پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۲۹۱
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که ملخ صحرایی اواخر اسفند و اوایل فروردین ماه وارد کشور شود.

  شعار سال:سعید معین مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ، گفت:  برآوردها حاکی از آن است که ملخ صحرایی اواخر اسفند و اوایل فروردین وارد کشور شود.
 
او ادامه داد: هم اکنون دسته جات ملخ در یمن و جنوب عربستان به شکل بالدار، پوره و تخم هستند. اگر شرایط بارش در سه ماه آینده در شرق عربستان و شرق آفریقا و همچنین در منطقه ساحلی جنوب کشور ما مناسب باشد، شرایط بهتری برای ملخ‌ها فراهم خواهد بود.
 
معین از ورود ملخ های صحرایی از اواخر اسفند به کشور خبر داد و گفت: اگر چند سیکلون (چرخه) متوسط و قوی از سمت اقیانوس هند به سمت شاخ آفریقا، عمان و یمن داشته باشیم، شرایط برای افزایش جمعیت ملخ فراهم است.
 
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که اگر ملخ از سمت شبه جزیره عربستان تمامی استان‌های جنوبی اعم از ایلام، بوشهر، خوزستان، جنوب فارس، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را مورد حمله قرار دهد، بیشترین فشار بر استان هرمزگان خواهد بود.
 
به گفته او، وقتی جمعیت ملخ از حد مشخصی افزایش یابد، به دلیل برخورد و تماس با یکدیگر از ملخ معمولی به ملخ مهاجر تغییر حالت می‌دهد که در نتیجه می‌تواند تا ۴۰ کیلومتر در روز جا به جا شود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به استمرار بارش‌های نرمال در سه ماه آینده و وجود چند سیکلون، پیش بینی می‌شود که سطح مبارزه به ۸۰ هزار هکتار برسد.
 
مدیر کل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات گفت: برای مبارزه علیه ملخ صحرایی ۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که ۱۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده و همواره برای خرید سم و امکانات در اختیار استان‌ها قرار گرفته است و در صورت نیاز اعتبار بیشتری تخصیص داده می‌شود.
 

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 29  آذر  1400، کدخبر: ، www.yjc.news،8003921

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین