پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۳۰۶۹
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
در یک اقدام ابتکاری، گروه کاری تخصصی مهارت‌آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با محوریت معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌ها تشکیل و ساختار و شرح وظایف آن نیز به استان‌ها ابلاغ شده است.
شعار سال: محسن کوشش‌تبار با اعلام این خبر: کلیه دستگاه‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط، مکلف هستند برای آموزش و اشتغال جوانان همکاری لازم را به عمل آورده به گونه‌ای که حداقل ۲۰ درصد از افراد موفق به ایجاد کسب و کار یا اشتغال در حوزه تخصصی آموزش دیده باشند.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منابع لازم را در بودجه سالانه پیش‌بینی کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی بخش‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تفاهمنامه همکاری فی مابین وزارت کشور و ستاد کل نیرو‌های مسلح، با هدف همکاری و ایفای نقش موثر وزارت کشور از طریق استانداری‌ها و فرمانداری‌ها در فرآیند و برنامه‌های طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح در کل استان‌ها منعقد شده است.

به گفته کوشش‌تبار، در یک اقدام ابتکاری، گروه کاری تخصصی مهارت‌آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با محوریت معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌ها تشکیل و ساختار و شرح وظایف آن نیز به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بین بخشی و در سطوح ملی - استانی با محوریت قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه هدف‌گذاری مناسب برای اشتغال جوانان منقضی خدمت ترسیم شود و در راستای تحقق اشتغال پایدار آنان اقدامات قابل توجهی صورت پذیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به ضرورت آموزش و یادگیری تخصص و مهارت با توجه به نیاز‌های بازار کار به خصوص در بین جوانان پرداخت و تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های انسان توانمند، داشتن دانش و مهارت است، نیروی انسانی توانمند با ویژگی‌ها، تخصص و توان خود می‌تواند کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده و آن را در توسعه و پیشرفت خود و جامعه مدیریت کند.

کوشش‌تبار با بیان اینکه آموزش نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی از طریق تربیت نیرو‌های ماهر مورد نیاز بازار کار در کشور‌های مختلف جهان ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها نه فقط با هدف تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی هستند، بلکه از طریق بسترسازی خوداشتغالی به حل مشکل بیکاری نیز کمک می‌کنند.

وی افزود: برای کمک به حل مسوله بیکاری جوانان و ارتقا بهره‌وری دوره خدمت وظیفه عمومی، طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح می‌تواند بخشی از دغدغه‌ها را پوشش داده و زمینه دانش‌افزایی جامعه هدف را فراهم کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به نقش وزارت کشور در این عرصه مهم ابراز داشت: وزارت کشور با توجه به نقش و جایگاه حاکمیتی خود با محوریت استانداران سراسر کشور به دنبال تقویت طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح است.

به گفته کوشش‌تبار، طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح به دنبال افزایش جذابیت خدمت وظیفه عمومی برای جامعه، ایجاد نشاط برای سربازان و ارتقای مهارت برای ورود به بازار کار و اشتغال است.

وی با تاکید بر اینکه همه اقدامات و برنامه‌ریزی انجام شده با هدف رسیدن به اشتغال پایدار جوانان انجام می‌شود، بیان کرد: برای همین منظور مبلغ دو هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت حمایت از طرح‌های کسب و کار سربازان منقضی خدمت در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شده است که امیدواریم با تسهیل روند پرداخت منابع از سوی بانک‌های عامل، زمینه شروع کسب و کار برای جوانان پس از اتمام خدمت سربازی فراهم شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان رویکرد سازنده دولت سیزدهم در موضوع اشتغال جوانان و تخصیص منابع مالی لازم یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده و پیش‌بینی تسهیلات قرض‌الحسنه در قانون بودجه سال ۱۴۰۱، اجرای طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح نتایج موثری به همراه داشته باشد.شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۱۹۷۳۴۲، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین