سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون سیما مطرح کرد:

۷۶ درصد مخاطبان فیلم و سریال های تلویزیون را می‌بینند

مرتضی میرباقری معاون سیما طبق آماری اعلام کرد که ۷۶.۳ درصد مردم کشور فیلم و سریال ها را از شبکه های سیما دنبال می کنند
غلامرضا موسوی مطرح کرد:

سازمان سینمایی دست از محافظه‌کاری بردارد

یک تهیه کننده سینما با انتقاد از اینکه حوزه هنری کم‌کاری خود در بخش تولید را با تحریم فیلم‌های بخش خصوصی جبران می‌کند، گفت: خانه سینما و اصناف سینمایی باید در برخورد با حوزه هنری قاطعانه‌ عمل کنند. مردم هم می‌توانند برای حمایت از سینمای ایران و بخش خصوصی برای فیلم دیدن به سالن‌های متعلق به حوزه هنری نروند.
تبلیغات تلویزیونی موسسات کنکور؛

سکوت رسانه ملی در برابر انتقاد از مافیای کنکور ادامه دارد

«کارنامه بیست»، «فرصت برابر»، «اوج یادگیری»، «گزینه چهار» و «مسیر برتر» تنها چند عنوان از برنامه‌هایی است که در سال‌های اخیر روی آنتن شبکه‌های تلویزیونی رفته‌اند و همگی به آموزش‌های کنکوری پرداخته‌اند، این برنامه‌ها که در آن مدرسان تست‌زنی حضور دارند، به عنوان برنامه‌های مشارکتی منبع خوبی برای درآمد تلویزیون محسوب می‌شوند. در کنار این برنامه ها، آگهی‌های بازرگانی نیز توجه ویژه‌ای به موسسات آموزشی دارد. تنها یک موسسه از میان چند برند مشهور فعال در این حوزه، سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان به صداوسیما برای پخش آگهی پول داده است. در این زمان آیا می‌شود انتظار داشت رسانه ملی برای مقابله با آنچه «مافیای کنکور» نامیده می‌شود، اقدام جدی انجام دهد؟
اختلاف برسر سیاه‌نمایی روی پرده نقره‌ای؛

منتقدان درباره ساخت‌ فیلم‌های تلخ چه‌ می‌گویند؟

سال‌هاست که موضوع سیاه‌نمایی در سینمای ایران محل بحث و جدل منتقدان و مسوولان است. گروهی معتقدند که سینمای ایران سیاه‌نمایی دارد و گروهی می‌گویند نه! در این میان کمتر کسی را می‌توان یافت که دیدگاهی میانه داشته باشد و راه سومی را برای بررسی یا توضیح موقعیت کنونی سینمای ایران ارائه کند. اهمیت این مساله به قدری است که همین اختلاف‌نظرها موجب می‌شود تا یک نهاد مسوول به یک فیلم مجوز اکران بدهد و نهادی دیگر از نمایش آن در سینماهای تحت امرش جلوگیری کند.
نقد برنامه‌های اسپانسرمحور تلویزیون؛

اسپانسرها قرارداد ترکمانچای می‌بندند

احسان ارغوانی از تهیه کنندگان تلویزیون از دخالت های زیادی که اسپانسرها در برنامه سازی ها می کنند، انتقاد کرد.
دکترای عمرانی که پاکبان شده بود دروغ بود؛

کلاهبرداری متعدد در صدا و سیما برای جمع آوری پول

در برنامه حالا خورشید مبلغ 20 میلیون تومان به مسلم نجفی، کمک هزینه راه‌اندازی یک شرکت عمرانی هدیه شد. پس از پخش برنامه حالا خورشید که سبب شهرت بیش از پیش این فرد شد، شهرداری کرمانشاه وارد عمل شد و در نخستین گام شهردار منطقه هفت کرمانشاه که نجفی در آن منطقه مشغول به خدمت است در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به خدمت دو ساله من در شهرداری منطقه 7 فردی با این عنوان در شهرداری مشغول به کار نشده است.
روزنامه وطن امروز:

مدیر شبکه سه مقابل «باند رسانه‌ای فردوسی‌پور» ایستاده!!

یکی از کارکردهای این باند رسانه‌ای فشار بر مسؤولان صداوسیما در مواقع لزوم است. همچنین در مواردی که فردوسی‌پور یا برنامه وی دچار حاشیه می‌شوند این باند رسانه‌ای بسیار هماهنگ به کمک وی می‌آید و به تخریب منتقدان می‌پردازد.
مافیای کنکور؛

پرداخت روزی یک میلیارد تومان از سوی یک موسسه کنکور به صداوسیما برای تبلیغات

تنها یک ناشر کتاب کمک درسی در کشور بیشتر از 330 عنوان کتاب چاپ کرده و مبلغ 350 میلیارد در یک سال برای تبلیغات به صدا وسیما پرداخت کرده است.
پول‌های مشکوک در سینما؛

بازیگر ۳۰ میلیونی دستمزد ۴۰۰ میلیونی می‌خواهد

بهمن کامیار کارگردان و تهیه کننده سینما معتقدست با اتحاد صنوف سینمایی می شود جلوی ورود افراد غیرسینمایی با پول های مشکوک به سینما را گرفت.کامیار که وکیل نیز است، بیان کرد: گاهی می‌بینیم برای ساخت فیلمی بالای ۱۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود که اگر قرار باشد این فیلم ضررده نباشد باید ۶۰ میلیارد تومان بفروشد در حالی که شما اگر حتی فیلمی در حد و اندازه «هزارپا» بسازید و همه امکانات سینمای ایران اعم از پخش، سالن‌ سینما و تبلیغات قدرتمند، بازیگران محبوب و... پشت آن بیایند، فیلم شما در اکران ۱۰ تا ۱۲ هفته‌ای بین ۳۰ تا ۳۵ میلیارد تومان می‌تواند بفروشد که باز هم ضرر است. حال چگونه می‌شود که این ضرر میلیاردی برای کسی اهمیت ندارد؟
روزنامه شهروند در گرارشی نوشت؛

این‌جا صداوسیماست، هرکاری بخواهیم می‌کنیم!

روز‌به‌روز به تعداد منتقدان صداوسیما اضافه می‌شود و از خودی تا غیرخودی معتقدند که این رسانه عریض و طویل در کار خود مانده است؛ اما در عوض همه اینها، صداوسیما هم مدام متر و معیارهای جدیدی به انبوه بندهای مرتبط با محدودیت‌ها و ممیزی‌هایش می‌افزاید.
خسروی:

اسپانسرها نباید آنتن تلویزیون را به مثابه مقاصد شخصی بدانند

مجری و تهیه‌کننده برنامه «زنده‌باد زندگی»: اخلاق میهمان‌داری تلویزیونی ایجاب می‌کند مطالبی از میهمان محرمانه و محتوایی به اجازه خودش رسانه‌ای شود؛ به همین‌خاطر همیشه یک چیز را از میهمانان می‌پرسم که آیا این سوال را حتماً بپرسم یا نپرسم
مدیر تئاتر مستقل :

فروپاشی تئاتر خصوصی نزدیک است

مدیر تئاتر مستقل گفت: تقریبا یک دهه از فعالیت تماشاخانه‌های خصوصی در پایتخت و دیگر شهرهای ایران می‌گذرد و این تماشاخانه‌ها به دلیل مشکلاتی مانند استیجاری بودن ملک رو به افول هستند، به طوریکه دو تماشاخانه «دا» و «پالیز» اکنون تعطیل شده‌اند و دو تماشاخانه دیگر نیز در معرض تعطیلی قرار دارند. اتفاقی که برای برخی سالن‌های خصوصی رخ داده است، تکرار خواهد شد و به اعتقاد من به فروپاشی تئاتر خصوصی خواهد انجامید.
چالش های سینمای ایران؛

مسلخ بخش خصوصی در سینمای ایران

به عنوان تهیه کننده بخش خصوصی، دیگر باید چه می کردیم که نکردیم؟ شما به عنوان رییس سازمان سینمایی، چرا نباید حامی فیلم هایی باشید که با سرمایه شخصی، سینمای اجتماعی را دنبال می‌کنند؟بعد از جشنواره فجر سال گذشته و اکران فیلم "بدون تاریخ، بدون امضا" علی جلیلوند در اعتراض به شرایط اکران خطاب به رئیس سازمان سینمایی (محمد مهدی حیدریان) اظهار کرد: «جناب حیدریان سوال اساسیِ من اینجاست که به عنوان تهیه کننده بخش خصوصی، دیگر باید چه می کردیم که نکردیم؟ [...] شما به عنوان رییس سازمان سینمایی، چرا نباید حامی فیلم هایی باشید که با سرمایه شخصی، سینمای اجتماعی را دنبال می کنند؟ درنهایت تنها خواسته مان از شما و سازمان مطبوع تان حمایت معنوی بود که آن را هم دریغ فرمودید!»
مازنی، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

صدا و سیما منعکس کننده دیدگاه بخش مختصری از جامعه است

احمد مازنی نماینده تهران گفت: ما از نظر تاریخی جامعه ای استبدادزده هستیم. تک گو هستیم. جامعه دچار تک‌گویی است. مخاطب من اینجا سازمان صداوسیما است. بنده با بیش از 40 نفر از چهره‌های اصلاح‌طلب، اصولگرا، اعتدالی و شخصیت‌های علمی حرف زدم و خانه به خانه با آنها گفتگو کردم. به یکی از این آقایان گفتم که در چهلمین سال انقلاب بیاییم باهم گفتگو کنیم.
یادداشت منیژه حکمت درباره پول‌های فاسد در سینما؛

پاسخ منیژه حکمت به نتیجه اعتراضش در کارگروه اکران

منیژه حکمت، کارگردان فیلم «جاده قدیم» خطاب به مدیران سینمایی اعتراضش به غیرعادلانه بودن نحوه نمایش فیلمش در سینماها را موضوعی غیرشخصی عنوان کرد و از سیاست‌های جاری در این زمینه انتقاد کرد.
تبلیغات تلویزیونی موسسات کنکور ؛

350میلیارد تومان هزینه‌ای است که فقط یک موسسه کنکور برای تبلیغات به صداوسیما داده‌است!

350میلیارد تومان هزینه‌ای است که فقط یک موسسه کنکور برای تبلیغات به صداوسیما داده‌است!
جبار آذین :

یکی از کج‌روی‌های صداوسیما، باز کردن پای چهره‌های سینمایی به تلویزیون است

یکی از کج‌روی‌های صداوسیما به رغم داشتن مجریان کاربلد در سیما باز کردن پای چهره‌های سینمایی به تلویزیون است، آن‌ها به گمان اینکه حضور این افراد می‌تواند سبب جذابیت و پرمخاطب‌تر شدن برنامه‌های تلویزیون باشد به این اقدام مبادرت کردند.
اکبر نبوی؛

سینما در حال فراموشی است

یادداشت ات را در باره ی اعتراض به همکاری مسعود ده نمکی با سازمان اوج خواندم. من با نگاه و تحلیل ات به فیلم های آقای ده نمکی موافق ام، اما با آن بخش از ادبیات تند و تیزت نسبت به او موافق نیستم.
رائد فریدزاده/ ‌دبیر شورای‌عالی بین‌الملل سازمان سینمایی:

تغییر رویکرد و افق بین‌الملل سینمای ایران

وقتی خبر تغییر مدیریت بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی رسانه‌ای شد، کمی عجیب به نظر می‌رسید. چون برادران اسفندیاری و به‌خصوص امیر اسفندیاری سال‌ها در این فضا حضور پررنگی داشتند. البته عملکرد این گروه در زمان دیگری باید مورد تحلیل قرار بگیرد، اما در آن دوره کارهای زیادی برای معرفی سینمای ایران انجام شد که جای تقدیر دارد و از سویی هم نقدهایی به کارشان وارد است که جای بحث و فحص دارد.
مردان دلربا؛

بازیگران زن‌پوش سینمای ایران‎

عبدالله اسکندری، چهره‌پرداز قدیمی سینمای ایران، در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام تصویری از امیرحسین رستمی را در نقش یک زن جوان منتشر کرد. عکسی بی‌هیچ نوشته‌ای که معلوم باشد متعلق به چه فیلمی است؛ با اینکه شواهد و قراین حکایت از این دارند که رستمی در فیلم مرد خاکستری با این سر و شکل ظاهر شده است.
صفحه  از ۱۰۳
نظرات و گلایه ها