پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۲۹۶۳
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه و جمعی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه، از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی این نیرو در دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا بازدید کردند. «از ایده تا محصول برای ایران قوی» نامِ نمایشگاهی است که در آن به‌روزترین و جدیدترین دستاوردها و محصولات نظامی و دفاعیِ دانشمندان و متخصصان نیروی هوافضای سپاه پاسداران به نمایش گذاشته شده است. در جریان بازدید از این نمایشگاه، سردار حاجی زاده، توضیحاتی در خصوص توانمندی های دفاعی و تهاجمی جمهوری اسلامی در حوزه هوافضا و موشکی ارایه داد که مورد توجه و پرسش هیات بازدید کننده قرار گرفت.

شعارسال: در جریان بازدیدِ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از نمایشگاه «از ایده تا محصول برای ایران قوی»، به‌روزترین و جدیدترین دستاورد‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی سپاه، وی و هیات همراه، از نزدیک در جریان به‌روزترین دستاورد‌ها و تجهیزات نیروی هوافضای سپاه در حوزه‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی قرار گرفتند.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ابتدای این بازدید، ضمن خیرمقدم به رئیس قوه قضاییه و مقامات قضایی همراه وی، به توضیح و تشریح قابلیت‌های آخرین دستاورد‌های این نیرو از جمله موشک کروز هایپرسونیک «فتاح ۲»، سامانه پدافندی متحرک «مهران» و سامانه ارتقاء‌یافته «۹ دی» و هم‌چنین پهپاد «شاهد ۱۴۷» پرداخت که اخیراً در محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا رونمایی شده‌اند. موشک کروز «پاوه» که دارای دقتی بی‌نظیر و بُردی شگفت‌انگیز است و همچنین موشک «خیبرشکن» که یکی از موشک‌های دوربرد نسل سوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و از «سوخت جامد» استفاده می‌کند و در فاز فرود قابلیت مانور برای عبور از سپر موشکی را داراست، از دیگر دستاورد‌هایی بودند که سردار حاجی‌زاده به ارائه توضیحاتی درخصوص آن‌ها در نزد رئیس قوه قضاییه پرداخت.

تعداد بازدید : 14


در جریان این بازدید، رئیس قوه قضاییه سؤالاتی تخصصی را درخصوص میزان دقت موشک‌های هوافضای سپاه مطرح کرد که سردار حاجی‌زاده فرمانده این نیرو به ارائه جزئیات و تاریخچه این مهم به موجب دستور فرماندهی معظم کل قوا ناظر بر عطف تمرکز بر دقت موشک‌ها پرداخت. بخش مربوط به «سکو‌های پرتاب»، «اجزا»، «رادارها» و «سامانه‌های پدافندی زمین به هوا» نیز از دیگر قسمت‌های بازدیدشده توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای عضو شورای‌عالی امنیت ملی و مقامات قضایی همراه وی در جریان بازدید امروز بودند. بازدید از بخش مربوط به ماهواره‌بر‌ها نیز از جمله برنامه‌های این بازدید بود؛ در جریان این امر، متخصصِ حوزه ماهواره‌برها، توضیحاتی مبسوط را درخصوص «ماهواره‌بر قائم» که نماد پیشرفت فضایی ایران است، به رئیس قوه قضاییه و مقامات قضایی همراه وی ارائه کرد. سردار حاجی‌زاده با اشاره به سه ضلع اصلی در هوافضای سپاه، گفت: ما برای نیل به موفقیت در نیروی هوافضای سپاه، سه ضلعِ «تحقیقات»، «عملیات» و «تولیدات» را با هم پای کار آورده‌ایم و یکی از رسالت‌های خود را کادرپروری و فرمانده‌پروری تعیین کرده‌ایم.

علت پیشرفت هوافضای سپاه در یک دهه اخیر ؟

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: بنا به گفته سردار حاجی‌زاده و مشاهدات ما در این بازدید، اکثر متخصصان نیروی هوافضای سپاه، از جوانان در متوسط سنی ۳۰ تا ۳۵ سال هستند؛ جوانان مؤمن و متعهدی که سراسر وجود آن‌ها عشق به اسلام و ایران و مردم و عزت کشور است؛ این بسیار مایه مباهات و افتخار است که در نتیجه مجاهدت‌های شبانه‌روزی این جوانان متدیّن و متخصص، امروز ایران اسلامی به قدرت بازدارندگی عظیمی نائل شده است؛ قدرتی که برای دشمنان رشک‌برانگیز است.

علت پیشرفت هوافضای سپاه در یک دهه اخیر ؟

علت پیشرفت هوافضای سپاه در یک دهه اخیر ؟

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین