پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۵۸۰
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
«سیدعلی آقازاده» نماینده مردم رشت و خمام در مجلس مدعی شده است که در رودخانه‌های استان گیلان به دلیل برداشت بی رویه و بدون کار مطالعاتی، مصالحی وجود ندارد. بی‌توجهی به این مقوله مشکلات زیست محیطی در استان ایجاد کرده که نتیجه سو مدیریت مسئولان گذشته است. در گذشته در رودخانه‌های گیلان آبزیان پرورش می‌یافتند، ولی اکنون اینگونه نیست و آلودگی‌های بسیاری در آن وجود دارد.
شعار سال: «سیدعلی آقازاده» روز پنج‌شنبه، ۲۱ بهمن در شورای برنامه‌ریزی گیلان که در سالن الغدیر استانداری برگزار شد اظهار کرد: لزوم توقف برداشت بی‌رویه شن و ماسه از رودخانه‌های گیلان بایستی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌توجهی به این مقوله مشکلات زیست محیطی در استان ایجاد کرده است گفت: مشکلات کنونی محیط زیست نتیجه سو مدیریت مسئولان گذشته است.

وی اذعان کرد: گیلان بیش از ۵۰ رودخانه دارد و اگر توجه کنید هیچ رودخانه‌ای در گیلان قابلیت برداشت مصالح را ندارند.

آقازاده با تاکید بر اینکه رودخانه‌های گیلان شن و ماسه ندارند تصریح کرد: وجود شن در رودخانه سبب پالایش آب شده و از آلودگی‌ها جلوگیری می‌کند امیدواریم که برداشت بی‌رویه و وجود مشکلات زیست محیطی از این حیث درس عبرتی برای همه باشد و این روند ادامه نداشته باشد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در گذشته در رودخانه‌های گیلان آبزیان پرورش می‌یافتند، ولی اکنون اینگونه نیست و آلودگی‌های بسیاری در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: رودخانه‌های مهم گیلان، چون زرجوب، گوهررود، پسیخان و سفیدرود به دلیل برداشت بی رویه هیچ‌گونه مصالحی ندارند.

آقازاده با تاکید بر اینکه رودخانه حیاتی در گیلان نداریم در واقع همه رودخانه‌های گیلان مرده‌اند گفت: اکنون شن و ماسه‌ای که از استان‌های دیگر وارد استان می‌شود از مصالح گیلان ارزان‌تر است.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رودخانه‌های گیلان را بی‌هویت نکنیم اظهار داشت: برای برداشت مصالح از رودخانه‌های گیلان در مرحله نخست قبل از برداشت آن، رودخانه از همه جوانب مورد مطالعه قرار گیرد.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری دیار میرزا، تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر: www.diyarmirza.ir/۶۷۸۶۹۱
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین