پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۱۸۷
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
چنان حرف‌های گل درشت می‌شنویم که به راحتی می‌توان ضعف نظارت فرابخشی و آسودگی بی حساب و کتاب مدیران درون بخشی را از آن خواند. تغییر رویکرد همکاری‌های کشاورزی ایران و برزیل به دیپلماسی غذایی یعنی چی آقای ساداتی نژاد؟ یا معنای دیپلماسی غذایی را خوب متوجه نشده اید یا واقعا شناختی از سیاست ندارید؟
شعار سال: سیدجواد ساداتی نژاد در دیدار با لودمار گونسالوس آگیلار نتو، سفیر کشور برزیل در ایران، بر توسعه همکاری‌های علمی و فنی دو کشور در بخش کشاورزی تاکید کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به قرابت تاریخی و فرهنگی دو کشور، تغییر رویکرد همکاری‌های کشاورزی ایران و برزیل از «تجاری» به «دیپلماسی غذایی» ضروری است.

سفیر کشور برزیل در ایران نیز در این دیدار، از پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی برای تغییر رویکرد همکاری‌ها به «دیپلماسی غذایی» استقبال کرد و افزود: بهبود و توسعه همکاری‌های دو کشور در بخش کشاورزی به طراحی یک نقشه راه، نیاز دارد.

در این دیدار، سفیر کشور برزیل از سفر وزیر کشاورزی برزیل به ایران در آینده خبر داد و از وزیر جهاد کشاورزی برای بازدید رسمی از بخش کشاورزی برزیل دعوت کرد.
 
 برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است و دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است. برزیل با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

مجموع صادرات برزیل در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۲۵ میلیون دلار و واردات آن حدود ۱۷۷ میلیون دلار بوده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اگروفودنیوز، تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰، agrofoodnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین