پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۰۶۴
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
گزارش سازمان حسابرسی نشان می‌دهد قشم‌ایر سال گذشته حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته و درآمد‌های این شرکت از پرواز‌های داخلی چارتری حدود ۵۸۰ میلیارد تومان بوده است. ادعا می شود که ۳۶۹ میلیون تومان حق‌المشاوره به ۲ نفر از اعضای غیرموظف هیئت مدیره پرداخت شده که قانونی بودن آن برای سازمان حسابرسی احراز نشده است.

شعارسال: در بخشی از گزارش سازمان حسابرسی کشور درباره هواپیمایی قشم‌ایر آمده است:

حق‌ مشاوره ۳۷۰ میلیونی مشکوک در قشم ایر + وضعیت سایر ایرلاین ها هم باید بررسی شود

در سال مالی مورد گزارش (۱۴۰۱) در بازه زمانی ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ تا ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ فروش بلیت مسیر تهران-استانبول-تهران به‌صورت شناور توسط شرکت مورد گزارش انجام پذیرفته، اما به دلیل قرار داشتن این بازه در فصل کاهش پرواز‌ها این اقدام منجر به کاهش درآمد‌های شرکت شده است.

در سال مالی مورد گزارش مبلغ ۳۶۹۲ میلیون ریال (۳۶۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) به‌عنوان حق‌المشاوره به ۲ نفر از اعضای غیرموظف هیئت مدیره پرداخت شده که حصول اطمینان از مطابق پرداخت مزبور با مفاد ماده ۱۳۴ اصلاحیه قانون تجارت برای سازمان حسابرسی احراز نشده است.

در بند ۲-۹ گزارش سازمان حسابرسی آمده است: پیگیری‌های شرکت برای انجام تکالیف مقرر در مجمع عمومی عادی ۳۱ تیر ۱۴۰۱ صاحبان سهام در موارد مندرج در بند‌های ۲، ۴، ۷ و ۱۳ این گزارش و موارد زیر به نتیجه قطعی نرسیده است.

الف- تعیین تکلیف خرید یک قطعه زمین به مساحت ۳۸ هزار مترمربع از سازمان منطقه آزاد قشم و پیش‌پرداخت به مبلغ ۱۰۲ میلیارد ریال.

ب- تسویه ۱۸۸ میلیارد ریال از سرفصل پیش‌پرداخت‌ها به طرفیت موجودی مواد و کالا به ارزش کارشی در سال‌های قبل.

در بخش صورت سود و زیان گزارش سازمان حسابرسی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ درآمد‌های عملیاتی هواپیمایی قشم با رشد ۱۸ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ به ۲۳۶۳۷۷۹۵ میلیون ریال (۲ هزار و ۳۶۳ میلیارد و ۷۷۹ میلیون تومان) افزایش یافته است.

درآمد‌های این شرکت در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بوده است. بهای تمام شده درآمد‌های عملیاتی قشم ایر در سال گذشته حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان و سود ناخالص آن حدود ۵۷۰ میلیارد تومان بوده است.

سود عملیاتی هر سهم هواپیمایی قشم‌ایر در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۱ هزار و ۸۳۷ ریال بوده که این رقم با رشد منفی ۳۵.۲ درصدی در سال ۱۴۰۱ به ۷ هزار و ۶۵۹ ریال کاهش یافته است. سود غیرعملیاتی هر سهم قشم‌ایر نیز در سال گذشته ۵۹۶ ریال بوده است.

بر اساس گزارش سازمان حسابرسی تعداد کارکنان قراردادی هواپیمایی قشم‌ایر در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۹۴۵ بوده که این تعداد در سال ۱۴۰۱ به ۹۹۲ نفر افزایش یافته است.

همچنین در سال گذشته هواپیمایی قشم از فروش پرواز‌های چارتری داخلی حدود ۵۸ میلیارد تومان درآمد داشته است. این درآمد‌ها در حالی توسط سازمان حسابرسی گزارش شده که مدیرعامل هواپیمایی قشم‌ایر همواره بر عدم فروش بلیت چارتری در پرواز‌های داخلی تاکید داشته است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت شهرآرانیوز، تاریخ انتشار: 12آذر1402، کدخبر: 197981، shahraranews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین