پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۶۷۷۶
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
انجمن علمی روان درمانی ایران (به انگلیسی: Iranian Psychotherapy Association)، انجمنی رسمی و قانونی است از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز نموده‌است. براي عضويت در انجمن روان درماني ايران افراد بايد داراي تحصيلات مرتبط در سه رشته روانپزشكي، روان شناسي باليني و روان شناسي سلامت باشند

شعار سال: انجمن علمی روان‌درمانی ایرانمتشکل از گروه‌های تخصصی از روان‌درمانگران، پژوهشگران، استادان دانشگاهی و صاحب‌نظران حیطه روان‌درمانی در سراسر ایران است که با هدف اعتلای موقعیت روان‌درمانی به نفع مردم گرد یکدیگر جمع شده‌اند.

فعالیت انجمن روان‌درمانی ایران، در چارچوب تعریف‌شده در اساس‌نامه، و شامل انواع «رویکردها» و «روش‌های» روان‌درمانی، در عرصه‌های سرپایی، بستری و جامعه است.
این انجمن به برگزاری دوره‌های آموزشی، سمپوزیوم‌ها و همایش‌های سالیانه می‌پردازد. اولین همایش انجمن در ۲۵ تا ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ در تهران با عنوان روان‌درمانی فرازها و فرودها برگزار شده‌است.
*رياست انجمن روان درماني ايران در حال حاضر بر عهده دکترسامان توکلیاست.
*آدرس سايت اختصاصي انجمن :اينجـــا
متن كامل اساس‌نامه‌انجمن علمی روان‌درمانی ایرانبه شرح زير است:
به نام خدا

فصل اول ـ کلیات
ماده‌ ۱ـبه استناد مصوبه‌ دویست‌وشصت‌ودومین جلسه‌ مورخ ۱۳۷۰/۸/۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و آیین‌نامه‌ مربوطه، و تصویب کمیسیون موضوع ماده‌ ۴ مصوبه‌ فوق، که من‌بعد به اختصار کمیسیون نامیده می‌شود، انجمن علمی روان‌درمانی ایران بر اساس مواد آتی تشکیل می‌گردد، که در سطور بعد به اختصار «انجمن»نامیده می‌شود.

تبصره‌ ۱ـفعالیت انجمن روان‌درمانی ایران، در چارچوب تعریف‌شده در این اساس‌نامه، و شامل انواع «رویکردها» و «روش‌هایروان‌درمانی»، در عرصه‌های سرپایی، بستری و جامعه است.
تبصره‌ ۲ـمنظور از «رویکردهای روان درمانی»، انواع مکاتب نظری و عملی روان‌درمانی است. این رویکردها شامل (و نه محدود به) موارد زیر است:
روان‌کاوی و روان‌درمانی‌های تحلیلی (روان‌پویشی)
درمان‌های شناختی، رفتاری و شناختی‌-رفتاری
روان‌درمانی‌های بین‌فردی و اگزیستانسیل
روان‌درمانی‌های سیستمیک
هیپنوتراپی
مشاوره‌هایِ درمانی (therapeutic counseling) و آموزشِ روانی (psychoeducation)

  تبصره‌۳ـمنظور از «روش‌های روان‌درمانی»، انواع آرایه‌ها و شکل‌هایی است که روان‌درمانی، بر اساس روی‌کردهای فوق، در آن‌ها ارایه می‌شوند.

  این روش‌ها شامل (و نه محدود به) موارد زیر است:
  درمان انفرادی
  گروه‌درمانی
  خانواده‌درمانی (family therapy)
  زوج‌درمانی (couple therapy) و درمانِ زناشویی (marital therapy)
  سکس‌تراپی
  روش‌های ترکیبی (eclectic)
   ماده‌ ۲ـانجمن صرفاً در زمینه‌های علمی، تحقیقاتی، تخصصی و فنی مربوطه فعالیت می‌نماید، و اعضای آن به نام انجمن حق فعالیت سیاسی یا وابستگی به احزاب سیاسی را ندارند.
   ماده‌ ۳ـانجمن غیرانتفاعی بوده و از تاریخ تصویب کمیسیون و ثبت در اداره‌ ثبت شرکت‌ها دارای شخصیت حقوقی است و رییس هیأت مدیره‌ی آن نماینده‌ی قانونی انجمن می‌باشد.
   ماده‌ ۴ـمرکز انجمن در شهر تهران و آدرس تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان ۲۰، بین بلوار فجر ۲ و جانبازان، خیابان ۲۱، پلاک ۶۱، واحد ۲ است و شعب آن می‌تواند در هر منطقه از کشور تشکیل شود، در ضمن روند تشکیل شعب انجمن طبق مصوبه و با نظر هیأت مدیره‌ انجمن مرکزی و تحت نظارت آن‌ها خواهد بود.
   ماده‌ ۵ـانجمن دارای تابعیت ایرانی است.
   ماده‌ ۶ـانجمن از تاریخ تصویب این اساس‌نامه برای مدت نامحدود تشکیل می‌شود، و ملزم به رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.   فصل دوم ـ شرح وظایف و اهداف
   ماده‌ ۷ـبه منظور نیل به اهداف مذکور در ماده‌ی ۲ اساس‌نامه، انجمن اقدامات و فعالیت‌های زیر را به‌عمل خواهد آورد:
   ۱ـ۷ـایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی، آموزشی و تبادل نظر بین محققان، متخصصان و سایر کارشناسانی که به نحوی در شاخه‌های گوناگون رشته‌ی مرتبط با انجمن فعالیت دارند.
   ۲ـ۷ـهمکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، و نیز سایر سازمان‌هایی که به نحوی با فعالیت‌های انجمن مرتبط هستند، در برنامه‌ریزی امور آموزشی، پژوهشی،‌ بهداشتی و درمانی.
   ۳ـ۷ـتعامل و همکاری با مراجع ذی‌صلاح در زمینه‌ بازنگری و ارزشیابی برنامه‌های آموزشی و بهداشتی‌ـ‌درمانی، مؤسسات آموزشی و سطح علمی دانش‌آموختگان مقاطع مختلف علوم پزشکی.
   ۴ـ۷ـارایه‌ خدمات آموزشی، علمی، فنی و پژوهشی بر اساس ضوابط مربوطه.
   ۵ــ۷ـترغیب و تشویق دانشمندان،‌ پژوهشگران و دانش‌جویان در پیش‌بُرد فعالیت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی، بهداشتی‌ و درمانی.
   ۶ـ۷ـتهیه و تدوین و انتشار نشریات علمی، آموزشی.
   ۷ـ۷ـبرگزاری گردهم‌آیی‌های آموزشی و پژوهشی، و آموزش مداوم در سطوح ملی و بین‌المللی با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور.
   ۸ـ۷ـفراهم کردن زمینه‌ مناسب جهت انجام پژوهش‌های علمیِ مرتبط با رشته‌ مربوطه به‌خصوص از طریق تشویق و ترغیب متخصصین جوان.
   ۹ـ۷ـمشارکت در تشکیل «شورای انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران» و برنامه‌ریزی امور مرتبط با آن.
   ۱۰ـ۷ـجلب حمایت نهادهای بین‌المللی برای انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی در عرصه‌ ملی و در چارچوب ضوابط جاری کشور.


   فصل سوم ـ عضویت
   ماده‌ ۸ـعضویت در انجمن به طرق زیر می‌‌باشد:
   ۱ـ۸ـ عضویت پیوسته:هیأت مؤسس انجمن و کلیه‌ افرادی که طبق سرفصل دروس و برنامه‌ی آموزشی مصوب در شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی و شورای آموزش پزشکی و تخصصی (وزارت بهداشت)، و شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی (وزارت علوم)، نقش حرفه‌ای «روان‌درمانگر مستقل» برای آنان تعیین شده است، می‌توانند طبق ضوابط مذکور در این اساس‌نامه به عضویت انجمن درآیند. این افراد شامل گروه‌های زیر هستند:
   ۱. افرادِ دارای حداقل درجه‌ گواهی‌نامه‌ تخصصی دررشته‌ روان‌پزشکی.
   افرادِ دارای حداقل درجه‌ دکتری دررشته‌ روان‌شناسی بالینی.
   افرادِ دارای حداقل درجه‌ دکتری دررشته‌ روان‌شناسی سلامت.
    ۲ـ۸ـ عضویت وابسته:افرادی که حائز شرایط زیر باشند می‌توانند به عضویت انجمن درآیند:
    کلیه‌ افرادی که طبق سرفصل دروس و برنامه‌ی آموزشی مصوب در شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی و شورای آموزش پزشکی و تخصصی (وزارت بهداشت)، و شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی (وزارت علوم)، نقش حرفه‌ای «روان‌درمانگر تحت نظارت» برای آنان تعیین شده است.

    این افراد شامل گروه‌های زیر هستند:
    دستیاران روان‌پزشکی.
    افرادِ دارای حداقل درجه‌ کارشناسی ارشد در رشته‌ روان‌شناسی بالینی.
    افرادِ دارای حداقل درجه‌ کارشناسی ارشد در رشته‌ روان‌شناسی سلامت.
    افرادِ دارای حداقل درجه‌ کارشناسی ارشد در رشته‌ روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان.
    افرادِ دارای حداقل درجه‌ کارشناسی ارشد در رشته‌ خانواده‌درمانی.
     ۳ـ۸ـ عضویت افتخاری:شخصیت‌های ایرانی و خارجی که مقام علمی، فرهنگی و اجتماعی آنان حائز اهمیت خاص باشد و یا در پیش‌بُرد اهداف انجمن کمک‌های مؤثر و ارزنده‌ای نموده باشند، در صورت تصویب در هیأت مدیره‌ی انجمن، می‌توانند به عضویت افتخاری پذیرفتــه شوند.
     تبصره‌ ۱ـاعضای وابسته می‌توانند با احراز شرایط و تصویب هیأت ‌مدیره به عضویت پیوسته برگزیده شوند.
     تبصره‌ ۲ـاعضای پیوسته‌ انجمن بایستی شرایط هیأت‌ مؤسس و هیأت ‌مدیره‌ مذکور در ماده‌ی ۷ آیین‌نامه‌ی نحوه‌ تشکیل و شرح وظایف کمیسیون را دارا باشند.
     ماده‌ی ۹ـهر یک از اعضای انجمن سالانه مبلغی را، که میزان آن توسط هیأت مدیره تعیین و به تصویب مجمع عمومی خواهد رسید، به عنوان حق عضویت پرداخت خواهد کرد.
     تبصره‌ ۱ـپرداخت حق عضویت هیچ‌گونه حق و ادعایی را نسبت به دارایی انجمن برای عضو ایجاد نخواهد کرد.
     تبصره‌ ۲ـملاک تعداد اعضای پیوسته هر انجمن تعداد ثبت‌نام‌شدگان همان سال خواهد بود و لذا افرادی مجاز به شرکت در انتخابات هیأت مدیره هستند که حق عضویت مصوب همان سال را پرداخت نموده و برگ شرکت در جلسه‌ مجمع عمومی و انتخابات را دریافت کرده باشند.
     ماده‌ ۱۰ـعضویت در انجمن در یکی از موارد زیر خاتمه می‌‌یابد:
     ۱ـ۱۰ـاستعفای کتبی عضو.
     ۲ـ۱۰ـعدم پرداخت حق عضویت سالانه در مهلتی که هیأت مدیره تعیین می‌نماید.
     ۳ـ۱۰ـزوال یکی از شرایط عضویت، و نیز محکومیت قطعی در هیأت‌های بدوی و عالی انتظامی سازمان نظام‌ پزشکی به محرومیت موقت یا دائم از اشتغال به حِرَف پزشکی.
     تبصره‌ی ۱ـمدت تعلیق عضویت معادل مدت محرومیت از اشتغال به حرف پزشکی است.
     تبصره‌ی ۲ـتصمیم نهایی راجع به عدم پذیرش و نیز خاتمه‌ی عضویت، پس از اطلاع و تأیید هیأت نظارت بر عمل‌کرد انجمن، بر اساس موضوع بند ۷ ماده‌ ۳ آیین‌نامه‌ی نحوه‌ تشکیل و شرح وظایف کمیسیون، با هیأت مدیره خواهد بود.


     فصل چهارم ـ ارکان انجمن
     ماده‌ی ۱۱ـانجمن دارای ارکان زیر است:
     ۱ـ۱۱ـمجمع عمومی
     ۲ـ۱۱ـهیأت مدیره
     ۳ـ۱۱ـبازرس


     الف‌ـ مجمع عمومی
     ماده‌ی ۱۲ـمجمع عمومی از گردهم‌آیی اعضای پیوسته‌ی انجمن به دو صورت زیر تشکیل می‌گردد:

     ۱ـ۱۲ـ مجمع عمومی عادیکه هر سال یک‌ بار تشکیل می‌شود و به امور جاری انجمن رسیدگی می‌کند، و نیز می‌تواند از جهت نوبت و حسب ضرورت زودتر تشکیل گردد.

     ۲ـ۱۲ـمجمع عمومی فوق‌العادهکه در مواقع ضروری برای انجام اصلاحات لازم در اساس‌نامه و یا اتخاذ تصمیم در خصوص انحلال انجمن تشکیل می‌شود، و نتیجه‌ تصمیمات آن درخصوص اصلاح و تغییر اساس‌نامه پس از تصویب کمیسیون قابل اجرا خواهد بود. مجامع عمومی فوق‌العاده به دعوت هیأت مدیره یا بازرس یا یک‌پنجم از اعضای پیوسته تشکیل می‌گردد.

     ۳ـ۱۲ـاولین جلسه‌ مجمع عمومی عادی با درخواست هیأت مؤسس، پس از موافقت اولیه‌ انجمن از کمیسیون و حداکثر ظرف شش ماه با درج آگهی در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار تشکیل خواهد شد.

     تبصره‌ ۱ـجلسات مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده هر یک با حضور حداقل نصف به علاوه‌ یک اعضای پیوسته رسمیت می‌یابد؛ و در مجامع عمومی فوق‌العاده تصمیمات با دوسوم آرا خواهد بود.

     تبصره‌ ۲ـچنان‌چه حد نصاب لازم برای تشکیل جلسات مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده به دست نیامد، به فاصله‌ی یک ماه از تاریخ جلسه‌ اولیه نسبت به دعوت مجدد به همان نحو با ذکر نتیجه‌ی دعوت قبلی اقدام می‌شود، در این صورت مجمع با هر تعداد از اعضای حاضر تشکیل خواهد شد.

     ماده‌ی ۱۳ـوظایف مجمع عمومی عادی به شرح زیر می‌باشد:
     ۱ـ۱۳ـ‌استماع گزارش هیأت مدیره و بازرس، و رسیدگی و اتخاذ تصمیم نسبت به گزارش فعالیت‌های سالانه‌ی انجمن.
     ۲ـ۱۳ـاتخاذ تصمیم نسبت به ترازنامه و بودجه‌ی انجمن و میزان حق عضویت.
     ۳ـ۱۳ـانتخاب و یا عزل اعضای هیأت مدیره.
     ۴ـ۱۳ـانتخاب یک نفر از اعضا به عنوان بازرس اصلی و یک نفر علی‌البدل.
     ۵ـ۱۳ـتصویب کلیه آیین‌نامه‌ها و ضوابط اجرایی مورد لزوم برای پیش‌بُرد امور انجمن به پیش‌نهاد هیأت مدیره.
     ۶ـ۱۳ـتعیین روزنامه‌ کثیرالانتشار برای انتشار آگهی‌های انجمن.
     تبصره‌ـدر کلیه‌ جلسات مجامع عمومی نماینده‌ی مذکور در تبصره‌ ۱ ماده‌ی ۱۰ آیین‌نامه‌ی نحوه‌ی تشکیل و شرح وظایف کمیسیون جهت حضور در جلسه دعوت خواهد شد. در صورت عدم حضور نماینده‌ کمیسیون جلسه رسمیت نخواهد یافت.

     ب‌ـ هیأت مدیره
     ماده‌ ۱۴ـاعضای هیأ‌ت مدیره مرکب از ۷ نفر است و ۲ نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند. اعضای مذکورهر ۳ سال یک بارو از طریق انتخابات غیرحضوریِ الکترونیک، یا در جلسه‌ مجمع عمومی عادی با رأی مخفی از میان اعضای پیوسته‌ انجمن انتخاب خواهند شد؛ و عضویت در هیأت مدیره افتخاری است.

     تبصره‌ ۱ـافزایش تعداد هیأت مدیره با پیش‌نهاد هیأت مدیره و تصویب مجمع عمومی و تأیید نهایی کمیسیون خواهد بود.
     تبصره‌ ۲ـجلسات هیأت مدیره حداقل هر یک ماه یک بار تشکیل می‌شود و با حضور دوسوم اعضا رسمیت می‌یابد و تصمیمات با اکثریت آرای حاضرین خواهد بود.


     ماده‌ ۱۵ـهیأت مدیره در اولین جلسه یک نفر رییس، یک نفر نایب‌رییس، یک نفر دبیر، و یک نفر خزانه‌دار با رأی کتبی اکثریت اعضای هیأت مدیره انتخاب می‌نماید. در ضمن، آیین‌نامه‌ داخلی هر انجمن در جلسات هیأت مدیره مشخص و به تصویب خواهد رسید.
     تبصره‌ ۱ـرییس انجمن و دبیر انجمن بیش از دو دوره‌ی متوالی نمی‌توانند به سمت یکی از این دو مسؤولیت انتخاب شوند.
     تبصره‌ ۲ـرییس هیأت مدیره مسؤول اداره‌ امور جاری انجمن، و مجری کلیه‌ی مصوبات هیأت مدیره، و نماینده‌ قانونی و شخصیت حقوقی انجمن در نزد مراجع مختلف خواهد بود.
     تبصره‌ ۳ـکلیه‌ اوراق تعهدآور با امضای رییس هیأت مدیره و امضای خزانه‌دار و مهر انجمن، و نامه‌های رسمی اداری با امضای رییس هیأت مدیره و در غیاب او نایب‌رییس خواهد بود.
     تبصره‌ ۴ـچنان‌چه هر یک از اعضای هیأت مدیره ۳ جلسه‌ی متوالی و یا ۵ جلسه‌ی متناوب بدون دلیل موجه (به تشخیص هیأت مدیره) در جلسات شرکت ننماید مستعفی شناخته خواهد شد.
     تبصره‌ ۵ـدر صورت استعفا و برکناری و یا فوت هر یک از اعضای هیأت مدیره، عضو علی‌البدل برای مابقی دوره‌ عضویت به جانشینی وی تعیین خواهد شد.

     ماده‌ ۱۶ـهیأت مدیره موظف است ظرف حداکثر چهار ماه پیش از پایان تصدی خود نسبت به فراخوانی مجمع عمومی و انتخاب هیأت مدیره‌ی جدید با حضور نماینده‌ کمیسیون اقدام و بلافاصله نتایج را همراه با صورت‌جلسه‌ مجمع عمومی برای بررسی به کمیسیون ارسال نمایند.
     تبصره‌ـهیأت مدیره‌ قبلی تا تأیید هیأت مدیره‌ جدید از سوی کمیسیون، مسؤولیت امور انجمن را برعهده خواهد داشت.


     ماده‌ ۱۷ـوظایف و اختیارات هیأت مدیره:

     ۱ـ۱۷ـدعوت مجامع عمومی عادی و فوق‌العاده
     ۲ـ۱۷ـاجرای تصمیمات متخذه در مجامع عمومی
     ۳ـ۱۷ـتشکیل جلسات سخن‌رانی و گردهم‌آیی‌های علمی، فنی و پژوهشی با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور
     ۴ـ۱۷ـتهیه‌ ضوابط و مقررات و آیین‌نامه‌های اجرایی
     ۵ـ۱۷ـتهیه‌ گزارش سالانه‌ی فعالیت‌های انجمن برای ارایه به مجمع عمومی
     ۶ـ۱۷ـتهیه‌ ترازنامه و ارایه‌ آن به مجمع عمومی
     ۷ـ۱۷ـقبول هدایا و کمک‌های مالی برای انجمن
     ۸ـ۱۷ـپیشنهاد اصلاحات و تغییرات در اساس‌نامه به مجامع عمومی
     ۹ـ۱۷ـاداره‌ امور انجمن در چارچوب مفاد اساس‌نامه
     ۱۰ـ۱۷ـتشکیل کمیته‌های اجرایی و تخصصی مختلف، و تعیین نوع فعالیت و نظارت بر آن‌ها
     ۱۱ـ۱۷ـانتخاب و معرفی نمایندگان انجمن به مجامع علمی داخلی و خارجی با رعایت قوانین و مقررات کشور
     ۱۲ـ۱۷ـاقامه‌ دعوی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی و دفاع از دعاوی که علیه انجمن اقامه می‌شود، در تمام مراجع و مراحل دادرسی با حق تعیین وکیل و توکیل غیر
     ۱۳ـ۱۷ـاتخاذ تصمیم نسبت به عضویت انجمن در مجامع داخلی و خارجی، با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور
     ۱۴ـ۱۷ـپیشنهاد انحلال انجمن به مجمع عمومی فوق‌العاده


     ج‌ـ بازرس
     ماده‌ ۱۸ـانجمن دارای یک نفر بازرس اصلی و یک نفر علی‌البدل خواهد بود کههر ۳ سال یک بارو از طریق انتخابات غیرحضوریِ الکترونیک، یا در جلسه‌ مجمع عمومی عادی با رأی مخفی از میان اعضای پیوسته انتخاب خواهند شد.

     ماده‌ ۱۹ـوظایف بازرس به شرح زیر است:
     ۱ـ۱۹ـبررسی کلیه‌ اسناد و مدارک مالی انجمن و تهیه‌ گزارش برای ارایه به مجمع عمومی
     ۲ـ۱۹ـبررسی گزارش سالانه‌ هیأت مدیره، اعم از مالی و غیرمالی، و تهیه‌ گزارش از عمل‌کرد انجمن و ارایه به مجمع عمومی
     ۳ـ۱۹ـگزارش هرگونه تخلف هیأت مدیره از مفاد اساس‌نامه به مجمع عمومی
     ۴ـ۱۹ـدعوت از مجمع عمومی فوق‌العاده در موارد ضروری

     ماده‌ ۲۰ـشرکت بازرس در جلسات هیأت مدیره، بدون حق رأی، مجاز است و در هر زمان می‌تواند اسناد و دفاتر مالی انجمن را از هیأت مدیره مطالبه و مورد بررسی قرار دهد.

     ماده‌ ۲۱ـدر پایان هر سال مالی ریاست هیأت مدیره گزارش فعالیت‌های سالانه‌ انجمن و ترازنامه‌ مالی آن را، حداقل ۴۵ روز قبل از تشکیل اولین جلسه‌ مجمع عمومی سالانه، برای تأیید در اختیار بازرس قرار خواهد داد.


     فصل پنجم ـ منابع مالی انجمن
     ماده‌ ۲۲ـمنابع مالی انجمن عبارت است از:
     ۱ـ۲۲ـحق عضویت اعضا
     ۲ـ۲۲ـاز محل هدایا و کمک‌ها
     ۳ـ۲۲ـدرآمد حاصل از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فنی و انتشاراتی
     ۴ـ۲۲ـحمایت‌های مالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

     فصل ششم ـ موارد انحلال انجمن
     ماده‌ ۲۳ـدر صورت درخواست هیأت مدیره یا بازرس و یا یک‌سوم اعضای پیوسته، و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده به هر دلیل انجمن منحل می‌گردد.

     ماده‌ ۲۴ـمجمع عمومی فوق‌العاده که تصمیم به انحلال انجمن می‌گیرد در همان جلسه نسبت به انتخاب هیأت‌ تسویه و تعیین مدت مأموریت آن اقدام خواهد کرد.

     ماده‌ ۲۵ـهیأت تسویه در جلسات سالیانه‌ی مجمع عمومی فوق‌العاده‌ی انجمن گزارش اقدامات خود را ارایه می‌نماید. ختم عملیات تسویه باید به تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده برسد، و در روزنامه‌ی رسمی و یکی از جراید کثیـرالانتشار آگهی شود و مراتب به کمیسیون اعلام گردد.
     تبصره‌ـباقی‌مانده‌ی دارایی‌های انجمن پس از وضع دیون و مخارج و تصویب هیأت تسویه و نیز اطلاع کمیسیون به یکی از مؤسسات آموزشی‌ـ‌تحقیقاتی کشور اهدا خواهد شد.


     ماده‌ ۲۶ـاین اساس‌نامه مشتمل بر ۶ فصل و ۲۶ ماده و ۲۱ تبصره در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۳۱ به تصویب مجمع عمومی مؤسس رسید، و اصلاحات آن نیز در مجمع عمومی فوق‌العاده‌ انجمن در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ به تصویب رسیده است.

     سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری میگنا ، تاریخ انتشار 18اردیبهشت 98، کد خبر: 47161، www.migna.ir


     اخبار مرتبط
     خواندنیها و دانستنیها
     نام:
     ایمیل:
     * نظر:
     * captcha:
     آخرین اخبار
     پربازدیدترین
     پربحث ترین