پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 08
کد خبر: ۳۴۲۸۹۸
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
بانک ملی ایران در عمل به مسئولیت اجتماعی در راستای ساخت واکسن ویروس کرونا در کشور با سرمایه گذاری، تخصیص اعتبارات و ارائه تسهیلات مورد نیاز به شرکت‌های دانش بنیان در حوزه بهداشت و درمان و سلامت محور و شتاب دهنده‌ها و مراکز رشد زیست بوم فناوری در تحقیقات اولیه و توسعه زیرساخت‌های لازم برای تولید پایدار واکسن کووید ۱۹ آن‌ها را حمایت و کمک کرده است.
شعار سال: پس از شیوع ویروس کرونا تلاش برای مطالعات تحقیقاتی و اقدامات اولیه برای ساخت واکسن این بیماری به عنوان راه حلی پایدار در بسیاری از کشور‌ها از جمله ایران آغاز شد که وجود هزینه‌های تحقیقاتی و تولید ویال‌های آن موانعی برای ساخت واکسن کووید ۱۹ ایجاد کرده است.

براین اساس همکاری ها، اقدامات و گام‌های حمایتی بانک ملی ایران از صنعت داروسازی کشور برای ساخت و تولید واکسن کرونا موجب افزایش ظرفیت‌های تولید بومی این واکسن در داخل و تبدیل ایران به قطب تولید واکسن کرونا در دنیا کرده است. شرکت داروسازی اسوه و شتاب دهنده و مرکز رشد زیست فناوری پایا فن یاخته به عنوان شریک و مهمترین تولیدکننده‌های واکسن کووید ۱۹ با حمایت‌ها و پشتوانه بی دریغ و همه جانبه بانک ملی ایران با مطالعه و انجام اقدامات اولیه تحقیقاتی در حال ساخت و تولید انبوه واکسن ویروس کرونا هستند.

دکتر مهدی بخشایش، مدیرعامل شرکت داروسازی اسوه به دانش تولید واکسن کووید ۱۹ برای تولید انبوه در دنیا را یکی از دستاورد‌های مهم این مرکز داروسازی دانست و افزود: با پشتوانه بی دریغ بانک ملی ایران و همکاری‌های شرکت دانش بنیان پایا فن یاخته با مطالعه اولیه تحقیقاتی و دستیابی به فناوری و تکنولوژی ساخت این واکسن و تولید انبوه آن، ساخت واکسن کووید ۱۹ از انحصار تولید کشور‌های دیگر خارج شد.

وی در ادامه گفت: امروز در گام دوم انقلاب با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و حمایت‌های شبکه بانکی کشور به خصوص بانک ملی ایران، ظرفیت‌های تولید دارو افزایش یافته است.

دکتر هومن کاغذیان مدیرعامل شرکت دانش بنیان و شتاب دهنده پایا فن یاخته در ادامه، دستیابی به فناوری تولید محصولات دارویی جدید را گامی مهم در صنعت داروسازی کشور دانست و گفت: همواره شیوه‌های داروسازی نوین و فرمولاسیون فرآورده‌های جدید دارویی با کیفیت این شرکت، گام‌های اساسی در رفع نیاز دارویی کشور است؛ که با دستیابی به دانش تولید واکسن کووید ۱۹ در داخل، از خروج میلیون‌ها ارز جلوگیری می‌شود.

کامبیز خادمی، مدیر مالی شرکت داروسازی اسوه در ادامه این گفتگو گفت: بانک ملی ایران به عنوان حامی حوزه بهداشت و درمان کشور طی ماه‌های اخیر با شروع مطالعات اولیه برای ساخت واکسن کووید ۱۹ با ارائه خدمات و ابزار‌های جدید مالی و اعطای اعتبارات مورد نیاز به شرکت اسوه برای تکمیل و توسعه صنعت داروسازی و آزمایشگاه‌های مرجع، همکاری‌های گسترده‌ای را به عمل آورده است.

گفتنی است: شرکت داروسازی اسوه با تولید بیش از ۱۲۰ محصول انواع اشکال دارویی تخصصی و فوق تخصصی، سالانه ۲۰ درصد از سبد محصولات دارویی کشور را تامین می‌کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از بانک ملی ایران، تاریخ انتشار:۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر:۱۷۴۸۶، www.bmi.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین