پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۷۰۴۰
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
خانه احمدشاملو و آیدا سرکیسیان در خیابان نجات الهی (ویلا) به ستاد ابراهیم رئیسی تبدیل شده است.
شعار سال: این خانه بعد از انقلاب اسلامی ایران، تحت مالکیت بنیاد مستضعفان قرار گرفت و سپس به دانشگاه صنعتی اصفهان منتقل شد و هم اکنون مالک این بنا شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران (وزارت نیرو) است.

مشخص نیست که این خانه از سوی کدام نهاد به اعضای ستاد ابراهیم رئیسی واگذار شده است، اما گمانه زنی‌ها حاکی از این است که در سایر نقاط هم خانه‌های مصادره‌ای بسیاری طی روز‌های گذشته به ستاد ابراهیم رئیسی تبدیل شده اند.

مسئولان ستاد آقای رئیسی تاکنون درباره این موضوع توضیحی ارائه نکرده اند.

ابراهیم رئیسی پیشتر بار‌ها اعلام کرده بود که او ستاد ندارد و مردم در خانه هایشان برای او ستاد بزنند.

گفتنی است این خانه تا کنون در فهرست آثار ملی کشور یا بنا‌های ارزشمند ثبت نشده است و این مجموعه در راستای فعالیت‌های خود پیگیر نامه نگاری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به شهرداری منطقه شش جهت ارزشمند قلمداد کردن این بنا خواهد بود. این خانه در خیابان نجات الهی (ویلا)، نبش کوچه خسرو قرار دارد و معماری آن متعلق به دوره پهلوی دوم است و یکی از معدود خانه‌های باقی مانده در خیابان ویلاست که بافت و فرم تاریخی این خیابان را همچنان حفظ کرده‌اند. شعر مشهور «آیدا در آینه» در این خانه سروده شده است. متاسفانه در ادوار گذشته پنجره‌های این خانه ارزشمند کنده شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی دیده‌بان ایران، تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۱۰۱۴۰، www.didbaniran.ir
اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین