سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چگونه بفهمیم معتاد دیجیتال هستیم یا نه؟

6 راه برای سم زدایی دیجیتال

سم زدایی دیجیتال عبارت است از دوره‌ای که طی آن شخص معتاد به وسایل الکترونیک (به ویژه اینترنت) از رایانه و گوشی هوشمند، خود را دور نگه می‌دارد. این دوره سبب می‌شود تا استرس کم‌تر شود و تعاملات اجتماعی نیز به سطح فیزیکی و واقعی بیاید.
«جنگ روانی» یا «امنیت روانی» در یک جامعه ؛

مهندسی افکار عمومی؛ واقعیت یا توهم!

شاید برخی اصطلاح «مهندسی افکار عمومی» را بپسندند، اما استفاده از واژگان «مهندسی» و «ریاضی» در علوم‌انسانی و اجتماعی، چندان درست و دقیق نیست. زیرا در حوزه‌های اجتماعی و انسانی، جمع و تفریق‌ها و ضرب و تقسیم‌های مألوف حوزه مهندسی، ره به ناکجا بردن است. در مواردی که با انسان‌ها و جوامع سر و کار داریم بهتر است که از واژگانی «انسانی‌تر» استفاده کنیم. مثلاً به جای «مهندسی افکار عمومی» از «ثأثیر بر افکار عمومی» بگوییم.
تبلیغات مجازی؛

قیمت تبلیغات اینستاگرامی از ۲ تا ۵۰ میلیون!

قیمت تبلیغات اینستاگرامی با توجه به تعداد دنبال‌کنندگان این صفحات از دو میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان متفاوت است. مثلا یک آقا پسر که معمولا ویدئوهای طنز همراه با فحاشی منتشر می‌کند و در اغلب آنها هم روسری به سر دارد، برای هر تبلیغ به صورت پست، ۵۰ میلیون تومان و برای هر استوری مبلغی کمتر دریافت می‌کند.
ابوالحسن فیروزآبادی:

نباید از گوگل آمریکایی استفاده کرد، موتور جستجو و پیام رسان‌ها باید ملی باشند

ابوالحسن فیروزآبادی گفت: الان برای پیداکردن اطلاعات از گوگل استفاده می‌کنیم که این درست نیست. اطلاعات ما از طریق آمریکا بیاید، این نقطه اختلاف ماست. یا در حوزه پیام‌رسان بدون اغراق بالای ۹۰ درصد محتوای پیام‌رسان‌ها در کشور روی پلت‌فرم‌های خارجی است.
جستارهایی دربارۀ فرهنگ اینستاگرامی؛

چندتا لایک داره؟

اینستاگرام محیطی برای ارتباط با دیگران است و همچنین بخشی از اوقات فراغتمان را پرمی‌کند، جایی است که در آن شگفت‌زده می‌شویم، لذت می‌بریم، شرم می‌کنیم و به ستوه می‌آییم. در دنیای جدید اینستاگرام رازهای زیادی مخفی شده است.
معمای کاهش واردات کاغذ تحریر؛

موسسات مطبوعاتی در صف واردات کاغذ!

در حالی که آمار وزارت ارشاد خبر از افزایش واردات کاغذ مطبوعات به کشور می‌دهد در اتفاقی عجیب واردات کاغذ چاپ و تحریر به روایت این آمار با کاهش روبرو شده است.همچنین پرونده‌های موجود در زمینه واردات کاغذ بالکی و چاپ و تحریر رول نیز ثابت باقی مانده است.
اینفوگرافیک ؛

چگونگی تشخیص اخبار جعلی

بهره گیری از تفکر انتقادی به یاری سواد هایی همچون سواد رسانه ای، اطلاعاتی خبری و بصری در این خصوص راه گشا است.
یادداشت مهدی فرقانی؛

فضای مجازی، خارج از دسترس اخلاق حرفه‌ای

ما ضمن اينكه بايد به زندگي و حريم خصوصي و به عقايد ديگران احترام بگذاريم بايد تاكيد كنيم كه در هر سه حوزه مورد اشاره، اين پايبندي و تعهد نسبت به اخلاق بايد وجود داشته باشد.
مدیرکل مطبوعات:

تنها ۲۰ درصد تاییده‌های صمت ارز واردات کاغذ روزنامه گرفتند

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد می‌گوید: تا ماه آینده سهمیه ۳ ماهه کاغذ مطبوعات تحویل داده می‌شود.
در پی تروریستی خواندن حشدالشعبی ؛

پاسخ کوبنده خبرنگار ساکن آلمان به شبهات مجری BBC فارسی

به دنبال حضور انسان‌دوستانه نیروی‌های حشدالشعبی عراق برای کمک سیل‌زدگان برخی شهرهای کشورمان، گروه‌های ضدانقلاب و رسانه‌های وابسته به آنان با تروریستی خواندن این گروه تلاش کردند حضور داوطلبانه و جهادی این گروه در ایران را مشکوک و غیرقابل قبول جلوه دهند و با این دروغ که این گروه تأمین مالی ایران اداره می‌شود، سعی در تخریب جمهوری اسلامی و حشدالشعبی دارند.
در پی اطلاعیه سفارت انگلیس خطاب به رسانه های ایران؛

رسانه های ایرانی نشست خبری سفیر انگلیس را تحریم کردند

پیگیری‌ها حاکی از آن است که بسیاری از رسانه های کشور نشست خبری سفیر انگلیس را تحریم کردند. در فهرست تحریم کنندگان این نشست، اسامی رسانه‌های اصلاح طلب و اصولگرا دیده می‌شود.
بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده؛

هر فرد حداقل ۷ حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی دارد!

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی مؤسسه تحقیقاتی گلوبال وب ایندکس، به طور متوسط هر فرد حداقل هفت حساب کاربری فعال در شبکه‌های اجتماعی دارد.
یادداشت دکتر حجت اله عباسی؛

نیم نگاهی به نظریه قدرت ارتباطات کاستلز

یکی از نظریات برجسته ای که درباره جامعه شبکه ای ارایه شده است، نظریه «قدرت ارتباطات» مانوئل کاستلز است که در کتابی با همین عنوان در سال 2009 منتشر شده است. کاستلز در اغلب کتاب های خود مانند «عصر اطلاعات»، «قدرت ارتباطات» و «شبکه های خشم و امید» از روش شناختی خاصی بهره می گیرد. شیوه کار او صورت بندی فرضیه هایی مشخص و تایید آنها با استفاده از نظریات و پژوهش های دانشمندان و پژوهشگران برجسته و تحلیل ثانوی آنهاست. روش کار او استفاده از رویکرد ویرایشی، تحلیل و مفصل بندی مطالب خویش از طریق آنهاست.
بنابر اعلام کمیته توزیع کاغذ مطبوعات؛

تن کاغذ بین ۳۰۰ نشریه توزیع شد/ ۳۰۰ تن دیگر همین هفته توزیع می‌شود

بنابر اعلام کمیته توزیع کاغذ مطبوعات،۱۲۵ تن کاغذ روزنامه‌ای بین نشریات کشور که عمدتا هفته‌نامه‌ها و ماهنامه‌های استانی و منطقه‎ای بودند، توزیع شد.در ششمین جلسه «کمیته توزیع کاغذ مطبوعات» با توجه به موجودی برخی واردکنندگان کاغذ و بررسی درخواست‌ نشریات و بر اساس اولویت‌های اعلامی، تخصیص ۱۲۵تن کاغذ، نهایی و روند اجرایی آن با ارسال پیامک به مدیران مسئول این رسانه‌ها، از تاریخ ۵تیر ۹۸ آغاز شد.
سازمان آمریکایی فریدم‌هاوس؛

اختناق خبری و استیصال رسانه ها در دموکراسی های مدعی آزادی

اگر قدرت های دموکراتیک از استقلال مطبوعات در کشور حمایت نکنند و هیچ عواقبی را برای محدود کردن رسانه ها در خارج از کشور در نظر نگیرند، گروه های آزادی مطبوعات در معرض خطر انهدام واقعی قرار می گیرند.رهبران منتخب کشورهای دموکراتیک که باید از طرفداران وفادار آزادی مطبوعات باشند، تلاش های صریحی در راستای خاموش کردن صدای رسانه های انتقادی و تقویت رسانه هایی که پوشش مطلوب را فراهم می آورند، انجام می دهند.
ایرنا:

فحاشی ناموسی سعید طوسی به خبرنگار ایرنا

خبرگزاری ایرنا نوشت: سعید طوسی، چهره جنجالی که دو سالی است نامش به‌واسطه پرونده‌ای با اتهام آزار کودکان، بر سر زبان‌ها افتاده است، با رکیک‌ترین الفاظ، در فضای مجازی به خبرنگار ایرناپلاس فحاشی کرد.
تلگرام ۵.۸ آمد؛

تلگرام با قابلیت‌های جدید آپدیت شد

تلگرام با قابلیت‌های جدید آپدیت شد.مهمترین ویژگی‌های آپدیت جدید:امکان انتقال مالکیت کانال/گروه و قابلیت تشکیل گروه یا افزودن مخاطب بر اساس نزدیکی فاصله جغرافیایی
کلیپ هایی که جنجالی می شود؛

رسانه و حریم خصوصی افراد معروف

خیابان، مکان عمومی است و در فضای عمومی، افراد عادی و خبرنگاران می توانند از افراد مشهور، عکس و فیلم بگیرند و منتشر کنند اما برای افراد عادی اینگونه نیست.افراد مشهور به دلیل شهرت، از مزیت های زیادی برخوردارند و همزمان نیز با محدودیت هایی روبه رو می شوند. یکی از این محدودیت ها نسبت به افراد عادی، حریم خصوصی کوچکتر است. انتشار عمومی و پخش رسانه ای عکس آدم های مشهور در خیابان و مغازه و دیگر مکان های عمومی خلاف اخلاق یا نقض قانون نیست.
یکی از مدیران هاتگرام و تلگرام طلایی :

هاتگرام و تلگرام طلایی امشب برای همیشه خاموش می‌شوند

یکی از مدیران هاتگرام و تلگرام طلایی گفت: این دو پوسته امشب برای همیشه خاموش می‌شوند و به زودی پیام‌رسان مستقل ارائه می‌شود.
به علت بیماری؛

فیروز گوران پیشکسوت مطبوعات ایران درگذشت

براساس اعلام روز پنج شنبه کانال خبری و اطلاع رسانی بر مدار فرهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فیروز گوران در سن ۷۸ سالگی به علت بیماری بامداد روز ۳۰ خرداد ماه ۹۸( امروز) درگذشت.
صفحه  از ۴۲
نظرات و گلایه ها