پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۱۴۳۹
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اجزای درآمد مالیاتی باید مشخص شود، تصریح کرد: برای مشخص شدن اجزای درآمد مالیاتی مطالعه ده ساله و کار کارشناسی علمی صورت گیرد تا جمع بندی حاصل شود.
شعار سال: یازدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها با موضوع ظرفیت‌های منابع مالیاتی برگزار شد. سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اجزای درآمد مالیاتی باید مشخص شود، تصریح کرد: برای مشخص شدن اجزای درآمد مالیاتی مطالعه ده ساله و کار کارشناسی علمی و دقیق صورت گیرد تا جمع بندی مشخص و قابل قبولی به دست آید.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های منابع مالیاتی باید مشخص شود، تصریح کرد: وقتی یک جزئی از منابع دریافت مالیاتی، درآمد کافی داشته است سایر اجزا به فراموشی سپرده شده است. همانطور که درگذشته نفت جزئی از مالیات بود سایر اجزا فراموش شده بود و وقتی قیمت نفت افزایش پیدا می‌کرد در آمد مالیاتی نیز افزایش پیدا می‌کرد. هم اکنون نیز به دلیل کسب درآمد از مالیات بر ارزش افزوده سایر اجزای درآمد مالیاتی مغفول مانده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به نقش استان‌ها در تحقق درآمد مالیاتی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان‌ها منابع را در اختیار دارند در سال آینده چه در بحث درآمد و چه مصارف با در نظر گرفتن مشوق‌هایی در این باره باید پاسخگو باشند.

وی افزود: استان‌ها مسئولیت و نظارت جدی درباره پروژه‌های استانی و ملی و سیاست‌های کلان داشته باشند و طبق قانون هر تعهدی نیز در نظر گرفته شود پایبند خواهیم بود و خط قرمز ما عمل به تعهدمان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از زحمات اعضای ستاد بودجه و کارگروه‌ها و رؤسای استان‌ها درباره تنظیم بودجه ۱۴۰۱ قدردانی می‌شود، باید قوی‌تر، با نگاه علمی و دقیق، بیش از گذشته و با سرعت زیاد کار‌ها دنبال شود.

گفتنی است در جلسه ستاد بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها نظرات کارشناسی خود را درباره ظرفیت‌های منابع مالیاتی مطرح کردند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۳۱۸۷۶۷، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین