در بانک را رعایت نکند، حق رای مازاد سهام به وزارت اقتصاد منتقل می‌شود. بر این اساس بعد از کش و قوس‌های زیاد، حق رای مازاد سهام بانک آینده به وزارت اقتصاد واگذار شد. دستور موقتی که دیوان عدالت اداری داده بود لغو شد و بر اساس ابلاغیه‌ای که در اواخر مرداد امسال از سوی بانک مرکزی انجام شد، این حق رای به وزارت اقتصاد واگذار شد.

وی گفت: بعد از آن دعوت‌نامه برای برگزاری مجمع از طریق کدال برای سهامداران و ذی‌نفعان در ۶ شهریور از طریق کدال ارسال شد. روز، دوشنبه ۲۰ شهریور مجمع عمومی بانک آینده از ساعت ۹ شروع شده و تا ساعت حدود ۱۵ ادامه داشت. در این مجمع صورت‌های مالی سال‌های ۹۷ و ۹۸ بررسی و با شروطی مصوب شد.

معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد با بیان اینکه دستور بعدی حسابرسی صورت‌های مالی بانک آینده در سال‌های ۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ است، تصریح کرد: حسابرسی صورت‌های مالی بانک آینده را سازمان حسابرسی به عنوان سازمان دولتی انجام خواهد داد. صورت‌های مالی سال ۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ انجام می‌شود تا مجامع این سال‌ها هم برگزار شود و گام بعدی این است که بانک مرکزی و مقام ناظر برای بهبود عملکرد بانک، مجمع عمومی برای انتخاب هیات مدیره جدید را تا آخر مهرماه امسال باید برگزار کند.

شریف‌زاده افزود: بعد از این اقدامات، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران تا آخر امسال یا اوایل سال آینده انجام خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش که چرا صورت‌های مالی سال ۹۸ زیان بیشتری نشان می‌دهد، گفت: هم به خاطر اینکه صورت‌های مالی شفاف‌سازی شده و هم اینکه عملیات بانک در آن سال‌ها زیان ده بوده است، اما وضعیت در آینده بهتر خواهد شد.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 20شهریور1402، کدخبر: 14020620000529، www.farsnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین