پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۱۳۴۸۳
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
باوجود اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا حاکی از لزوم تست PCR توسط مسافران پرواز خارجی دارد، اما تمام آژانس‌های هواپیمایی این مصوبه را اجرا نمی‌کنند و آن‌هایی هم که اجرا می‌کنند فقط چند آزمایشگاه خاص معرفی می‌کنند که به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی این آزمایشگاه‌ها معتبرتر هستند!
شعار سال: طبق پروتکل‌های ابلاغ شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا برای جلوگیری از شیوع این ویروس، مسافرین به مقاصد کشور‌های مختلف باید نتیجه تست PCR را براساس ضوابط کشور‌های مقصد و شرکت‌های هواپیمایی مربوطه به همراه داشته باشند بنابراین از پذیرش مسافرانی که برگه حاوی نتیجه منفی تست مذکور را همراه نداشته باشند، جلوگیری می‌شود. حتی اخیرا شرکت‌های هواپیمایی به بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت و درمان متصل شدند تا افرادی که کرونا مثبت هستند شناسایی شده و بلیت به آن‌ها فروخته نشود. هدف از انجام این کار جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و قرنطینه شدن افراد کرونا مثبت است.

پیگیری‌ها نشان از دوگانگی در اجرای این مصوبه دارد به گونه‌ای که برخی شرکت‌های هواپیمایی برای پرواز‌های خارجی تست PCR نمی‌خواهند، برخی حتما نتیجه تست می‌خواهند و برخی هم فقط از آزمایشگاه خاصی نتیجه تست کرونا را می‌خواهند؛ در غیراینصورت اگر آزمایش از آزمایشگاه دیگری باشد، قبول نمی‌کنند.

این ایرلاین نیازی به تست PCR ندارد

کارشناس یکی از آژانس‌های هواپیمایی که نامش محفوظ است در خصوص اجرای این مصوبه در این ایرلاین گفت: درخصوص تست کرونا ایرلاین‌های مختلف به صورت متفاوت عمل می‌کنند، اما در مسیر رفت به کشور‌های خارجی، نیازی به تست PCR ندارد.

او افزود: آژانس ما اعلام کرده است مسافران ایرانی برای مسیر ترکیه احتیاجی به تست PCR ندارند، اما اگر مدت زمان برگشت آن‌ها بیشتر از ۱۴ روز باشد باید در آن کشور تست بدهند تا بتوانید به کشور بازگردند.

پرواز‌های خارجی حتما نیاز به تست کرونا دارند

با یکی دیگر از آژانس هواپیمایی تماس گرفتیم و آن‌ها ارائه تست PCR را لازم و ضروری دانستند. یکی از کارشناسان این آژانس هواپیمایی گفت: مسافران برای پرواز به مقصد کشور‌های خارجی باید حتما تست PCR به همراه داشته باشند.

او با بیان اینکه باید در آزمایشگاه‌های طرف قراردار ایرلاین‌ها این آزمایش را انجام داد، افزود: مسافران ابتدا باید ایرلاین خود را مشخص کنند و سپس به آزمایشگاه‌های طرف قرارداد آن ایرلاین مراجعه کرده و تست PCR دهند.

این کارشناس تصریح کرد: آنچه به ما ابلاغ شده است مبنی بر الزام به انجام تست PCR برای پرواز‌های خارجی است و اینکه برخی ایرلاین‌ها برخلاف این مصوبه عمل می‌کنند، بی خبر هستم.

تست‌ها باید در آزمایشگاه طرف قرارداد ایرلاین انجام شود

در ادامه با یکی دیگر از آژانس هواپیمایی تماس گرفتیم و آن‌ها هم نیاز به تست کرونا را ضروری، اما فقط از آزمایشگاه‌های طرف قرارداد خود لازم دانستند.

یکی از کارشناسان این آژانس گفت: مسافران ایرانی به مقصد ترکیه اگر از برخی ایرلاین‌های ایرانی استفاده کنند، نیاز به ارائه تست PCR دارند.

او افزود: مسافران برای انجام این تست باید به آمایشگاه‌های خاص و طرف قرارداد ایرلاین مراجعه کنند وگرنه تست‌شان اعتباری ندارد.

این کارشناس با نام بردن تعدادی از این آزمایشگاه‌ها در تهران که نام همه این مراکز نزد محفوظ است، گفت: برخی آزمایشگاه‌ها طرف قرارداد ایرلاین‌ها در محدوده تهران هستند که البته مسافران پس از انتخاب ایرلاین باید از آزمایشگاه‌های نزدیک خود مطلع شوند.

اینکه بالاخره انجام تست PCR برای مسافران الزامی است یا خیر دارای ابهام است و هر آژانس هواپیمایی یک حرفی می‌زند، اما اینکه برخی از آن‌ها می‌گویند حتما باید تست کرونا از فلان آزمایشگاه خصوصی باشد معقول نیست و نشان از زد وبند‌هایی دارد به همین دلیل سراغ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی رفتیم و درمورد این ابهامات پرس و وجو کردیم.

انجام تست کرونا برای پرواز‌های خارجی بستگی به قوانین کشور‌ها دارد/خودِ آژانس‌های هواپیمایی مسئول نظارت بر ارائه تست کرونا هستند/شرکت‌های هواپیمایی آزمایشگاه‌های معتبرتر را معرفی می‌کنند!

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه مقررات هر کشور درخصوص ارائه تست PCR متفاوت است، گفت: ارائه تست‌های کرونا بستگی به سیاست‌های هر کشور دارد بنابراین ممکن است یک کشوری نیازی به تست کرونا نداشته باشد، اما تا جایی که بنده اطلاع دارم معمولا کشور‌ها برای تردد مسافرین تست PCR می‌خواهند.

او درمورد صحبت‌های ضد و نقیض برخی ایرلاین‌ها افزود: اینکه یکی از ایرلاین‌ها اعلام کرده است پرواز مسافران از ایران به مقصد کشور ترکیه، نیازی به تست کرونا ندارد حتما سیاست جدید آن کشور است که بنده در جریان نیستم.

اسعدی سامانی تصریح کرد: تاکنون تمام آژانس‌های هواپیمایی براساس سیاست خود از مسافران تست منفی کرونا دریافت کردند و اگر تغییر در سیاست‌ها اتفاق افتاده است بنده اطلاع ندارم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درمورد نحوه نظارت بر فعالیت آژانس‌های هواپیمایی گفت: آژانس‌های هواپیمایی مسئول نظارت دقیق بر ارائه تست کرونا توسط مسافرین هستند چرا که اگر مسافری بدون تست کرونا وارد کشوری شود که سیاست آن مشاهده تست کروناست، آن آژانس هواپیمایی مقصر است و جریمه می‌شود.

او افزود: سازمان هواپیمایی کشور مسئول نظارت بر آژانس‌های هواپیمایی است، اما درخصوص لزوم یا عدم لزوم ارائه تست‌های کرونا، کشور‌های مقصد سیاست خود را در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار می‌دهند و با یکدیگر مراوده دارند.

اسعدی سامانی در پاسخ به این سوال که چرا ایرلاین‌ها آزمایشگاه‌های خاص را به مسافرین معرفی می‌کنند، گفت: شرکت‌ها براساس تشخیص خود، آزمایشگاهی که فکر می‌کنند معتبرتر است را به مسافران معرفی می‌کنند تا مطمئن شوند نتیجه ارائه شده، کاملا درست است.

تکلیف مسافران را مشخص کنید

در حال حاضر کلیه مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا لازم الاجراست و تخطی از آن تخلف محسوب می‌شود بنابراین نهاد‌های نظارتی باید بر فعالیت آژانس‌های هواپیمایی نظارت کنند تا اگر قرار است بالاخره تست کرونا از مسافران گرفته شود، باید همه آژانس‌ها آن را رعایت کنند و از طرف دیگر اینکه برخی از آن‌ها آزمایشگاه‌های خاص را معرفی کنند جدا از گمانه‌هایی که درخصوص زد و بند‌ها به وجود می‌آید، شاید در این شرایط اقتصادی برای همه میسر نباشد مبلغی بالایی پرداخت کنند به خصوص آنکه این آزمایشگاه‌ها هزینه‌های گزافی برای تست کرونا طلب می‌کنند بنابراین معقول است آژانس‌های هواپیمایی تست‌های همه آزمایشگاه‌ها اعم از دولتی و خصوصی را قبول کنند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۴آذر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۹۲۳۲۵، borna.news
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
در همه حال با جون مردم بازی می‌کنند و برایش هیچی مهم تر از پول نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
همه مسافرت ها و جایجایی هارو باید با تست کرونا محوز عبور داد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
نظارت بر آژانس های هواپیمایی رو بیشتر کنید تا اجازه نداشته باشن بدون تست مسافری رو جابه جا کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
پرواز های خارجی هم تا الان انام میشده و تست ازشون گرفته نمیشده؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
زودتر از این ها باید این تست از مسافرانی که از حارج میان گرفته میشد شاید دارای ژنوم خاصی از کرونا بودن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
0
0
این تست به هیچ عنوان نمیتونه معتبر باشه و دلمون رو نمیتونیم زیاد بهش خوش کنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
0
اخه به قول دوستمون اين تست هاي كرونا هم بهش اعتباري نيست مرز هارو هم كه نميشه بست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
0
اصلا بايد تا الان همه پرواز هاي خارجي تا الان كنسل ميشدن تا كرونا رو مديريت ميكرديم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
0
پرواز هاي خارجي در ايران به هيچ عنوان نتونستن پروتكل هارو به خوبي رعايت كنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
0
پرواز هاي خارجي در ايران به هيچ عنوان نميتونن در زمينه كنترل كرونا فعاليت مثبتي داشته باشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
0
0
تست كرونا شده دستمايه مجوز براي برگزاري خيلي از چيزها در دوره كرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین