پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۳۲۸
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ابهامات قرارداد‌های کرسنت و توتال به زنگنه وزیر نفت پیشنهاد داد که با وزرای قبلی (منتقد و همراه) وزارت نفت جهت رفع ابهامات این قرارداد‌ها جلسات مستمر برگزار کند.
شعار سال: فریدون عباسی دوانی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور) در جلسه علنی مجلس و پس از گزارش بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت درباره عملکرد این وزارتخانه به نمایندگان اظهار داشت: ابهامات زیادی درباره قرارداد کرسنت و توتال وجود دارد.لذا به شما پیشنهاد و راه حلی می‌کنم که شما با وزرای قبلی (منتقد و همراه) نفت در مدت یک سال آینده جلساتی را برگزار کرده و تلاش شود این ابهامات به طور کلی در جمهوری اسلامی رفع شود.

وی در پیشنهاد بعدی به وزیر نفت افزود:‌ زنگنه باید وقت بیشتری برای ساماندهی وضعیت کارکنان وزارت نفت و شرکت‌های تابعه صرف کند؛ وزارت نفت نیاز به نظام حقوق دستمزد جامع دارد و باید این نظام همسان شود.

وزارت نفت نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر است
رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وزارت نفت نیاز به تربیت نیروی انسانی ماهر برای آینده کشور است. لذا لازم است با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تعامل بیشتری داشته باشید.

عباسی‌ گفت:‌تقویت دانشگاه نفت با جذب اساتید با تخصص بالا و حفظ آن دانشگاه و استمرار پذیرش دانشجو محقق می‌شود لذا تاکید بر رشته‌های تخصصی می‌کنیم. همچنین باید رشته‌‌های جدید در این دانشگاه ایجاد شده و از دستاوردهای کارکنان صنعت نفت و تالیف کتب در این زمینه و تدریس در دانشگاه و همچنین تقویت اسناد ومدارک تخصصی دانشگاه و تبدیل دانشگاه صنعت نفت به دانشگاهی تخصصی و فناورانه محور و جبران کننده کاستی‌های دانشگاه‌های موجود

عباسی‌ گفت: باید مجوزهای ساخت توسط پژوهشگاه وزرارت نفت صادر شود که در این راستا لازم است شرکت‌های دانش بنیان در ساخت اجزا تقویت شوند.

دوری از مدیریت فردی و عدم دخالت نظریه‌های سیاسی در نفت
وی افزود: روشن کردن اذهان و نمایندگان و اقناع نخبگان جامعه بر تصمیم‌گیری بر اساس نظر کارشناسانه و دوری از مدیریت فردی و توجه به برنامه‌ریزی بدون دخالت نظریه‌های سیاسی در حوزه نفت، گاز وپتروشیمی مورد تاکید است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت‌: به وزیر نفت توصیه می‌کنم از اندیشکده‌های متخصص و فعال در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برای کسب نظر و راهکار جهت ترسیم آینده انرژی کشور استفاده بیشتری شود.

مدیریت انرژی نیازمند انسجام است
عباسی‌ خطاب به زنگنه گفت: نیاز است در زمینه انرژی انسجام مدیریت در کشور وجود داشته باشد لذا به وزیر نفت توصیه می‌کنم شما و وزیر نیرو و وزیر کشور و وزیر صنایع انسجام مدیریت بهتری داشته باشید و در این مورد متاسفانه شاهد انفعال هستیم اما وزیر نفت می‌تواند به عنوان فرمانده در این زمینه انجام وظیفه کند.

وی خاطرنشان کرد: انجام مسئولیت اجتماعی توسط وزارت نفت جمله‌ای است که از مردم و نمایندگان زیاد به گوشتان رسیده است. لذا توجه وزارت نفت به این مسائل و برنامه‌ریزی برای این موضوع لازم است. هر چند که مجلس در این زمینه کمک می‌کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت:‌ مشکلی که در استان‌های نفتی و گازی داریم عدم انسجام مدیریت و همکاری مدیران نفتی با مدیران استانی است که توصیه می‌شود به مدیران نفتی اختیارات بیشتری بدهید تا مشکلات اجتماعی آن مناطق حل شود.

عباسی‌ گفت: مجلس آمادگی دارد با وزارت نفت در بالا دست نفت و گاز و موارد پایین دستی همکاری داشته باشد لذا مناسب است برنامه‌ هفتم توسعه کشور با همکاری وزارت نفت و مجلس به گونه‌ای تنظیم و نوشته شود که به اجرا نزدیک‌تر باشد.

وی خاطرنشان کرد: محاسن، ایرادات و کاستی‌‌ها درباره مدیریت فردی شما ممکن است وجود داشته باشد و آنچه امروز در صنعت نفت‌مان شاهد هستیم نتیجه مسائل گذشته است لذا پیشنهاد مشخص آن است که در آن متوقف نشده و یک سال آینده فرصت خوبی است که با همکاری مجلس و دولت آینده خوبی که در شان ملت بزرگ ایران است را رقم بزنیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به خسارت مدیریت وزیر نفت و همکارانش در این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف به وجود آمده گفت:‌ این موضوعات را به صورت مکتوب به شما می‌دهم که سندی باشد که در این باره در آینده بیشتر صحبت کرده و مسائل را حل و فصل کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری اعتمادآنلاین، تاریخ انتشار: 25 شهریور 1399، کد خبر: 432923،  www.etemadonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین