پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۵۹۸۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه وزارت اطلاعات نیازمند حضور وزیری است که اشراف اطلاعاتی دقیقی به مسائل روز و امور منطقه داشته باشد، گفت: بستن راه نفوذ، خرابکاری و ترور در کشور، احترام به حریم خصوصی افراد و برقراری امنیت پایدار در جامعه، سه ضرورت اصلی حوزه امنیتی و اطلاعاتی کشور است.

شعار سال:محسن پیرهادی عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه وزارت اطلاعات نیازمند حضور وزیری است که اشراف اطلاعاتی دقیقی به مسائل روز و امور منطقه داشته باشد و با مدیریت صحیح و کارآمد، اقتدار وزارت اطلاعات را ارتقا دهد، گفت: بستن راه نفوذ، خرابکاری و ترور در کشور، احترام به حریم خصوصی افراد و برقراری امنیت پایدار در جامعه، سه ضرورت اصلی حوزه امنیتی و اطلاعاتی کشور است که همگی در برنامه وزیر پیشنهادی اطلاعات مورد توجه و تأکید قرار گرفته‌اند.
 
پیرهادی با بیان اینکه حجت‌الاسلام خطیب، مدیری خوشنام، کارآمد و برخاسته از بدنه وزارت اطلاعات است که از شناخت دقیق و تجربه کافی برای مدیریت آن وزارت برخوردار است، ادامه داد: معرفی وزیری از درون وزارت اطلاعات، تصمیم مهمی از سوی رئیس‌جمهور بود که مورد استقبال بدنه آن  وزارتخانه قرار خواهد گرفت‌.
 
وی با ابراز امیدواری از کسب رأی بالای حجت‌الاسلام خطیب از مجلس شورای اسلامی، به وقوع خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای و ترور دانشمندان هسته‌ای در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تقویت اقتدار و اشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی برای مقابله با حوادث امنیتی و اطلاعاتی ضرورتی است که تحقق آن نیازمند حضور چهره‌ای کارآمد، با تجربه و زبده چون حجت‌الاسلام خطیب است.
 
پیرهادی همچنین صیانت از حریم خصوصی مردم و تقویت امنیت پایدار جامعه را دو ضرورت مهم در بعد داخلی رویکردها و وظایف وزارت اطلاعات دانست و ادامه داد: در سال‌های اخیر دشمنان نظام با ترورها و خرابکاری‌ها، بی‌وقفه در تلاشند توانمندی‌های کشور را در مباحث امنیتی تحت تأثیر قرار داده و همزمان با برخی تحرکات داخلی، اعتماد عمومی را هم هدف قرار دهند.
 
وی افزود: به همان میزان که پیشگیری از ترور و حراست از نهادهای علمی و امنیتی ضروری است تقویت اعتماد عمومی و بازسازی این اعتماد به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور اهمیت ویژه‌ای دارد که خوشبختانه هر دو موضوع در برنامه‌های کاری وزیر پیشنهادی اطلاعات مورد تأکید قرار دارند.
 
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با تأکید بر ضرورت حفظ حریم خصوصی و رعایت حقوق شهروندی از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، افزود: جلوگیری حداکثری از برخوردهای سلیقه‌ای در پاسخ به استعلامات برای عموم مردم در هر سطح و جایگاه از تأکیدهای مکرر وزیر پیشنهادی در جلساتش با نمایندگان بوده است که امری مهم در بازسازی اعتماد عمومی به نهادها و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی  خواهد بود؛ اعتمادی که به شکل‌گیری امنیت پایدار داخلی کمک خواهد کرد.
 
پیرهادی با بیان اینکه حجت‌الاسلام خطیب فردی منصف و متعادل در تصمیم‌گیری و رویکردهای مدیریتی است، ادامه داد: توجه به جوانگرایی و اعتماد به نسل سوم انقلاب در بدنه مدیریتی وزارت اطلاعات و جابجایی نیروهای بازنشسته از سطوح مدیریتی به اتاق فکرها و گروه‌های مشورتی برای ارتقا و تقویت وزارت اطلاعات از جمله فاکتورهای مهم موارد مطالبه شده از وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس است که حتما به تقویت جایگاه این وزارتخانه کمک شایانی خواهد کرد.
 
پیرهادی خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی اطلاعات را  شخصیتی مقبول و حرفه ای و انقلابی و منصف می‌دانم که حضورش در رأس وزارت اطلاعات هم سبب تقویت اعتماد عمومی خواهد شد و هم اقتدار نظام در منطقه و عرصه بین‌المللی را به دنبال خواهد داشت.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  پایگاه خبری تحلیلی مثلث ، تاریخ انتشار: 30 مرداد1400، کدخبر: 96197،www.mosalasonline.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین