پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۱۲۷
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره طرح توقیف وسایل نقلیه‌ای که از خطوط اضطراری تونل‌ها عبور می‌کنند، اظهار کرد: مجموعه راهنمایی و رانندگی ۲ ماموریت اساسی دارد که یکی از آن موضوع روان سازی ترافیک و عبور مرور است.

شعارسال: سردار مهماندار از اجرایی شدن طرح برخورد با خودرو‌هایی که از خطوط اضطراری در تونل‌ها عبور می‌کنند، خبر داد.

 سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره طرح توقیف وسایل نقلیه‌ای که از خطوط اضطراری تونل‌ها عبور می‌کنند، اظهار کرد: مجموعه راهنمایی و رانندگی ۲ ماموریت اساسی دارد که یکی از آن موضوع روان سازی ترافیک و عبور مرور است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به ماموریت دوم افزود: بحث انضباط بخشی و برخورد با متخلفان موضوع و ماموریت دوم ما هست.

وی بیان کرد: بخش عمده وقت ما در مجموعه راهنمایی و رانندگی، باتوجه به اینکه ترافیک‌های تهران سنگینی هست، عمده وقت‌مان برای بحث تسهیلات ترافیکی و روان سازی آن گرفته می‌شود.

سردار مهماندار با اشاره به بحث انضباط بخشی و برخورد با متخلفان گفت:به همین دلیل طرح‌هایی را در تهران اجرا می‌کنیم و از روز گذشته طرح برخورد با رانندگانی که در خطوط اضطرار تونل‌ها به صورت غیر مجاز در حال تردد هستند را شروع کرده‌ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه این تخلف جزء مطالبات مردم است ادامه داد: در تونل‌های تهران مانند نیایش، مردم به دلیل ترافیک سنگین ایستاده‌اند و منتظر هستند تا بتوانند از تونل عبور کنند، اما متاسفانه عده محدودی بدون توجه به حقوقی که دیگران دارند از خط اضطرار عبور می‌کنند و به نظر می‌رسد که این موضوع توهین به افرادی است که در صف ایستاده‌اند و مقررات را رعایت می‌کنند.

وی بیان کرد: همکاران من از طریق مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک، از طریق دوربین‌های هوشمند، پلاک خودرو‌هایی که به صورت غیر مجاز در خطوط اضطرار حرکت می‌کنند را شناسایی خواهند کرد و به همکارانمان که در انتهای تونل مستقر هستند اعلام می‌شود و خودرو‌ها به صورت ساعتی با نصب بنر توقیف می‌شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بیان کرد: خطوط اضطرار فقط برای خودرو‌های امدادی و پلیسی هست تا بتوانند در صورت بروز اتفاق، بلافاصله خود را از این معابر به محل حادثه برسانند.

سردار مهماندار افزود: خودرو‌های توقیفی اگر جریمه بالای ۱ میلیون تومان داشته باشند و برابر قانون نیاز به توقیف در پارکینگ را داشته باشد، به پارکینگ منتقل می‌شوند؛ در غیر این صورت بعد گذشت حدود ۲ ساعت که کار توقیف ساعتی انجام شود، خودرو ترخیص خواهد شد.

وی درباره مبلغ جریمه گفت: اگر فقط تخلف عبور از خطوط اضطرار را داشته باشد، مبلغ ۸۰ هزار تومان جریمه به افراد تعلق می‌گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: برای خودرو‌هایی که پلاکشان را می‌پوشانند و مخدوشی پلاک دارند، جرم تلقی شده و برایشان پرونده تشکیل می‌شود. همچنین راننده نیز به عنوان مجرم به دادسرا برای انجام مراحل قضایی معرفی می‌شود.

وی بیان کرد: سعی خواهیم کرد که این طرح‌هارا در فواصل زمانی به صورت رندوم اجرا کنیم تا تاثیر خودش را بیشتر گذارد، موضاعات دیگری نیز داریم که انشالله درآینده به دنبال آن‌ها هستیم.

سردار مهماندار بیان کرد: ما امروز ابزار‌های خوب و دقیقی را داریم که در این مرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند خودرو‌های متخلف را رصد کند.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ،تاریخ انتشار: 27 مرداد1398،کدخبر:7041155 ،www.yjc.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین