پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۰۲۳
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۰
ناصر ابوشریف مدعی شده است که دستاوردهای عملیات طوفان‌الاقصی بیش از حد تصور بوده و تصور نمی‌شد تمام سازمان‌های اطلاعاتی جهان در خواب باشند. ۵۰ پایگاه اسرائیل به تسخیر مقاومت درآمد و در این عملیات مقاومت موفق شد سرورهای اطلاعاتی اسرائیل را به داخل غزه بیاورد. در این سرور نام بسیاری از جاسوس‌ها حتی جاسوس‌های اسرائیلی فعال در داخل ایران ، وجود داشت .

شعارسال: صد و چهارمین نشست ماهیانه جامعه اسلامی مدیران با محوریت تحلیل تحولات غزه برگزار شد. در این نشست ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تشریح تمدید آتش‌بس در کرانه باختری رود اردن، گفت: موضوع اصلی این آتش‌بس مبادله اسرا و ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه است، هدف اصلی مبادله این است که تمام جهان بدانند ما گروگان‌هایی نزد اسرائیل داریم.

ادعای مقاومت برای در اختیار داشتن اسامی جاسوسان اسرائیلی داخل ایران با عملیات طوفان الاقصی

وی با بیان اینکه حجم عظیمی از اسرای فلسطینی در اسارات رژیم غاصب قدس و تحت شکنجه‌های شدید هستند، خاطرنشان کرد: در میان اسرا شمار قابل‌توجهی از زنان، کودکان، کهنسالان و بیماران هستند ما به سخنان و مواضع منافقانه غرب می‌رسیم که خواستار آزادی ۲۵۰ صهیونیست نظامی هستند و این در حالی است که تمام مردم فلسطین را که سال‌هاست در حصر اسرائیل به سر می‌برند، نادیده می‌گیرند.

ابوشریف تصریح کرد: هدف از عملیات طوفان الاقصی، تلاشی برای نقش برآب کردن توطئه علیه فلسطین بود، رژیم صهیونیستی در چارچوب توافق ابراهیم در تلاش برای عادی‌سازی روابط با کشور‌های عربی و اسلامی بود در این توطئه که با محوریت آمریکا و کشور‌های عربی صورت گرفت دشمن‌انگاری جمهوری اسلامی ایران را در دستورکار قرار داشت.

نماینده جنبش جهاد اسلامی افزود: دستاورد‌های عملیات طوفان الاقصی بیش از حد تصور است، زیرا تصور نمی‌شد تمام سازمان‌های اطلاعاتی جهان در خواب باشند، پنجاه پایگاه اسرائیل به تسخیر مقاومت درآمد و بسیاری از نظامیان کشته شدند در این عملیات مقاومت موفق شد سرور‌های اطلاعاتی اسرائیل را به داخل غزه بیاورد، در این سرور نام بسیاری از جاسوس‌ها حتی جاسوس‌های داخل جمهوری اسلامی ایران وجود داشت.

وی با تأکید بر اینکه این عملیات چهره حقیقی اسرائیل را افشا کرد، گفت: این عملیات نشان داد رژیم صهیونسیتی به تنهایی قادر به ادامه حیات نیست، حتی شاهد حضور بایدن در اتاق عملیات جنگ رژیم صهیونسیتی بودیم جامعه صهیونیستی تا قبل از هفت اکتبر به ساختار اطلاعاتی خود اطمینان داشت و این اطمینان بعد از عملیات سلب شد.

ابوشریف، عملیات طوفان الاقصی را ضربه مهلکی بر اقتصاد اسرائیل و صنایع و کشاورزی این رژیم برشمرد و یادآور شد: امروز این رژیم محبوبیت خود در غرب را از دست داده، رهبران غربی در جلسات خصوصی خود اذعان می‌کنند این رژیم بار سیاسی اقتصادی برای آن‌ها شده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی گفت: رژیم صهیونسیتی این عملیات خود را شمشیر‌های آهنین نامید، اما خون کودکان فلسطینی بر آن پیروز شد، این رژیم به دنبال پیروزی است، چون در غیر اینصورت عوامل آن به مسلخ خواهند رفت و پس از جنگ غزه مشکلات داخلی بیشتر می‌شود، تقابل و درگیری میان راست‌گرایان افراطی و سکولار‌ها صورت خواهد گرفت، طرح دین‌گرایان در حکومت شکست خورده و آن‌ها به زور و خشونت متوسل خواهند شد که منجر به درگیری داخلی می‌شود، ما هم‌اکنون به دنبال آتش‌بس دائم هستیم، تا این عملیات تبدیل به یک فتح بزرگ و نابودی رژیم شود.

در ادامه این مراسم، محمد علی‌بک دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به منازعات گذشته رژیم صهیونیستی و مقاومت اسلامی، گفت: عملیات اخیر غافلگیرانه انجام شد مهمترین انگیزه مقاومت خروج از حالت انفعالی و رسیدن به پویایی بود، بسیاری از کشورهابه دنبال عادی‌سازی ارتباط با رژیم صهیونیستی بودند، همچنین غزه در محاصره هفده ساله بود و اسرائیل هرگز حاضر به گفتگو درباره آزادی زندانیان نمی‌شد.

وی با بیان اینکه هیچ‌یک از گروه‌های مقاومت در منطقه تصور انجام چنین عملیاتی را در باریکه غزه نداشتند، افزود: این عملیات از لحاظ استراتژیک بسیار قابل توجه است، بعد از این عملیات اولین موضع رهبر انقلاب در سیاست خارجی و در قبال فلسطین روشن و مشخص شد و تمام توطئه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان عامل این عملیات خنثی شد و سیاست خارجی ما بر این مبنا قرار گرفت.

علی‌بک در ادامه، تصریح کرد: یکی از اهداف ما در غزه ارسال کمک‌های بشردوستانه و تشویق سایر کشور‌ها برای این هدف فلسطین بود، وزارت خارجه در راستای این مهم اقدامات سیاسی و دیپلماتیکی را طراحی و پیگیری کرد، سفر و رایزنی با کشور‌های مؤثر، به عنوان محور مقاومت، قطر به عنوان مرتبط با بخش سیاسی از جمله مهمترین اقدامات است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: 8آذر1402، کدخبر: 14020908000871، www.farsnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین