پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۱۴۹
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
حالا دیگر چند سالی از موضوع ناپدید شدن چند میلیون یورو از بیمه البرز می‌گذرد. ماجرایی که در نتیجه آن به شکلی عجیب ۵ میلیون یورو ناپدید شده و تاکنون نیز کسی پاسخگوی آن نبوده است.
شعار سال: حالا دیگر چند سالی از موضوع ناپدید شدن چند میلیون یورو از بیمه البرز می‌گذرد. ماجرایی که در نتیجه آن به شکلی عجیب ۵ میلیون یورو ناپدید شده و تاکنون نیز کسی پاسخگوی آن نبوده است.

شاید اگر به دنبال معروف‌ترین هزینه‌های نامشخص در ایران باشیم اولین عنوانی که به یاد همه می‌رسد ماجرای دکل‌های گمشده باشد. قرار بود پولی به شرکتی داده شود و در قبال آن دکل فورچانا به ایران وارد شود؛ ماجرا‌های خرید این دکل را حالا دیگر بسیاری می‌دانند، اما این همه ماجرا نیست و نمونه مشابه آن را می‌توان موضوع پول گمشده در شرکت بیمه البرز دانست؛ جایی که پس از چهار سال، سرنوشت ۵ میلیون یورو از اموال بیت المال همچنان نامشخص است.

شرکت بیمه البرز در دوره مدیریت سید رسول تاجدار در قرارداد اتکایی، مبلغ ۵ میلیون یورو را به عنوان سهم خسارت باید از شرکتی خارجی دریافت می‌کرد.

پس از مدتی مدیران شرکت تصمیم می‌گیرند پول را به داخل کشور بیاورند؛ این در حالی است که معمولا این پول‌ها مانند تمام شرکت‌های بیمه‌ای معتبر در همان بانک به عنوان ذخیره ارزی باقی می‌ماند.

شرکت بیمه البرز برای بازگرداندن پولی که در حساب خارجی بوده، از فردی استفاده می‌کند که خود را نماینده صرافی دلامیر گلد ترکیه معرفی کرده است و بدون اخذ تضمین و حتی چک، مبلغ ۵ میلیون یورو با تایید مدیرعامل وقت و معاون مالی وی در شرکت بیمه البرز به حساب فردی می‌رود که هم اکنون در زندان است و مبلغ ۵ میلیون یورو نیز ناپدید شده است!

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری فراز، تاریخ انتشار: 24 شهریور1399،  www.faraz.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین