پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۱۴
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴
معاون وزیر کشاورزی از فعالیت ۱۲۰ مرکز دانش بنیان کشاورزی در کشور خبر داد و گفت: توسعه تحقیقاتی در بخش دولتی لازم است به بخش خصوصی یا دانشگاه‌ها واگذار شود، مگر در شرایط ضروری و بسیار محدودی که دولت به دلایلی لازم بداند آن تحقیق را باید به سرانجام برساند.

شعارسال: اسکندر زند - رییس سازمان جهاد کشاورزی - با اشاره به اینکه زیرساخت لازم برای بخش خصوصی از طریق پارک های علم و فناوری کشاورزی فراهم شده است، بر تقویت مراکز رشد تاکید و اظهار کرد: هشت مرکز رشد تاکنون به ثبت رسیده و هفت مرکز دیگر نیز در حال ثبت شدن است.

زند تجاری‌سازی دستاوردهای کشاورزی را یکی از برنامه‌های مهم سازمان دانست و افزود: تاکنون ۱۳۰ دستاورد تحقیقاتی این سازمان تجاری‌سازی شده است. همچنین سالانه ۳۰ دستاورد تجاری‌سازی شده از سوی سازمان به بخش خصوصی ارائه می‌شود.

وی با توضیح اینکه بخش دولتی باید بخشی از فعالیت‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کند، ادامه داد: توسعه تحقیقاتی در بخش دولتی لازم است به بخش خصوصی یا دانشگاه‌ها واگذار شود، مگر در شرایط ضروری و بسیار محدودی که دولت به دلایلی لازم بداند آن تحقیق را باید به سرانجام برساند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نخستین زیرساخت در این زمینه مسائل فرهنگی است، اضافه کرد: ساخت پارک های علم و فناوری و صندوق حمایت از پژوهش‌ها دومین و سومین زیرساخت در این زمینه است.

زند استفاده از تجربه‌های جهانی و شهرک‌هایی چون شهرک علمی و تحقیقاتی در کشور را زمینه‌های بسیار خوبی دانست که می‌تواند در همه صحنه‌ها از جمله صنعت بذر و نهال، تولید واکسن، گل و گیاه، دام و طیور مورد استفاده قرار گیرد.

وی خصوصی‌سازی و تجاری‌سازی دستاوردها را از برنامه‌های سالجاری سازمان دانست و گفت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و دانشگاه‌ها با توجه به تجربه‌های ارزنده‌ای که در زمینه کشاورزی دارند می‌توانند با همکاری و هم افزایی، بسیاری از چالش‌های پیش رو را برطرف کنند.

با اندکی اضافات و تلخیص بر گرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاریخ انتشار: 13 تیر 1395 ، کد خبر: 95040107170، www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین