پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۲۶۱۹۳۰
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
طبق اعلام رئیس سازمان بورس، از یک شنبه آینده ابزار فروش تعهدی در بازار سرمایه راه اندازی می شود. البته در مرحله اول، این ابزار به صورت محدود و روی تعداد اندکی نماد که کم نوسان هستند آزمایش خواهد شد.

شعار سال:طبق اعلام رئیس سازمان بورس، از یک شنبه آینده ابزار فروش تعهدی در بازار سرمایه راه اندازی می شود. البته در مرحله اول، این ابزار به صورت محدود و روی تعداد اندکی نماد که کم نوسان هستند آزمایش خواهد شد. گفتنی است با راه‌اندازی فروش تعهدی، افرادی که معتقد به افت قیمت سهمی هستند، می توانند سهمی را قرض بگیرند و بفروشند و از این محل با وجود افت قیمت ها سود کسب کنند.پایگاه خبری بازار سرمایه، شاپور محمدی در نخستین همایش مالی ایران با اعلام این که فروش تعهدی از یک شنبه آینده با سهام پنج شرکت در بورس تهران شروع می شود گفت: دو سوم ارزش بورس های دنیا مربوط به اوراق بدهی و یک سوم هم سهام است اما در بورس ایران حجم بازار بدهی همچنان ناچیز است. در این میان سازمان بورس آماده انتشار اوراق بدون نیاز به ضمانت بانکی و مبتنی بر سهام است.
حسن امیری عضو هیئت مدیره سازمان بورس، نیز در این زمینه با بیان این که فروش تعهدی ابزاری است که تاکنون در بازار سرمایه ایران به دلیل ملاحظات فقهی عملیاتی نشده بود، افزود: با توجه به مصوبه‌ای که کمیته فقهی داده ساز و کار مربوط به این موضوع از طریق وکالت فراهم شده است و می‌توان این ساز و کار را در بازار سرمایه عملیاتی کرد.
وی درباره تاثیر فروش تعهدی بر بازار سرمایه توضیح داد: با راه اندازی فروش تعهدی یک سهامدار می‌تواند آپشن خرید را انتخاب کند، یک سهامدار آپشن فروش و یکی دیگر هم آپشن فروش تعهدی. امیری درباره این که گفته می‌شود راه‌اندازی فروش تعهدی باعث ریزش بازار می‌شود نیز توضیح داد: این موضوع به ریزش بازار ربطی ندارد و کسی که می گوید باعث ریزش بازار می شود به دلیل شناخت نداشتن درباره این ابزار است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص فروش تعهدی می توانید به دخل و خرج مورخ 12 بهمن، صفحه 4 مراجعه کنید.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از موسسه فرهنگی هنری خراسان،تاریخ انتشار:30بهمن1398،کد خبر:259310،www.khorasannews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین