پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۴۸۲
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، همواره بر ضرورت تحول این سازمان به عنوان «یک ضرورت و نه یک گزینه» تأکید داشته‌اند. ایشان پیش از این در پیام خود به مناسبت هفته پژوهش، تأکید کرده بود: «که در دوره تحولی و آغاز فصل جدید فعالیت رسانه ملی، بیش از پیش نیازمند مطالعات راهبردی و کاربردی، آینده پژوهی، مخاطب‌شناسی و توسعه و تعمیق نظرسنجی، افکارسنجی، نیازسنجی و اثرسنجی در داخل و خارج از کشور هستیم».

  شعار سال:سلسله نشست های علمی، «رسانه ملی در مسیر تحول» در دانشگاه صدا و سیما برگزار می‌شود.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، همواره بر ضرورت تحول این سازمان به‌ عنوان «یک ضرورت و نه یک گزینه» تأکید داشته‌اند. ایشان پیش از این در پیام خود به مناسبت هفته پژوهش، تأکید کرده بود: «که در دوره تحولی و آغاز فصل جدید فعالیت رسانه ملی، بیش از پیش نیازمند مطالعات راهبردی و کاربردی، آینده پژوهی، مخاطب‌شناسی و توسعه و تعمیق نظرسنجی، افکارسنجی، نیازسنجی و اثرسنجی در داخل و خارج از کشور هستیم».
 
باتوجه به اهمیت بررسی علمی و کارشناسانه چالش های اصلی و مسائل کلیدی در مسیر تحول رسانه ملی، دانشگاه صداوسیما در راستای مأموریت اصلی خود در پشتیبانی پژوهشی و فکری از سازمان صداوسیما، سلسله نشست‌هایی را برگزار خواهد کرد.
 
از این‌رو، کارگروه‌های تخصصی متعددی در دانشگاه صداوسیما تشکیل شده است تا ابعاد مختلف سیاستگذاری تحول در رسانه ملی را بررسی‌ و نشست‌هایی در این موضوعات طراحی کنند.
 
این سلسله نشست‌ها به مدیریت عالی علیرضا پویا از استادان و پژوهشگران پیشکسوت دانشگاه صدا و سیما برگزار خواهد شد و هر نشست یک دبیر علمی جداگانه خواهد داشت.
 
دانشگاه صدا و سیما درنظر دارد این نشست‌ها را در آینده در سایر موضوعات مهم پیش روی سازمان نیز برگزار کند.
 
عناوین دوره نخست این نشسست ها و دبیران علمی آنها به شرح زیر است:
 
    تصدی‌گری یا برون‌سپاری؟ سیاست گذاری بهینۀ تولید در رسانه ملی- دبیر علمی: محسن شاکری نژاد
    تمرکز یا تکثر مراکز تولید؟ مدیریت سازوکارهای تولید در رسانه ملی- دبیر علمی: محمد صادق مرکبی
    رقابت یا تنظیم‌گری؟ نسبت رسانه ملی و بسترهای  تولید محتوا در فضای مجازی- دبیر علمی: محمد حسام پور

    مدیریت نیروی انسانی چالش ها و فرصت ها؟ سیاست‌گذاری مدیریت نیروی انسانی در رسانه ملی- دبیر علمی: سیاوش صلواتیان

    چابک‌سازی ساختار و تشکیلات: راهبردها و چالش های اصلاح ساختار رسانه ملی - دبیر علمی: حسن خجسته

    نشاط یا ابتذال؟ سیاست‌گذاری تولید برنامه‌های شاد و طنز در رسانه ملی- دبیر علمی: علیرضا پویا
    تلویزیون و چهره‌های مشهور(سلبریتی)، فرصت (و چالش)؟ سیاستگذاری تعامل مطلوب با چهره‌های مشهور در رسانه ملی- دبیر علمی: سیدبشیر حسینی
 
بر همین اساس از کلیه استادان، پژوهشگران، مدیران و کارشناسان مجرب رسانه ملی جهت مشارکت در این سلسله نشست‌ها دعوت می‌شود.
 
علاقه‌مندان می‌توانند چکیده 500 کلمه‌ای  از مقاله، جستار و یا گزاره برگ سیاستی(policy paper) پیشنهادی خود جهت ارائه در این نشست‌ها را تا تاریخ 30 بهمن 1400 به نشانی رایانه‌ای  media_policy@irib.ir ارسال کنند.

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 17بهمن1400، کدخبر: 2657849، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین