پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۲۷۳۳
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۱
یکی از راهبرد‌های در پیش گرفته شده توسط وهابیون، ایجاد شبهه در دین و زیر سوال بردن برخی از مناسک، باور‌ها و اعتقادات دینی شیعیان است. شبهه‌هایی عموما تکراری و تا حدی کم اثر. اما برای فرهنگ سازی و تقویت حوزه ایمانی جوانان شیعه، لازم است پاسخی مناسب به این شبهات داده شود. فایل پیوست، حاوی پاسخ سید محمد موسوی به ۹۰ شبهه وهابیون است.

شعار سال:وهابیت جنبشی مذهبی است که محمد بن عبدالوهاب در قرن هجدهم در نجد عربستان بنیان گذاشت و از سال ۱۷۴۴ مورد پذیرش خاندان سعودی قرار گرفت. دیدگاه وهابی به یک پالایش اساسی در اسلام معتقد است و زیارت قبور و تقدیس برخی افراد را دلالتی بر شرک می‌داند. وهابیت هدف خود را بازگشت به آموزه‌های اصیل در قرآن و حدیث (سنت پیامبر) می‌داند و با هر نوع بدعتی مخالفت می‌کند. وهابیت از نظر ایدئولوژیکی پیرو اعتقادات ابن تیمیه و از نظر فقهی پیرو مذهب حنبلی است.

وهابیت الهام‌بخش بسیاری از جنبش‌های مذهبی جهان اسلام از هند و سوماترا تا سودان و شمال آفریقا بوده‌است و بر جنبش طالبان در افغانستان و برخی جنبش‌های اسلامی دیگر قرن بیستم هم تأثیر گذاشته‌است. گروه داعش یکی از گروه‌هایی است که با عقاید وهابی فعالیت می‌کند.  تکفیر و حکم به مجازات قتل، از ابزارهای اصلی وهابیت برای سرکوب منتقدان و دگراندیشان درون و برون اعتقادی شان است.

90-شبهه-وهابیت-از-تشیع

 

اختصاصی پایگاه تحلیلی- خبری شعار سال ،برگرفته از منابع گوناگون

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین