پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۹۷۱
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
پربسامدترین واژگان سخنان رییس جمهور اینهاست: «باید، نباید، وظیفه دارید، وظیفه داریم، لازم است، ضرورت دارد» و تأکیداتی مانند اینها. به گونه‌ای که می‌توان کثیری از آن‌ها را در هر گفتار استخراج کرد.
شعار سال: در خبر سخنان سید ابراهیم رییسی در جلسۀ اخیر هیأت دولت یک نکته بیشتر جلب توجه می‌کند. ابتدا خبر را به نقل از خبرگزاری‌ها مرور کنیم و بند‌ها را جداگانه شماره می‌گذاریم در حالی که در خبر اصلی طبعا شماره ندارد. کلمات بولد (برجسته شده)  البته نشان می‌دهد منظور چیست:

«۱.  رسیدگی به مشکل کم‌آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود و همه دستگاه‌های مرتبط،  وظیفه دارند در مشورت با جوامع دانشگاهی راه حل ملی برای برای خشکسالی بیابند.

۲.  چنانچه مردم در موضوعی گله‌مند هستند وظیفه داریم ابعاد مختلف مشکلات و راهکار‌های موجود را برای مردم تبیین و تشریح کنیم.  

۳.   باید متناسب با اقلیم و داشته‌های منابع آبی برای کشت محصولات اقدام شود و آموزش مورد نیاز نیز [باید]به کشاورزان ارایه شود.  

۴.  وزارتخانه‌های «علوم» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و معاونت علمی ریاست جمهوری باید برای استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان و امیدوار کردن دانشجویان به آینده شغلی و تحصیلی خود راهکار‌های لازم را اتخاذ کنند.

۵.   خدمات ارائه شده در بستر فضای مجازی به مردم باید از امنیت کامل برخوردار باشد و باید از "خدمات و داده‌ها" در مقابل حملات سایبری دشمن کاملا حفاظت شود.

۶. عده‌ای قصد دارند به اعتماد و امید مردم لطمه بزنند.  لازم است با سرعت و دقت به این گونه شایعات پاسخ داده شود.»

در بند اول: وظیفه دارند. چه کسانی؟ همۀ دستگاه‌های مرتبط.


در بند دوم: وظیفه داریم. چه کسانی؟ مقامات و مسؤولین.

در بند سوم: باید. چه بایدی؟ اقدام برای کاشت متناسب، آموزش به کشاورزان.

در بند چهارم:  باید. این «باید» متوجه کیست؟ یک معاونت و دو وزارتخانه.

در بند پنجم:  باید. چه بایدی؟ خدمات ارایه شده و حفاظت.

در بند ششم: لازم است. چی لازم است؟ پاسخ دادن.
  

   باید و نباید و ان‌شاء‌الله خوب و گاهی اجتناب‌ناپذیر است، اما بهتر آن است که گفته شود برای فلان کار این برنامه را داریم چرا که در همین اردیبهشت ماه آقای سیدحسین جعفری مسئول جنبش مرکزی جوانان انقلابی ستاد ایشان از یک برنامۀ ۷۰۰۰ صفحه‌ای گفته بود که از ماه‌ها قبل ۸۰ نفر از اساتید جوان دانشگاهی در ۶ حوزه راهبردی تهیه و تدوین کرده‌اند و انتظار می‌رود در کنار تأکید بر ضرورت‌ها و باید‌ها به همان برنامۀ ۷۰۰۰ صفحه‌ای هم ارجاع داده شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت عصر ایران، تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۱۳۸۶۳، www.asriran.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین