پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۳۲۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند. متن پیام رهبر انقلاب همانند سال های گذشته دارای تذکرات، توصیه‌ها و تاکیدات خاص بوده و در ادامه متن، اقدام به تشریح ابعاد ان می گردد. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، این پیام را بعنوان بیانیه فعالیتی خود در سال ۱۴۰۳ قلمداد کرده و از حداکثر ظرفیت حرفه ای و تخصصی- قانونی- ارتباطی خود ، برای تحقق آن استفاده خواهد کرد. بشکلی مشفقانه از کلیه مدیران ارشد دستگاه های اجرایی و بخش های حاکمیتی فعال در قوای سه گانه کشور، درخواست می گردد که حداکثر تلاش خود را در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری ، تحقق پذیری و تقویت تمدن سازی اسلامی- ایرانی ، تقویت روندهای پیاده سازی اهداف گام دوم انقلاب ،تقویت همگرایی سه رکن جمهوریت- اسلامیت- انقلابی گری نظام با رویکرد حکمرانی مشارکتی و دولت خوب، بکار گیرند و ان شاالله گره گشایی معناداری را در ابعاد مختلف مسائل و چالش های کشور در سال جدید شاهد باشیم.هشدار داده می شود که کم توجهی به این امور توسط هر مقامی و در هر سطحی با واکنش های مطالبه گری ، شفاف سازی و افشاگری های قانونی این پایگاه تحلیلی خبری مواجه شده و به جهت اهمیت تکالیف حرفه ای، شرعی و قانونی در این حوزه ها ، کمترین مماشاتی صورت نخواهد پذیرفت. به صراحت و در ابتدای سال ، عرض شد تا جای هیچگونه گلایه ای در طول سال ۱۴۰۳ ، باقی نماند.

شعار سال: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

پیام نوروزی رهبر به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ + تذکرات، توصیه‌ها و تاکیدات

بسم الله الرّحمن الرّحیم

یا مقلّب الْقُلوبِ و الأبصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا مُحوّل الْحَولِ و الأحوال، حَوّلْ حالَنا إلی أحسَنِ الْحال.

تبریک عرض میکنم به همه‌ی ملّت عزیز ایران عید نوروز و سال جدید را که امسال با ماه مبارک رمضان و بهار دلها و بهار معنویّت همراه شده است. به طور خاص تبریک عرض میکنم به خانواده‌های ایثارگران و به همه‌ی ملّتهای دیگری که نوروز را گرامی میدارند. یاد میکنم از شهیدان عزیز و از امام شهیدان که این راه را به روی ملّت ایران گشود. آرزو میکنم بهره‌مندی ملّت ایران را از هر دو بهار، هم بهار طبیعت و هم بهار معنویّت.

نگاهی به سال ۱۴۰۲ که این لحظه به پایان رسید بکنیم و نگاهی به سالی که وارد آن شدیم. سال ۱۴۰۲ مثل همه‌ی سالهای دیگر زندگی، انباشته بود از شیرینی‌ها و تلخی‌ها، از خواسته‌ها و ناخواسته‌ها، این طبیعت دنیا و طبیعت زندگی است. در مسائل داخلی کشور پیشرفتهای چشمگیر علمی، پیشرفتهای فنّاوری، تولیدات زیربنایی که در سراسر کشور انجام گرفته است، این جزو شیرینی‌ها و خبرهای خوش بود. از سویی دیگر، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم جزو خبرهای تلخ بود. حضور حماسی مردم در اجتماعات روز قدس و روز ۲۲ بهمن، برگزاری امن این تظاهرات بزرگ، برگزاری امن و سالم انتخابات آخر سال و حضورهای مردمی دیگر، جزو خبرهای خوش و خواسته‌های شیرین سال گذشته بود. حادثه‌ی تلخ کرمان در سالگرد شهید سلیمانی، سیل بلوچستان در اواخر سال، حوادثی که برای مأموران امنیّت و حافظان امنیّت در طول این ماه‌ها اتّفاق افتاد، جزو حوادث تلخ بود و تلخ‌تر از همه حادثه‌ی غزّه بود که جزو مسائل مهمّ بین‌المللی ما است، و حادثه‌ای تلخ‌تر از آن، امسال ما نداشتیم. در مسائل خارجی تحرّک بین‌المللی دولت در عرصه‌های گوناگون اقتصادی و سیاسی جزو خبرهای شیرین و حوادث مطلوب بود و حادثه‌ی غزّه هم که عرض کردیم جزو تلخ‌ترین حوادث، بلکه تلخ‌ترین حوادث مسائل خارجی ما بود. از خداوند متعال مسئلت میکنیم که تلخی‌ها را جبران کند و ادامه‌ی شیرینی‌ها را به ملّت ایران و ملّتهای مسلمان ارزانی بفرماید و آنچه را که مایه‌ی خیر و برکت امّت اسلامی است و مایه‌ِی خیر و برکت ملّت ایران است، به آنها لطف بفرماید.

در مورد شعار سال ۱۴۰۲ که عبارت بود از مهار تورّم و رشد تولید، کارهای خوبی انجام گرفت. در هر دو بخش شعار، کارهایی انجام گرفت، پیشرفتهایی هم اتّفاق افتاد، البتّه نه به قدر مطلوب ــ که حالا ان‌شاءالله تفصیل آنها را در سخنرانی امروز عرض خواهم کرد به ملّت ایران ــ و آنچه که انجام گرفته خوب بود ولی باید ادامه پیدا کند. و این شعار، شعاری نیست که در یک سال توقّع داشته باشیم که به نحو مطلوب انجام بگیرد، این شعار همچنان ادامه خواهد داشت.

در سالی که پیش روی ما است و وارد آن شدیم، کارهای زیادی هست که بایستی انجام بگیرد و باید خودمان را به آن متعهّد بدانیم، هم مسئولین کشور، دولتی‌ها، مجلس، قوّه‌ی قضائیّه و دیگران و هم آحاد مردم، همه باید خودمان را به آن کارها متعهّد بدانیم در زمینه‌های مختلف، لکن در این سال هم مسئله‌ی عمده‌ی کشور عبارت است از اقتصاد. نقطه‌ی ضعف اساسی کشور عبارت است از مسئله‌ی اقتصاد، باید در این زمینه‌ها فعّال عمل کنیم.

بنده با مطالعه‌ی نظرات کارشناسان این مسئله به این نتیجه میرسم که یک کلید اساسی برای حلّ مشکلات اقتصادی کشور عبارت است از مسئله‌ی تولید؛ تولید داخلی، تولید ملّی، برای همین هم هست که در این چند سال گذشته بر روی تولید ما تکیه کردیم. اگر رشد تولید و حرکت رو به جلو در تولید ملّی به نحو مطلوب انجام بگیرد، بسیاری از مشکلات مهمّ اقتصادی مثل مسئله‌ی تورّم، مسئله‌ی اشتغال و مسئله‌ی ارزش پول ملّی، این مسائل اساسی اقتصاد به نحو خوبی به سمت حل پیش خواهد رفت. مسئله‌ی تولید بنابراین مسئله‌ی مهمّی است و به همین جهت امسال هم روی مسئله‌ی تولید تکیه میکنم و توقّع دارم، انتظار دارم که ان‌شاءالله یک جهشی در کار تولید اتّفاق بیفتد امسال، و بِجد اعتقاد دارم که این جهش بدون مشارکت مردم و بدون حضور مردم اتّفاق نخواهد افتاد. اگر ما بخواهیم جهش تولید داشته باشیم، بایستی اقتصاد را مردمی کنیم، باید پای مردم را به عرصه‌ی تولید به نحو محسوسی باز کنیم، موانع حضور مردم را برطرف کنیم. در بخش مردمی ظرفیّتهای بزرگی وجود دارد که من ان‌شاءالله توضیح خواهم داد در این باره و این ظرفیّتها بایستی فعّال بشود، باید از آنها به نفع کشور و به نفع مردم استفاده بشود. لذا من به این مناسبت شعار امسال را این قرار دادم: «جهش تولید با مشارکت مردم» این شعار امسال است. امیدواریم ان‌شاءالله این شعار به بهترین وجهی تحقّق پیدا کند. برنامه‌ریزان کشور برنامه‌ریزی کنند، صاحب‌نظران همکاری فکری کنند و فعّالان اقتصادی به نحو عملی در این کار ان‌شاءالله مشارکت کنند.

پیام نوروزی رهبر به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ + تذکرات، توصیه‌ها و تاکیدات

از خداوند متعال توفیق ملّت بزرگ و عزیز ایران را مسئلت میکنم و سلام خاضعانه عرض میکنیم به پیشگاه حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) و از خداوند تعجیل در فرج آن بزرگوار را که فرج بشریّت است مسئلت میکنیم.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته

تعداد بازدید : 2

توضیحات تکمیلی برای بهره برداری بیشتر از متن:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز سال نو، در دیدار نوروزی با قشرهای مختلف مردم، چراغ راه ۱۴۰۳ را ترسیم و تأکید کردند: مردم و جوانان با تلاش بی‌وقفه و پرهیز از اختلافات، افق روشن آینده را پیگیری می‌کنند.

پیام نوروزی رهبر به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ + تذکرات، توصیه‌ها و تاکیدات

پیام نوروزی رهبر به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ + تذکرات، توصیه‌ها و تاکیدات

 

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال،برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
برچسب ها: پیام نوروزی رهبر در سال 1403 ، سال جهش تولید با مشارکت مردم ، پیام نوروزی رهبر به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ، نشان شعار سال ۱۴۰۳ ، شعار سال رهبری در سال ۱۴۰۳ ، shoaresal 1403 ، auhvshg 1403 ، شعار سال ۱۴۰۳ چیه ، پیام شعار سال ۱۴۰۳ ، تذکرات توصیه‌ها و تاکیدات شعار سال ، بیانیه پایگاه تحلیلی خبری شعار سال در سال ۱۴۰۳ ، درخواست پایگاه تحلیلی خبری شعار سال از مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولان در قوای سه گانه ، هشدار پایگاه تحلیلی خبری شعار سال به مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولان در قوای سه گانه ، علل نامگذاری سال ۱۴۰۳ به سال جهش تولید با مشارکت مردم ، علل تاکیدات اقتصادی در شعار سال ۱۴۰۳ ، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی ، بهره مندی از بهار طبیعت و بهار معنویت ، خبرهای خوش در پیان نوروزی رهبر ، خبرهای تلخ در پیام نوروزی رهبر ، پیشرفت علمی فناورانه و تولیدات زیربنایی ، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ، حادثه غزه از تلخ ترین حوادث سال 1402 ، کلید اساسی برای حلّ مشکلات اقتصادی کشور ، تاکید بر مولفه تولید داخلی و تولید ملی در اقتصاد ، جهش تولید با مردمی سازی اقتصاد ، وظیفه برنامه ریزان صاحب نظران و فعالان اقتصادی در تحقق شعار سال 1403 ، تحقق شعار سال ، عدم تحقق شعار سال ، نیازمندی ها برای تحقق شعار سال ، نقد شعار سال ، شعار سال در سال های گذشته ، نامگذاری سال از سوی رهبر ، نامگذاری سال توسط رهبر ، انتخاب شعار سال ، شعار سال احتمالی ، محورهای احتمالی شعار سال ، نکات مهم پیام نوروزی رهبر ، بیانات نوروزی رهبر ، نقشه راه ۱۴۰۳ ، ترسیم چراغ راه ۱۴۰۳ ، پیام نوروزی رهبر در سال ، پیام نوروزی رهبر به مناسبت آغاز سال
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
0
1
سال جهش تولید تا حال برای چندمین بار در فرمایشات حضرت آقا بوده و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
0
0
ان شاالله بتونید توی سال جدید اون ادعایی که توی چکیده خبرتون آورید رو عملیاتی کنید و در حد ادعا باقی نمونه. خدا به شما جوانان قوت و قدرت برای ساخت و تحول بده.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین