پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 23
کد خبر: ۲۱۸۱۶
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: ابهامات زیادی در پرونده واردات خودرو با ارز دارو و دست‌های پشت پرده آن وجود دارد که باید رمزگشایی و برطرف شود.

شعار سال: امیرحسن کاکایی اظهار کرد: اقدام صورت گرفته در سال ۱۳۹۱ مبنی بر تخصیص ارز دارو به واردات خودرو کاملا غلط، عجیب و غیر متعارف بوده است.

وی با بیان اینکه این اقدام و دلایل پشت پرده آن مشکوک است، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم کسانی که این کار را کردند می‌دانستند با این اقدام چه ضربه‌ای به کشور و اعتماد اجتماعی می‌زنند یا نه.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: در تنگنای ارزی سال ۱۳۹۱ و در بهبوهه تحریم‌ها، واردات خودرو با ارز مبادله‌ای و ارز آزاد نیز کار نادرستی بود چه رسد به آنکه ارز یارانه‌دار دولتی صرف واردات خودرو شود.

وی افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که مالیات خودروهای وارد شده با استفاده از ارز دارو نیز آن طور که باید و شاید پرداخت نشده است.

کاکایی با بیان اینکه واردات خودرو با استفاده از ارز دارو فاجعه‌ای برای کشور بوده است، تصریح کرد: این اقدام علاوه بر مشکلات قانونی از منظر اجتماعی نیز اقدام غلطی بوده و باعث افزایش حس نابرابری در کشور شده است.

سال ۱۳۹۱ مرضیه وحید دستجردی، وزیر وقت بهداشت و درمان از تخلف صورت گرفته مبنی بر واردات خودرو با استفاده از ارز دارو پرده برداشت. افشای این موضوع انتقادات بسیاری را به دنبال داشت تا آنکه سال گذشته اعلام شد کیفرخواست متهمان این پرونده در دادسرای قضایی کارکنان دولت صادر شده است. رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

با اندكي تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 20 تیر 1395، کد مطلب: 95040110428:www. isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین