پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۲۲۴۵۷
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۵
رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد برای دستیابی به رتبه یک منطقه و کشور و قرارگیری در میان صد دانشگاه برتر جهان یک برنامه 10 ساله در سطح استانداردهای بالا دارد.

شعارسال: حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در جلسه دیدار با دانشگاهیان واحد سیرجان با اشاره به اهدای ساختمان دانشکده هنر و معماری واحد سیرجان توسط خانواده سعیدی به این دانشگاه، گفت: این خانواده از خانواده‌های نجیب و اصیل سیرجان هستند که از آنها بابت این اقدام خیر تشکر می‌کنم چرا که هم به توسعه علم کمک کردند و هم باعث شدند یاد پدر بزرگوارشان باقی مانده و این مجموعه در بافت قدیمی شهرستان سیرجان حفظ شود.

وی با بیان اینکه مقرر شده با همکاری شهردار، فرماندار و حمایت‌های نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، بافت قدیمی شهرستان سیرجان بازسازی شده و به یک منطقه فرهنگی و گردشگری تبدیل شود، اظهار داشت: دانشگاه آزاد باید سهم عمده‌ای را در این زمینه ایفا کند و ظرف سال جاری و سال آینده، این پروژه به اتمام برسد.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه با تشکر از خدمات دکتر جعفرقلی خانی در واحد سیرجان، گفت: خوشبختانه واحد سیرجان توانسته موفقیت‌های خوبی در همه حوزه‌ها کسب کند.

وی با بیان اینکه امروز دانشگاه آزاد به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در حوزه علمی و فرهنگی مایه امید کشورمان شده است، گفت: تاثیر تأسیس این دانشگاه برای سرآمدی ایران عزیز بسیار برجسته است به طوری که بیش از 20درصد تولید علم ایران متعلق به این دانشگاه است و همین امر باعث شده کشور از نظر تولید علمی در جایگاه بالایی قرار گیرد.

میرزاده افزود: کشور ایران در سال 2015 به روایت سایت معتبر ESI، از لحاظ تولید علمی در رتبه 16 جهان قرار گرفته است و اگر تأثیر دانشگاه آزاد نبود، این رتبه 6 پله سقوط می‌کرد.

*توسعه اقتصاد دانش بنیان از برنامه‌های اصلی دانشگاه است

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه توسعه اقتصاد دانش بنیان از برنامه‌های اصلی دانشگاه است، گفت: دانشگاه آزاد با طرح ساها، تأسیس مراکز رشد، شهرک‌های فناوری آزاد و شرکت‌های دانش بنیان که حدود 40درصد شرکت‌های دانش بنیان کشور را تشکیل می‌دهد، در توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق یک برنامه 5‌ساله مقرر شده درصد وابستگی به شهریه در دانشگاه آزاد کم شود، اظهار داشت: میزان کاهش وابستگی به شهریه به معنای اثربخشی بیشتر دانشگاه در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است و دانشگاهی موفق است که بتواند مشکلات جامعه و مردم را حل کرده و در توسعه موثر باشد.

میرزاده با تأکید بر اینکه تمام این اهداف در برنامه توسعه دانشگاه آزاد اسلامی دیده شده، گفت: طی یک برنامه 10ساله، این دانشگاه در سطح استانداردهای بالا به عنوان رتبه یک منطقه و کشور و جزء صد دانشگاه برتر جهانی قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه در حال حاضر 54درصد تحصیلات تکمیلی برعهده این دانشگاه است، تصریح کرد: 500هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند که در سنوات آینده، تأثیر آنها از نظر تولید علم آشکار خواهد شد و این روند به توسعه علمی کشور کمک می کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هیات امنای استان کرمان گفت: خوشبختانه تمام اعضای هیات امنا از توسعه همه جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، توسعه زیربناها، جذب اساتید جدید برای توسعه کیفی دانشگاه و تأسیس شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد به اتفاق قدردانی و تشکر کردند.

میرزاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر روند توسعه کیفی دانشگاه آزاد کاملاً قابل لمس است و اصل در توسعه کیفی دانشگاه است و تمام برنامه ها بر این محور می چرخد.

در ابتدای این جلسه، رئیس دانشگاه آزاد با اهدای لوحی از خانواده خیر مرحوم حاج داودخان سعیدی برای اهدای ساختمان دانشکده هنر و معماری قدردانی کرد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار خبر 26 تیر 1395، کدمطلب: 13950426001147 ،www.farsnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین