پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۲۳۹۴
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
ما در عصری زندگی می‌کنیم که انواع سیستم‌های ایمنی هوشمند را تجربه کرده و از آن بهره‌مند می‌شویم، اما نکته جالب این‌جاست که این نوع ایمنی چندان جدید نیست؛ زیرا بیش از ۳۰۰ سال پیش هم یک قفل‌ساز انگلیسی قفلی هوشمند ساخته که تعداد ذفعات باز و بسته شدن درب را به وضوح نشان می‌دهد.
شعار سال: این قفل جالب ردیاب توسط جان ویلکس، قفل‌ساز انگلستانی در حدود سال ۱۶۸۰ میلادی ساخته شد که هم‌اکنون در مجموعه موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن نگهداری می‌شود.

این قفل ردیاب، برنجی و استیل است که به زیبایی طراحی شده و می‌تواند برای درب خانه، کمد یا سایر وسایل مشابه مورد استفاده قرار گیرد. نکته جالب توجه اینجاست که مردی روی این قفل طراحی شده که با چرخیدن دسته آن، پای این مرد برای ورود کلید باز شده و بالافاصله دست آن به حرکت درمی‌آید. این حرکت دست آن مرد همراه با دسته استیلی است که در دستان آن قرار گرفته و بر روی دایره‌ای طرح‌دار نشان به جای می‌گذارد. سپس کاربران می‌توانند متوجه شوند که این قفل چند بار باز شده و مورد استفاده قرار گرفته است.
 
قفل ۳۰۰ ساله با نشانگر تعداد دفعات باز شدن درب

در تعریف و تشریح بهتر می‌توان گفت که یک دکمه کوچک کنار پای مرد هنگام فشار دادن یک سوراخ کلید را نشان می‌دهد. در هنگام کوک کردن کلاه، پیچ و مهره درب آزاد می‌شود و این عمل همراه با چرخش دکمه، باعث می‌شود تا سریع قفل شود. هر بار که قفل درب باز می‌شود، دیسک شماره‌گذاری‌شده می‌چرخد​​ و به نشانگر اجازه می‌دهد تعداد دفعات باز شدن قفل را نشان دهد. تنظیم مجدد پیشخوان به راحتی فشار دادن دکمه کاپشن مرد است.
 
قفل ۳۰۰ ساله با نشانگر تعداد دفعات باز شدن درب

این مکانیسم از یک سیستم محافظت مضاعف استفاده می‌کند که اغلب تا به امروز اعمال می‌شود. استفاده از کلید، همراه با اقدامات پیچیده مورد نیاز برای ایجاد عملکرد قفل، یک لایه امنیتی اضافی ایجاد می‌کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اسکان نیوز، تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۳۶۱۴۳، www.eskannews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین