پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 02
کد خبر: ۳۶۷۷۹۳
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۹
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره میزان افزایش وام ازدواج به زوج‌های جوان برای سال ۱۴۰۱ توضیحاتی داد.
شعار سال: "امیرحسین بانکی پور" عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: چون وام ازدواج در قانون جوانی جمعیت ذکر شده است، چه در بودجه مشخص شود چه مشخص نشود، هر سال باید به جوانان تازه تشکیل زندگی داده، پرداخت شود.

وی با بیان اینکه هر سال برای تعیین مبلغ وام ازدواج، نرخ تورم روی آن محاسبه می‌شود، افزود: اینکه تصمیم گیری درباره وام ازدواج در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نیامده است، به معنی پرداخت نکردن آن نیست.

بانکی پور ادامه داد: در گذشته که این امر در قانون مطرح نشده بود باید هر سال در لایحه‌ی بودجه به آن پرداخته می‌شد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: البته مجلس شورای اسلامی حتما مبلغ و پرداخت وام ازدواج را بعد از بررسی‌های انجام شده حتما به لایحه‌ی بودجه ۱۴۰۱ اضافه می‌کند، اما در اصل آن تأثیری ندارد.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون جوانی جمعیت هر سال باید مطابق تورم مبلغی به وام ازدواج اضافه شود، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که اگر تورم یک ساله را بیش از ۴۰ درصد درنظر بگیریم، تسهیلات ازدواج برای عموم از نفری ۷۰ میلیون تومان به حدود ۱۰۰ میلیون برسد.

بانکی پور گفت: همچنین برای دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال این رقم از ۱۰۰ میلیون به ۱۵۰ میلیون خواهد رسید.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۱۲۷۳۳۷۲، www.borna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین