پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 21
کد خبر: ۳۹۲۹۲۷
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳
خبر می رسد که راه‌اندازی سیستم شتاب نگار زلزله در تهران از مدتی قبل روی گسل ها آغاز شده و نیمی از آن با نصب ۲۶ شتاب‌نگار اجرایی گردیده و هدف‌گذاری برای تکمیل آن و اضافه شدن ۲۴ شتاب‌نگار دیگر تا سال آینده نیز انجام شده است. سوال اینجاست که این داده ها بعنوان ، داده هشداری قرار است توسط کدام سازمان ها و نهادها ، مورد استفاده قرار گیرد؟ چرا انها هنوز پای کار نیامده اند؟ آیا انتظار داریم طرح تمام شود و دوره تعمیر و نگهداری برسد تا نهادهای مرتبط تازه بفهمند که چه خبر است؟ نقش وزارت کشور در این خصوص چیست؟ نقش استانداری تهران چیست؟ تا جایی که اطلاع داریم، استان تهران، استانداری هم دارد. دست بدست کنید برسد بدست آقای استاندار تهران.

شعارسال: سیستم شتاب‌نگار زلزله در تعدادی از کشور‌های دنیا ایجاد شده تا زلزله را ۱۰-۲۰ ثانیه قبل از لرزش شناسایی و اقداماتی نظیر قطع گاز شهر، هشدار به ایستگاه‌های آتش‌نشانی، مدیریت حرکت قطار‌های مترو و... را به صورت خودکار انجام دهد.

شتاب نگارهای زلزله تهران می سنجند، سیستم کاربر کجاست؟

راه‌اندازی این سیستم در تهران از مدتی قبل آغاز و نیمی از آن با نصب ۲۶ شتاب‌نگار اجرایی شده و هدف‌گذاری برای تکمیل آن و اضافه شدن ۲۴ شتاب‌نگار دیگر تا سال آینده نیز انجام شده است.

تعداد بازدید : 1

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت فرارو، تاریخ انتشار: 3آذر1402، کدخبر: 685694، fararu.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین