پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۴۳۶
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: به منظور رفاه هر چه بیشتر حال مردم، هیچ خودرویی تا سقف سه میلیون تومان جریمه توقیف نخواهد شد، اما از این مبلغ به بالا و در صورت مشاهده پلیس خودرو اعمال قانون می‌شود.
شعار سال: سرهنگ عین الله جهانی روز چهارشنبه افزود: با توجه به شرایط یادشده مبنی بر افزایش سقف جریمه تا مبلغ سه میلیون تومان برای جلوگیری از توقیف خودرو، هر خودرویی اعم از پلاک شهرستان و ... که دارای بیش از این مبلغ جریمه باشد توقیف و اعمال قانون خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این میزان جریمه خودرو‌ها برای توقیف یک میلیون تومان بود، اظهار داشت: اجرای این طرح تعداد رانندگان کمتری را متوجه خواهد شد و این افراد فرصت بیشتری برای پرداخت جرایم خود دارند.


معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی درخصوص نحوه تردد رانندگان در فصل زمستان در خارج از شهر‌ها نیز گفت: با توجه به شرایط ناپایداری جوی به خصوص جاده‌های مناطق کوهستانی، خودرو‌ها باید مجهز به تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ باشند و در غیر این صورت توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه ممکن است برای راننده‌ای این سوال پیش بیاید که مثلا در هوای آفتابی چه نیازی به زنجیر چرخ است که در پاسخ به این سوال باید گفت: بسیاری از رانندگان از شرایط جوی و جاده‌های مناطق کوهستانی مسیر تردد خبر نداشته و ممکن است پس از ورود به این مناطق هم خود و هم دیگران را دچار دردسر کنند که پلیس با درایت و مدیریت خود مانع آنان خواهد شد.

وی تصریح کرد: پلیس با توجه به مسئولیت و وظیفه خود می‌تواند در هر لحظه از رانندگان درخواست مشاهده تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ را کند که عدم وجود این تجهیزات سبب اعمال قانون توسط پلیس می‌شود.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه از رانندگان می‌خواهم با حفظ آرامش و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگانی یاری رسان پلیس در ارائه خدمات باشند، گفت: از رانندگان برون شهری می‌خواهم از هرگونه مسافرت غیر ضروری در جاده‌ها خودداری کنند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۵۴۰۱۵۵ /www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین