سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارکردستان گفت: تمام مدیران این استان پس از زلزله شب گذشته در آماده باش کامل قرار دارند و ملزم به حضور در استان هستند.

شعار سال: امیر قادری صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که امروز دوشنبه تشکیل شد ضمن تسلیت به خانواده های درگذشتگان زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه گفت: همواره تأکید شده است که باید آمادگی لازم برای مقابله با اینگونه سوانح وجود داشته باشد و این زلزله یک آزمون برای سنجش آمادگی مدیریت بحران به شمار می رود.

وی با بیان اینکه کردستان هم یک استان زلزله خیز بوده و امکان وقوع زلزله همواره وجود دارد، گفت: آموزش به مردم و مدیران برای مقابله با این شرایط یک اصل ضروری است که باید به طور مداوم در دستور قرار بگیرد.

قادری افزود: فرمانداری های شهرستان های سطح استان در شرایط فعلی در صورتی که نیاز به تعطیلی مدارس باشد، می توانند به عنوان رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان رأسا تصمیم گیری کنند.

وی با بیان اینکه آمادگی لازم برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه را داریم، خاطرنشان کرد: استان کردستان به عنوان استان معین در بحث کمک به آسیب دیدگان کرمانشاه تعیین شده است و در این راستا کمک هایی را به کرمانشاه ارسال کرده و می کند.

قادری همچنین در خصوص پوشش بیشترآنتن دهی تلفن همراه در نقاط مختلف استان کردستان، گفت: باید به صورت جدی تر در این زمینه در سطح استان کار شود و در این خصوص تذکرات لازم داده شد.

وی تأکید کرد: مدیران دستگاه ها و اعضای شورای مدیریت بحران استان مکلف اند گزارش اولیه از خسارات احتمالی را تا ظهر امروز و گزارش نهایی را تا ۲۴ ساعت آینده تهیه و اعلام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان پیرامون اقدامات انجام گرفته تاکنون برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه، گفت: پنج دستگاه تانکر آب، ۵۰۰ تخته پتو و ۵۰۰ تخته موکت، ۱۲۰۰ تخته چادر، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و نه دستگاه آمبولانس ارسال شده است.

آرتیکاس اقبال افزود: همچنین جمعیت هلال احمر استان کردستان نیز نسبت به اعزام ۱۸ دستگاه خودرو و ۱۰۰ نفر نیرو و دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز نسبت به اعزام ۲۱ نفر در قالب چند تیم درمانی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اقدام کرده اند.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در استان کردستان تلفات جانی ناشی از زلزله وجود نداشت و تنها ۳۸ نفر دچار مصدومیت های سطحی شده بودند که با مراجعه به مراکز درمانی به صورت سرپایی مداوا شدند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 22 آبان 96، کد مطلب: 4142903: www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین