پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۹۹۹۴
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶
پرچم هر کشور تابع استانداردهای ترسیمی و نوشتاری خاص است.کم توجهی به این نشانگان نوشتاری و ترسیمی، نه تنها از نظر اخلاقی و تعصبات ملی درست نیست، بلکه نوعی جرم نیز تلقی می شود. متاسفانه مشغله زیاد مدیران دستگاه های اجرایی و غفلت روابط عمومی های محترم فرودگاه ها، شرایط را برای برخی کم توجهی های غیر عامدانه در این خصوص فراهم کرده است. بر این اساس،گزارش زیر به سوتی های برخی از سایت های اطلاع رسانی فرودگاه های کشور که انعکاسی نادرست یا اشتباه از پرچم رسمی مان داشته اند،پرداخته است.

شعار سال : پرچم هر کشور تابع استانداردهای ترسیمی و نوشتاری خاص است.کم توجهی به این نشانگان نوشتاری و ترسیمی، نه تنها از نظر اخلاقی و تعصبات ملی درست نیست، بلکه نوعی جرم نیز تلقی می شود. متاسفانه مشغله زیاد مدیران دستگاه های اجرایی و غفلت روابط عمومی های محترم فرودگاه ها، شرایط را برای برخی کم توجهی های غیر عامدانه در این خصوص فراهم کرده است.به عنوان نمونه در پرچم منعکس شده در سایت های اطلاع رسانی بعضی فرودگاه های کشور ، به اشکالاتی از قبیل عدم درج آرم الله وسط پرچم و یا رنگ مشکی آرم الله در وسط پرچم بر می خوریم در حالی که نشانگان  الله وسط پرچم ، در حالت اصلی به رنگ قرمز تغریف شده است. با توجه به اینکه اعمال عامدانه چنین تغییراتی در پرچم ،می تواند نوعی جرم محسوب شده و حتی در شرایط غیر عامدانه ، می تواند زمینه را برای سو استفاده معاندین به نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم سازد، لذا مسئولین محترم می بایست با دقت بیشتری نسبت به برطرف کردن این اشکالات آنهم در اسرع وقت ،اقدام نموده و توجه خاص نشان دهند.

وبسایت فرودگاه یاسوج(اشتباه در رنگ مشکی آرم الله)
سایر فرودگاه ها

وبسایت فرودگاه ارومیه(بخش شعار سال و اشتباه در آرم الله پرچم کنار عکس حضرت آقا)
توصیه خاص ما به مدیر محترم این فرودگاه- جناب آقای مهندس پرهیزگار- این است که در ارتباط گیری با خبرنگاران جدیت و احترام بیشتری از خود نشان داده تا بستر برای تعامل بجای تقابل، فراهم گردد.

سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها


وبسایت فرودگاه پارس آباد مغان(فاقد آرم الله یا مخفی بودگی آرم الله پرچم)

سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها
 
فرودگاه رفسنجان(بخش شعار سال و اشتباه در آرم الله پرچم کنار عکس حضرت آقا)

سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها

وبسایت فرودگاه ساری(بخش شعار سال و اشتباه در آرم الله پرچم کنار عکس حضرت آقا)


سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها


وبسایت فرودگاه شیراز(بخش شعار سال و اشتباه در آرم الله پرچم کنار عکس حضرت آقا)


سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها


وبسایت فرودگاه رشت(بخش شعار سال و اشتباه در آرم الله پرچم کنار عکس حضرت آقا)

سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها

وبسایت فرودگاه همدان( آرم الله وسط پرچم،قرمز باید باشد نه سفید)


سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها

وبسایت فرودگاه شاهرود( آرم الله وسط پرچم،قرمز باید باشد نه سفید)

سوتی پرچم در روابط عمومی فرودگاه ها

وبسایت فرودگاه تبریز(آرم الله وسط پرچم می بایست قرمز باشد)لازم بذکر است که قبلا نیز ، پیشنهاداتی در خصوص اصلاح وبسایت های فرودگاهی ( آسیب شناسی وضعیت وبسایت های اطلاع رسانی فرودگاه های 52 گانه در کشور) توسط پایگاه تحلیلی خبری شعار سال به شرکت فرودگاه ها و روابط عمومی معظم آن شرکت، پیشنهاد شده بود، اما مورد توجه قرار نگرفت.

منبع : اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شعار سال


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین