سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درآمد میلیاردی از کنکوری‌ها؛
این‌که صداوسیما می‌گوید ۸۰ درصد بیننده دارد، شاید درباره برنامه‌های سرگرمی درست باشد
طیبه سیاوشی نماینده تهران در روزنامه اعتماد نوشت:وقتی صدا و سیما به تحلیل عملکرد خود می‌پردازد، استناد می‌کند که بیشتر از ۸۰ درصد مردم برنامه‌های صدا و سیما را تماشا می‌کنند.این موضوع شاید در مورد برنامه‌های سرگرم‌ی درست باشد.
ماجرای پول‌های کثیف در سینما از منظری دیگر
پول کثیف یا حق‌السکوت؟! عمق فاجعه پولشویی در سینما یعنی اینکه هنرمند و عرصه رسانه را به این واسطه از پرداختن و نقد و اعتراض به فساد و رانت و اختلاس بازداشتن و با آلوده‌کردن هنرمند و سینما به پول های کثیف، قفل سکوت بر لبان هنرمند زدن.
دبیر یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران مطرح کرد:
وابستگی ۹۰ درصد از تولیدات انمیشین به بودجه دولتی
محمدرضا کریمی صارمی معتقد است که امروز فرصت مناسبی است تا تا سرمایه‌گذاران خارجی راحت‌تر به ایران سفر کنند و در انمیشین سرمایه‌گذاری کنند.
یکی از متهمان پولشویی در سینما دستگیر و آزاد شد و به جشنواره فجر فیلم داد!
تنها با معادل ریالیِ 100 بیت کوین، می‌توان یک فیلم سینمایی باکیفیت را در ایران تولید کرد و این شخص نیز با تکیه بر همین منابع توانسته به تولید فیلم بپردازد و پس از اعلام عدم مشکل برای تداوم فعالیتش توسط این نهاد نظارتی و آزادی‌اش، آخرین فیلم با سرمایه گذاری او نیز در جشنواره فیلم فجر حضور داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قطار جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر به ایستگاه پایانی رسید
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با معرفی برگزیدگان امروز عصر به کار خود پایان داد.
کارنامه یکساله شوراهای اندیشه‌ورزی سیما
رییس مرکز طرح و برنامه سیما با اشاره به فعالیت ۱۶ شورای اندیشه‌ورزی در شبکه‌های مختلف تأکید کرد بخشی از اصلاح رویکردها در یک سال گذشته ریشه در تصمیمات این شوراها داشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صداوسیما به کپی برداری از خارجی‌ها روی آورده
کاهش جذابیت برنامه‌های صدا وسیما، افت کیفی سریال‌ها و... از مهم‌ترین رخدادهایی است که در سال‌های اخیر در سازمان صدا وسیما اتفاق افتاده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حمله کیهان به رشیدپور:
ژست منتقد نگیر!
اکنون‌اشخاصی همچون رشیدپور، به هیچ عنوان نمی‌توانند ژست منتقد به خود گرفته و گلایه کنند. این افراد خود مسبب وضع موجود هستند و بایستی درخصوص حمایت خود از دولت، به افکار عمومی پاسخگو باشند. این افراد باید به این سؤال پاسخ دهند که چرا اجازه انتخاب منطقی را از مردم گرفتند؟!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نوسان نرخ کاغذ برای ناشران بحران جدی به وجود آورده است
افزایش توفانی قیمت کاغذ در چندماه اخیر معادلات اقتصادی ناشران را بر هم زده است. قیمت کتاب‌های چاپ جدید بالا رفته و البته برخی از کتابفروشان هم با استفاده از یک برچسب، قیمت کتاب‌های چاپ قدیم را هم بالا برده‌اند. حالا بازار کتاب بیش از همیشه از دسترس کتابخوانان دور شده است.
تهیه‌کنندگان از اکران استانی فجر متضرر شدند
دبیر شورای عالی تهیه‌کنندگان ضمن تشریح جزییات قرارداد اکران در شهرستان‌ها با جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر از پیگیری بحث ورود پول‌های مشکوک به سینما در این شورا خبر داد.
برج میلاد میزبان جهان نوروز می‌شود
نوروز از دیرباز در جغرافیای ایران زمین به عنوان جشن رسمی برگزار می‌شده‌ است. جغرافیای پهناور نوروز و همزمانی آن با بهار طبیعت در نیمکره شمالی و پیشینه باستانی آن و تأکید این جشن بر نوع‌دوستی و مهرورزی در میان جهانیان، باعث توجه سازمان ملل متحد و دیگر کشورها به نوروز شد. از این رو در ۱۰ مه سال ۲۰۱۰ میلادی، مجمع عمومی سازمان ملل با گذراندن قطعنامه نوروز را به خاطر بزرگداشت آن در بیش از ۱۱ کشور جهان به رسمیت شناخت.
پوران شریعت رضوی در امامزاده عبدالله شهر ری آرام گرفت؛
تشییع پیکر همسر شریعتی پشت درهای بسته حسینیه ارشاد
پیکر مرحوم پوران شریعت رضوی، با حضور اعضای خانواده و دوستداران او تا امامزاده عبدالله شهرری بدرقه و به خاک سپرده شد. با وجود گرفتن مجوزهای لازم برای برگزاری مراسم تشییع در حسینیه ارشاد، اما این مراسم پشت درهای بسته میعادگاه همسر او برگزار شد. حاضران نماز میت را نه در حسینیه ارشاد، محلی که به نام علی شریعتی شناخته می‌شود، بلکه در خیابان شریعتی خواندند، حرکتی اعتراضی نسبت به اتفاقی که حتی فرمانداری تهران نیز حاضر نشد مسئولیت آن را بپذیرد. عیسی فرهادی، فرماندار تهران در این باره به ایرنا، گفت که «مجوز تشییع پیکر پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی از حسینیه ارشاد صادر شده بود و نیروی انتظامی نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته است.
جشنواره‌های سینمایی نظام‌مند می‌شوند
برپایی جشنواره‌های بی‌حدوحصر در سینمای ایران باعث شد تا حسین انتظامی به‌فکر بیفتد برای این سیر بی‌رویه یک آیین‌نامه‌ای تدوین کند.معضل و آسیبی که به‌چشم حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی دانه‌درشت آمد و در صفحه مجازی خودش نوشت: "پیش‌نویس آیین‌نامه‌های جشنواره‌های سازمان سینمایی تا پایان سال منتشر می‌شود تا با جلب مشارکت صاحب‌نظران و سینماگران، تکمیل و نهایی شود".
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۷۰ هزار نفر در سودای ستاره شدن/ «ستاره‌ساز» نوروز ۹۸ می‌آید
مدیر گروه ورزش شبکه سه ضمن تشریح جزییاتی تازه از مسابقه استعدادیابی «ستاره‌ساز» در این شبکه، از پخش آن در نوروز ۹۸ خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گفتگوهای خصوصی شما برای سال های طولانی بی اجازه ذخیره می شوند
شاید باور نکردنی باشد اما اگر به هر فردی در توییتر دایرکت بدهید، اطلاعات گفتگوهای شما با آن شخص تا سال ها در توییتر ثبت می شود، حتی اگر شما گفتگوهای خود را پاک کرده باشید.
عباس صالحی: استعفایی در کار نبود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مسئله استعفایش ، گفت: پیش تر آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری درحاشیه هیات دولت به این مسئله اشاره کرد ،من نیز می گویم استعفایی درکار نبود.
تهیه‌کنندگان از اکران استانی فجر متضرر شدند
دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان ضمن تشریح جزییات قرارداد اکران در شهرستان‌ها با جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر از پیگیری بحث ورود پول‌های مشکوک به سینما در این شورا خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عقب‌افتادن صداوسیما از فضای مجازی
محمد سرافراز رئیس سابق سازمان صداوسیما این روزها عضو شورای عالی فضای مجازی است. در خصوص پیشرفت و توسعه فضای مجازی که هر روز هم آسیب‌های اخلاقی و روانی‌اش بیشتر می‌شود گفت: باید خیلی پیشتر آینده‌نگری و پیش‌بینی برای سپهر رسانه‌ای کشور اتفاق می‌افتاد. شاید کمتر باور می‌کردند به چنین روزی برسیم؛ چرا که در همه ابعاد خصوصاً جنبه زیرساختی تقریباً هیچ‌کاری انجام نشده است تا در لایه بالاتر اپلیکیشن‌های قوی و شبکه‌های اجتماعی بتواند رقابت کند، بنابراین در حوزه رسانه‌ای خصوصاً صداوسیما از این قافله عقب مانده است و این عقب‌افتادگی از فضای مجازی، جدی است.
فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد
روزنامه کیهان نوشت: فیلم «مامور مخفی» ساخته یوال آدلر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس اسرائیلی، درباره برنامه‌ریزی سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) علیه برنامه هسته‌ای ایران، در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۹ به نمایش درآمد.
فیلم‌های من با هزینه‌های دولتی ساخته نشده است
کارگردان "شبی که ماه کامل شد" با اشاره به اینکه هنوز زمان اکران عمومی مشخص نیست، گفت: باورم این است که نباید از لفظ «ریگی» استفاده کنیم، بهتر است بگوییم خانواده عبدالمالک.
باید اجازه داد سینما مسیر پختگی و بلوغ خود را طی کند
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به بلوغ رسیده است، گفت: اعتماد تهیه‌کنندگان به فیلمسازان جوان کاربلد یکی از نکات برجسته جشنواره امسال بود که باید تداوم داشته باشد.
معرفی برندگان سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر واکنش‌های زیادی به وجود آورد
همان‌طور که انتظار می‌رفت، واکنش‌ها به انتخاب داوران در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، فضای رسانه‌ای را تحت تاثیر قرار داد. استقبال و توجه زیاد داوران به فیلم «شبی که ماه کامل شد» انتقاد بسیاری از منتقدان و دوستداران سینما را به دنبال داشت. البته این موضوع را مسعود فراستی در برنامه تلویزیونی هفت پیش‌بینی کرده و گفته بود اگر چنین شود وای به حال جشنواره. همین اتفاق هم افتاد.
فضای عشق فیلم ها، وابسته به روابط عوامل؛
تحلیل عجیب رییس‌ شبکه امید از سینمای ایران
مهدی سالم می‌گوید: وقتی تاریخ سینمای ایران را در چند دهه اخیر دنبال می‌کنیم به این نتیجه رسیده‌ایم که عوامل فیلم‌ها در زمانی که سن ازدواج‌شان بوده فیلم‌ها فضای عشق و عاشقی داشته و پایان آن به ازدواج ختم شده است.
جشنواره‌ موسیقی فجر، به نامِ مردم، به کامِ تهیه‌کنندگان
در حالی که مسوولان فرهنگی استان کرمانشاه از ایجاد فضای شادی و نشاط با برگزاری جشنواره موسیقی فجر می‌گویند، اما قیمت‌های گزاف بلیت‌های کنسرت‌ها با این ادعا همخوان نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها