پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۳۰۸
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور و عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی از ارسال زودتر از موعد پیامک اظهار نامه مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای صاحبان واحد‌های صنفی خبر داد و گفت: سازمان امور مالیاتی قول داده بود که این مهلت را تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تعیین خواهد کرد.
شعار سال: رئیس سازمان بسیج اصناف و عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی از ارسال زودتر از موعد پیامک اظهارنامه مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای صاحبان واحد‌های صنفی خبر داد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی سال گذشته و با پیگیری‌های بسیج، اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف به جهت شرایط بسیار بد کسب و کار، سازمان امور مالیاتی کشور مهلت اظهار نامه‌ی مالیاتی را تا مرداد ۹۹ اعلام کرد.

وی با بیان این که امسال هم سازمان امور مالیاتی قول داده بود که این مهلت را تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تعیین خواهد کرد، ادامه داد: امسال به دلیل شرایط کرونایی حداقل در تهران و به عنوان مثال "بازار تهران" یک ماه کامل تعطیل بوده و این شرایط در استان‌های دیگر نیز صادق است.

غلامرضا حسن پور تصریح کرد: در جلسه‌ای که نمایندگان اصناف، نمایندگان سازمان‌ها و نمایندگان ستاد ملی مقابله با کرونا حضور داشتند، مقرر شد که این مهلت تا پایان شهریور به تعویق بیافتد.

عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی به مصوبه کارگروه تشکیل شده در سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر تقلیل این مدت زمان تا پایان خرداد ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: این مصوبه باید ابتدا در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود و سپس ابلاغ شود اما، متاسفانه قبل از این که این کارگروه در روز شنبه با حضور نمایندگان ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل شود، دیروز سازمان امور مالیاتی کشور در آستانه‌ی انتخابات این پیامک را برای صاحبان واحد‌های صنفی ارسال کرده است.

حسن پور با اشاره به نارضایتی مردم به جهت انجام ندادن قول‌های داده شده در این باره، اظهار داشت: در این خصوص از وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی پیگیری کرده ایم که این باید اصلاح شود و حق نداشتند که قبل از مصوبه ستاد ملی کرونا این پیامک را ارسال کنند.

رئیس سازمان بسیج اصناف اضافه کرد: این تخلفی بوده که آقای پارسا به عنوان رئیس سازمان مالیاتی کشور باید این تخلف را جبران کنند و کسبه را از این نگرانی خارج کنند.

عضو هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی تاکید کرد: ان شاء الله طبق همان قولی که به اصناف داده اند مبنی بر این که اظهار نامه‌ها تا پایان شهریور ماه بررسی شوند و احقاق حق کسبه صورت گیرد تا مالیات ستانی که حق دولت است نیز انجام شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری اتاق اصناف تهران، تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۹۲۷۸۶، www.otaghasnaftehran.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین