پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۸۴۸
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
داریوش چیوایی، دانشجوی دکتری تخصصی مدیریت بهداشت و درمان در یادداشتی نوشت: بعد از وزارت قاضی‌زاده‌هاشمی از بیمارستان نور و عملکرد مشعشع وی در طرح تحول، و پس از فاجعه‌ی نمکی، نظام سلامت حالا باید خود را برای دیگر فعال خصوصی آماده کند:دکتر بهرام عین اللهی از بیمارستان نگاه. وی بیان می‌دارد که؛ با وزیری که اعتقاد به کمبود پزشک ندارد، (در این بحبوحه کرونا و پایین بودن سرانه پزشک) و خود در بخش خصوصی است، و حتی دانش و سابقه مدیریتی ندارد؛ به جنگ با کرونا نمی‌توان رفت.
شعار سال: بعد از وزارت قاضی‌زاده‌هاشمی از بیمارستان نور و عملکرد مشعشع وی در طرح تحول، و پس از فاجعه‌ی نمکی، نظام سلامت حالا باید خودرا برای دیگرفعال خصوصی آماده کند:دکتر بهرام عین اللهی از بیمارستان نگاه.

بهرام عین اللهی چشم پزشک و معاون اسبق آموزشی وزارت بهداشت است که تقریبا هیچ سابقه مهمی در حوزه اقتصاد، مدیریت و سیاستگذاری بخش سلامت ندارد. در همین بخش آموزش پزشکی هم که از سال ۷۴ تا ۸۳ دبیرشورای گسترش بوده اند، ظرفیت پذیرش پزشکی را از ۳۴۰۰ به ۲۰۰۰ کاهش داده اند.

از سوابق که بگذریم، برنامه پیشنهادی ایشان شامل یک سری کلیات بدون انسجام و شاید باور نکنید، copy-paste شده از گزارش‌های موجود و حتی از برنامه وزرای قبلی بهداشت هست!

شما فکر کن دولت عوض شده که امثال نمکی بروند، بعد وزیر پیشنهادی از روی برنامه نمکی کپی-پِیست کند!

موضوع کپی محدود به برنامه وزیرقبلی نیست؛ بلکه در مواردی از گزارش مرکزپژوهش‌های مجلس درباره وظایف کمیسیون بهداشت و درمان کپی-پِیست شده. موضوع اینجاست که بلحاظ محتوایی وظایف ک. بهداشت با و. بهداشت متفاوت است و کپی کنندگان این برنامه حتی در این حدهم اشراف نداشتند.

حالا چرا کپی-پیست بودن برنامه مهم است؟ چون نشانگر اشراف نداشتن شخص اول وزارت بر مسائل اصلی است، که میتواند باعث سوار شدن سودجویان و فرصت طلبان بر گردن این دستگاه مهم بشود. از باند‌های مختلف دارویی بگیرید تا سهامداران و ذی نفعان بزرگ بخش خصوصی.

خلاصه داستان اینکه، با وزیری که اعتقاد به کمبود پزشک ندارد، (در این بحبوحه کرونا و پایین بودن سرانه پزشک) و خود در بخش خصوصی است، و حتی دانش و سابقه مدیریتی ندارد؛ به جنگ با کرونا نمی‌توان رفت. این‌ها را گفتم تا به وظیفه شرعی خود عمل کرده باشم، وگرنه... / صفحه توییتری داریوش چیوایی

از

پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از کانال رصد تحلیل‌های روز
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین