پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۰۰۶۶
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
رقابت مضره که مستمسک سازمان هواپیمایی کشوری برای دفاع از الزام به فروش به کف قیمت شده است، منطقا در گران فروشی و اجحاف در حق مسافر شکل می‌گیرد نه در ارزان فروشی! نکته‌ی مهمتر این که اساسا رقابت مضره در فروش بلیت! نباید در ایمنی پرواز دخیل باشد. اگر بلیت ۳۰۰ هزار تومان به فروش برسد یا ۶۰۰ هزار تومان مگر در کیفیت ایمنی سنجی آن تغییری صورت می‌گیرد؟!
شعار سال: عطا احمیراری، کارشناس گردشگری در یادداشتی نوشت: درحالی که کاپیتان محمد محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشوری و همزمان سرپرست هما در مصاحبه هایش و حضورش در انجمن شرکت‌های هواپیمایی از الزام به فروش بلیت هواپیما با کف قیمت حمایت کرده بود، میراکبر رضوی سخنگو و مدیر روابط عمومی آن سازمان که ۲ روز پیش منصوب شده در مصاحبه‌ای گفته: «این سازمان با موضوع تعیین کف قیمت فروش بلیت هواپیما موافق نیست اما...».

نکته جالب این است سال گذشته معاون هوانوردی آن سازمان؛ در نامه‌ای رسما الزام به فروش کف قیمت را «مصداق مشخص اخلال در جهت بستن گستره انتخاب مشتری» و متضاد با حقوق بین‌المللی ضد انحصار و «مغایر صریح» قانون حقوق مصرف کننده ایران اعلام کرده بود و حالا رئیس جدید سازمان در دولت آقای رئیسی از این تصمیم سابقا غیر قانونی دفاع می‌کند! جالب‌تر این که نمایندگان مجلس در مصاحبه‌های متعددی الزام به فروش بلیت هواپیما به کف قیمت را غیر قانونی و مبارزه با ارزان فروشی دانسته بودند.

از سوی دیگر رقابت مضره که مستمسک سازمان هواپیمایی کشوری برای دفاع از الزام به فروش به کف قیمت شده است، منطقا در گران فروشی و اجحاف در حق مسافر شکل می‌گیرد نه در ارزان فروشی! نکته‌ی مهمتر این که اساسا رقابت مضره در فروش بلیت! نباید در ایمنی پرواز دخیل باشد. اگر بلیت ۳۰۰ هزار تومان به فروش برسد یا ۶۰۰ هزار تومان مگر در کیفیت ایمنی سنجی آن تغییری صورت می‌گیرد؟!

روشن است سازمان هواپیمایی برای فرار از اشتباهات، فشار دولت و مجلس، سعی دارد با بازی با کلمات اقدام خود را توجیه کند و از پاسخ به این سوال اصلی فرار کند که اساسا چرا سازمان هواپیمایی کشوری تبدیل به نهاد صنفی ایرلاین‌ها شده و به جای رعایت حقوق مردم به منافع ایرلاین‌ها توجه می‌کند؟ آیا مسئولین سازمان هواپیمایی می‌دانند عملکردشان، تشدید ترس مردم از ایمنی پرواز را در پی دارد؟
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی خبری عصر ایران، تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰، کد خبر:۸۲۱۷۹۴، www.‌asriran.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین