پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۷۱۷
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۵
حریص‌ترین شکارچیان جهان با بلعیدن ۸۰۰ میلیون تن طعمه در سال دست انسان و نهنگ را از پشت بستند.

شعارسال: عنکبوت با بلعیدن 800 میلیون تن طعمه در یک سال از انسان و نهنگ سبقت گرفت.

بر اساس گزارش تلگراف، بلعیدن بیش از 800 میلیون تن طعمه در سال عنکبوت‌ها را به یکی از حریص‌ترین شکارچیان در جهان تبدیل کرده است.

تحقیقات نشان داده است، بسیاری از قربانیان عنکبوت‌ها را حشرات تشکیل می‌دهند، اما بزرگترین گونه‌های عنکبوت در مناطق گرمسیری گاهی اوقات وعده غذایی خود را از میان مهره‌داران مانند قورباغه‌ها، مارمولک‌ها، ماهی‌ها و پستانداران کوچک انتخاب می‌کنند.

به‌گفته کارشناسان، بیش از 45،000 گونه عنکبوت در سراسر جهان زندگی می‌کنند که وزن تمامی آنها در مجموع در حدود 25 میلیون تن است.

یک تیم از جانورشناسان سوئیس و سوئد محاسبه کرده‌اند که این عنکبوت‌ها با هم بین 400 میلیون تا 800 میلیون تن طعمه را سالانه می‌بلعند.

با توجه به گزارش سازمان غذا و داروی سازمان ملل در مقایسه، همه انسان‌های روی کره زمین در حدود 400 میلیون تن گوشت و ماهی در سال مصرف می‌کنند.

اشتهای عنکبوت حتی فراتر از نهنگ‌ها رفته است چرا که برآوردها حاکی از آن است که مصرف غذایی نهنگ‌ها در حدود 280میلیون تا 500 میلیون تن طعمه در سال است.

محقق ارشد این پژوهش دکتر «مارتین نیفلر» (Martin Nyffeler) از دانشگاه بازل سوئیس، گفت: "این محاسبات برای نخستین بار در مقیاس جهانی انجام شده و به ما این نکته را نشان می‌دهد که عنکبوت‌ها دشمنان طبیعی حشرات هستند و در مقایسه با دیگر جانداران حشره‌خوار در کاهش جمعیت حشرات نقش قابل‌توجهی دارند".

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار خبر 26 اسفند 1395، کدمطلب: 1356179 ،www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین